10 Kasım LPG KABLO

Yeni i20 kalkışta titreme ve silkinme

'Şanzıman & Aktarma & Fren Sistemleri Sorunları Ve ' forumunda MY1952 tarafından 23 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. LU950

LU950 Guest

Baskı - balata da sıkıntı var ustanın dediği mantıklı olabilir ama çözümsüz değildir asla... Çözüm şu şekilde gerçekleştirilebilir, gerek sanayi ortamında gerekse internet ortamında araştırmalar yapılarak seramik kaplama olan balatalardan bulabilirseniz sorunu çözebilirsiniz.

2. twister

twister Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Serhat Tural
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
  3. twister

twister Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Serhat Tural
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tekrar Merhaba,

Benim garanti kapsamında debriyaj baskı balata değişti, şimdilik kalkışta bir sıkıntı gözükmüyor. Aracım 26000 de. Diğer konuya da yazdım. https://www.hyundaiclubtr.com/konu/yeni-i20-1-vites-sorunu.34696/page-3#post-652940
    Pedaldaki titreme devam ediyor fakat bunun biraz normal olduğuna düşünüyorum, internette de aratırsanız çoğu wv grubu dahil araçta var gözüküyor. Sistem hidrolik olduğu için şemsiye gibi bir parçanın ilk tutunmada pedala verdiği etki diye açıkladı servis. Debriyaj yarım ya da tam basılıyken titreme var ise sorun vardır diyor servis. Bana da mantıklı geldi açıklamaları. Fakat şunu da söylemem gerekiyor arkadaşlarımın arabalarında denedim hiçbirinde bu titreme yok(Corolla, ibiza, punto da denedim).

Baskı balata değiştikten sonra yeni bir farkılık (sorun mu değil mi tam emin değilim) 4. ve 5. viteste biraz devirsiz olduğunda 1800-1900 devir gibi motorda daha önce olmayan bir zorlanma sesi oluyor. Onuda bakım da tekrar göstereceğim Ocak gibi.

Garanti konusunda Hyundai tebrik etmek gerekiyor. Opel aracında benzer sorunu arkadaş yaşamış, araç yeni olmasına rağmen kullanıcı hatası diyip ücretli tamir yapmış servis. Bence sorun yaşayan arkadaşlar çekinmeden servise göstersinler.

chib bunu beğendi.
  4. cem57

cem57 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    CEM
    Yaşadığınız Şehir:
    57-SİNOP
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Slm bu titreşim benim 2007 1.5 crdi getz de de var dediğiniz gibi özellikle motor devirsizken gaza yüklenince oluyor baskı yaylarından dolayı ses yaptığını düşünüyorum.

5. Hamdi042

Hamdi042 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Hamdi altuntas
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Mrb benm aracımda 8500 km de ve sehir içinde yada arac fazla ısındıgı zaman dökülecek gbi titriyor kalkarken.servise götürmedim ama aractan sogudum servis hallediyormu?bilgisi olan ?

6. andonnn

andonnn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    ismail balcı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    arkadaslar bende de yirmi binde 2015 1.2 style i20 var.araci yumusak bir sekilde kaldirmaya calisinca istop edecek gibi oluyor ve silkeleme yapiyor.bol gaz verip cok yavas kaldirmak gerekiyor.22 senelik soforum ilk zamanlar bu durumdan dolayi arabayi istop bile ettim huyunu ogrenene kadar.ben bunun motorun 1.2 kucuk olmasindan dolayi oldugunu dusunmustum.ama forumdaki yazilardan anormal fabrikasyon bir kronik hata gibi gozukuyor.bu durumla ilgili servis basvurularinizi ve neticelerinizi yazarsaniz sevinirim.ben de servise goturmeyi dusunuyorum artik.bir de deri direksiyonun ve deri vites topuzunun rengi atmaya basladi bu durum sizin arabalarinizda da va r mi?

7. ccomen

ccomen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    cemal
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Mrb arkadaslar aynin sorun benim 2013 38bindeki i20 de de olmaya basladi. 1. Viteste kalkista acayip bir titreme oluyor. Eskiden hic yoktu ama bu konuyu takip ediyordum basima gelir belki diye. Sanirim bu sorun kronik. Servise goturdum biraz once usta ilk once debriyaji tam ayarlayamiyorsun dedi bende 4 yil 38bin km dir ayarliyordumda simdi mi ayarlayamamaya basladim dedim oyle deyince kabul etti. Sonra baski balata azalmistir o yapar dedi ancak beni suphelendiren bi durum oldu. Bu konuyu daha onceden takip ettigim icin ustaya sordum baski balata degisince sorun tam olarak gecer demi dedim o da bana belli olmaz falan dedi. Once debriyaji ayarlayamiyon dedi sonra baski balata dedi sonra belli olmaz deyince supheye dustum. Bana baska araclarada bakmak lazim onlardada varsa normaldir dedi. Dedim bu nasil normal olur. Fabrika birsey yapmadikca cozum yok dedi. Bana kalirsa ayni servise baska araclarda gelmis bu sorundan ve cozememisler oyle hissettim. Sizler cozum bulabildinizmi

8. symbol162

symbol162 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    ZAFER
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    bende de 1 viteste ilk kalkış aşamasında titreme yapmaya başladı çözüm varmı??????

9. mert4545

mert4545 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yasin savar
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar problemi çözebilen yok herhalde satış rekorları kıran arabaya bak rezillik fabrika bu problemi pekala biliyordur bukadar insan yalan söylicek hali yok ben 15 yıldır araç kullanıyorum böyle bişey görmedim kalkışta silkelenmeye devam fabrika yetkilileri sizin için basit bizim icin ızdırap olan bu durumdan kurtarın bizi yetkili servisleriniz bi sorun yok demeleri durumu düzeltmiyor malesef
    Çözüm çözüm çözüm

10. ccomen

ccomen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    cemal
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    arkadaslar merhaba aracimdaki titreme yasadigim kucuk ilceye donunce olmadi cunku trafik yok bulundugum yerde. ancak dun sehir merkezine donunce titreme tekrar basladi acayip sekilde oluyordu. servise goturdum servis muduru ilgilendi. o da gordu titremeyi. dun araci biraktim servise, bugun aradilar baski balata degisecek ancak garantiye girmiyor dediler. ama soylede bir durum var baski balata bitik degilmis gozle gorunurde birsey yokmus silinme egrilik vs.. acikcasi ben bu durumun duzelecegine inanmiyorum. simdi 800 tl verip baski balatayi degistirsek 2 gun sonra yine ayni sorun olsa ne olacak ??? hyundai genel merkezin bu durumu duzeltmesi gerek... artim iyice sıktı bu konu nasil olurda cozulemez yaa sinir olmamak elde degil. bir kac arkadas """i20 sahipleri tehlikenin farkinda misiniz?""" diye sikayet kampanyasi baslatmayi dusunuyoruz.

11. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, neden garantiye girmiyor?

12. ccomen

ccomen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    cemal
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    bugun tekrar servisten aradilar yine cevap olumsuz gelmis. nedeni kullanimdan dolayiymis 0.8 mis benim balatanin degeri 1 in alti olmamasi gerekiyormus. 800 tlye kendim degistirtiyorum baski balatayi. eger gercekten sorun gecerse hic sorun degil parasi ancak ya gecmezse 5-6 bin km sonra yine ayni sey olursa. cunku yasadigim ilce 12bin nufuslu daha trafik lambasi bile 3-4 ay once takildi yani sifir trafik. boyle bir yerde 35 bin kmde baski balatanin sorun cikarmasi normal degil bence. babamda hyundai matrix var 2009 model 60 bin kmde o aracida ben 40bin kullandim ayrica trafigi olan sehir merkezinde onda hic sorun yok. tskler.

13. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,252
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    üretim hatalı olabilir, siz değişim talebi için geç kalmış olabilirsiniz. değiştirin, eğer tekrar sorun olursa servise gitmeden önce bana haber verin, ben size elimden geldiğince yardımcı olacağım.

cenker_baba bunu beğendi.
  14. ccomen

ccomen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    cemal
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    tsk ederim serdar bey ilginiz icin. degisim yapildi bakalim artik sonuc ne olacak. tekrar olursa sizinle iletisime gececegim mutlaka.

MSC bunu beğendi.
  15. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)

hayırlı olsun... gözlemlerinizi lütfen paylaşınız...
    baskı balata bilya kullanıcı hatası yoksa balata bitik değilse garantiye sokuyorlardı... acaba sizin balata çok mu bitmiş yada siz debriyajı hatalı kullanıyor olabilir misiniz?

16. ccomen

ccomen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    cemal
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    Balata 0.8 mm veya cm tam orasını anlayamadım normalde 1.0 olması gerekiyormuş. ama bitik değilmiş daha kullanılırmış bitmesine daha varmış. debriyajı hatalı kullanmam ayağımı hiç üzerinde tutmam direk kenara atarım üzerinde tutanları uyarırım hatta. babamın 2009 hyundai matrix var kendime i20yi alana kadar onu 40bin civarı kullandım şuan 60 bin civarı onda hiç sorun yok taş gibi. yani kullanıcı hatası olduğunu düşünmüyorum.

17. mert4545

mert4545 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yasin savar
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Üzülerek söylüyorum uzun uğraşlar sonucu motor grafik vs sorun baskı balata değil kullanıcı hatası hiç değil sorun motordan ateslemeden gaz kesiyor her gazda hemde üretim hatalı firma kabul etmiyor kullanıcı araç kullanmayı bilmiyor diyor 1 den 5 inci vitese kadar yapıyor boşta iken bile yapıyor bizim hissettiğimiz sadece 1. Ve 2. Vitesteki kalkış olduğu için oda geçmiş olsun

18. ccomen

ccomen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    cemal
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    bu sonuca nerden vardınız acaba? peki sureklimi oluyor bu gaz kesme yoksa ara ara mi?

19. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD

bence gozden kaçan birşey var , bu aracı tek satın alan siz değilsinizki varsa bir üretim hatası birsuru şikayet olması lazım başka sebep aramak gerek

20. Serhataras2010

Serhataras2010 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Serhat Tuncer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhaba bugun aracimi servise goturdum.Beylikduzu erdemirler.Sikayetimi soyledim her 10 arabadan birinde bu sikayetin oldugunu soylediler.Caresi önce ecu guncellenicek test edicez olmaz ise arastiricaz dediler.Araci sabah biraktim aksama dogru aradilar ecu guncellendi fakat sonuc degismedi dediler baski balatanizda ariza var.Garanti kapsamindan degisecekler parcayi siparis vermisler.1 hafta sonra gidecegim baski balata komple degisecek garantiden.Sanirim sikayetler artinca hic problem yaratmadilar.Yani hatayi kabullendiler.Umarin baski balata degisince problem ortadan kalkar.Burdan yazarim.

Ugur12345 ve deza bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş