LPG KABLO

ertuğrul plaza

'Akdeniz Bölgesi' forumunda stecir tarafından 1 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. stecir

stecir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    08.11.2010 tarihinde Adananın tek yetkili Hyundai bayii olan Ertuğrul plazadan , 5 yıllık emeğimin karşılığı 17.400 TL ye Hyundai güvencesi altın da 2006 model 1.5 Dizel Hyundai Era aldım.İlk çalıştırdığım da çalışmayan araca "aküsü zayıftır beyefendi" MP3 playerı çalışmıyor dediğimde "çok hassas çizik cd leri okumaz" dediklerinde nerden bilebilirdim ki, MP3 player için harici 100 TL vereceğimi ve başıma daha büyük sorunların gelebileceğini. Aracımın doğru çalışmadığını anlayıp 15.11.2010 günü servise teslim ettim. İlk önce üst kapak contası yanmış , bir kaç gün içinde halledeceğiz dedikleri sorun daha sonra 4.135 TL lik silindir kapağı ve parçalarını değişmemiz gerekiyor şekline dönüşmüştür.Aracım bugün ve sonrasında kaç gün daha bilemiyorum ama serviste tek müdahale yapılmadan beklemektedir. Yetkili servise , aracı aldığım 2. el sorumlusuna , plazanın genel müdürüne durumu izah etmeme , aracımın bedelsiz tamirini yada değerinin tarafıma ödenmesini talep etmiş olmama rağmen henüz bir sonuç elde edemedim.<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><O:p></O:p>
    Bu süre zarfında, bana söylenen tek cümlenin "ortada bir cenaze var bunu hep beraber kaldıracağız" "ay sonu satış kotasını tutturmam gerekiyor şunu bi atlatalım" olması ve bu sırada yetkili servisin, aracım için yan sanayi yada çıkma parça aramasını da takdirinize bırakıyorum.<O:p></O:p>
    Tek beklentim , zararımın tanzim edilmesi.<O:p></O:p>
    Tüm iyi niyetim ile sürdürdüğüm iletişimime buradan başlamak kaydı ile bir son veriyorum. Konu benim için araç vasfından çıkmış , hak meselesi olmuştur. Tüm haklarımı kullanacağım, hem sanal ortam da hem de noter ihtarı ile başlayacak olan yasal zeminde bu hakkımı aramaya devam edeceğim.<O:p></O:p>
    bu metni ingilizceye çevirmekte yardımcı olan forum dostu arkadaşıma minnet duyarım

Düzenleyen : Coşkun Özcan

2. ybayık

ybayık Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bu ertuğrul plaza adam olmayacak anlaşılan

3. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    öncelikle geçmiş olsun
    konuyu bayi ve servis bölümüne taşıdım, burda daha faydalı olur

sıkıntınıza gelince, eğer aldığınız yerden arızalı satıldıysa bu sıkıntı giderilmeli, öncelikle görüşmek ile başlayın, çözüm olmazsa genel merkeze, olmadı yasal yollara başvurarak hakkınızı arayın

4. sfzb67

sfzb67 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Serkan BOZKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Bu ne vurdumduymazlık emeğe saygısızlık https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley7.gifçok geçmiş olsun inşallah bian önce sorununuz halledilir https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif

5. stecir

stecir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    ilk defa birisinden geçmiş olsun diye tepki alıyorum, sağolun. malum genel de insanımız önce döver sonra sever:)

Ben işimden , ailemden, sağlığımdan feragat edip bu olayın peşine düştüm ,adamlar suçunu kabul etmeyip üste çıkmaya çalışıyorlar.
    dediğim gibi artık araba değil sorun olan hak meselesi benim ki, yarın il hakem heyetini ve noter ile ihbarı araştıracağım olmadı mahkemeye vereceğim.

Ben şunun cevabını halen alamadım 8inde aldığım aracı 1 hafta geçmeden servise bıraktım ,birkaç kez direksiyonunu terletmek nasip oldu işe giderken dahi servis kullanıorum neredeyse o sırada araca 2 yada 3 defa bindim.9 yıldır trafikteyim iyi de raba kullanırım bu silindir kapağı,sekmanlar,volan kayışları bu süre zarfında aşınmış olabilir mi, kapak taşlanamayacak hale gelebilir mi?

Buna halen hayır diyemiyorlar ama evet de demiyorlar.

6. stecir

stecir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    bu arada forum konusun da yardımcı olan coşkun beye sfzb67 de ayrıca teşekkürler.

7. Coşkun Özcan

Coşkun Özcan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    COŞKUN ÖZCAN
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    rica ederim serkan bey, inşallah sorununuz en kısa sürede çözülür
    hyundai genel müdürlük nezlinde girişimde bulunsanız, belki faydası olur

8. djkubi

djkubi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    kubilay çabuk
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    Çok geçmiş olsun. Duruma keşke doğru düzgün yaklaşsalarda insanların sinir katsayıları tavan yapmasa. https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley28.gif

9. stecir

stecir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    valla insan da ne sinir bırakıyorlar ne stres yakında bende conta yakıp,kayışı koparacam o olacak co pilot. 1 soru sordum ama çok anlaşılmadı sanırım arkadaşlar,

slindir kapağı,contası, sekmanlar,hortumlar,kayışlar 1kaç defa binme ile zorlanıp aşınabilecek yapıda ekipmanlar mı, belli ki benden önce ki kullanıcı çok zorlamış motoru ,o şekilde ihmal edip binmiş. Benim de ihmalim plazaya güvenip detaylı bir araştırma yapmamak.zoruma giden insanların zaaflarından para kazanmaları .

Herkese tavsiye , bir çok forum ve şikayet sayfalarında da sıkça adını duymdum kendi olayımı araştırırken.Ben yandım siz yanmayın ertuğrul plazaya yaklaşmayın derim.

10. shadow_1306

shadow_1306 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

evet ya adana ertuğrul plazadan herkez çok şikayetçi... gundan 3 yıl önce bizimkiler emekli oldular haliylede arabayı değiştirmek istediler ve bizde ertuğrul plazanın yolunu tuttuk nese bizm h100e doğru dürüst bakmadı starex alacakdık işte doğru dürüst ilgilenmedi bile resmen tok satıcı gibi duruyolardı bizimkielrde sinirlendi ordan tata bayisine gittik ordan pickup beğendik fiyatıda uygundu ve gerçekden çok güzel ilgelindi adam biz tabi almadık araç ama gerçekten bir hyundai servisinin kendi müşterisine bunu yapması insanın zoruna gidiyo.şimdi biz hyundai derya otomotive takılıyouz hem daha yakın hem daha güler yüzlüler daha çok ilgileniyolar...

11. sfzb67

sfzb67 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Serkan BOZKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Ben 20bin bakımı için derya anamur servisine gitmiştim hakikaten ilgili alakalı güler yüzlüler...https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

12. stecir

stecir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    konu çözüldü arkadaşlar , ertuğrul plaza sorunumu çözdü ve arabamı teslim etti, herkese iyi günler alakadar olan arkadaşlara teşekkür ederim

13. ibrahim81

ibrahim81 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    ibrahim taner
    Yaşadığınız Şehir:
    -Türkiyede Yaşamıyorum
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    bende adana ertugrullar palazaya arcımın 15000 bakımını yaptırdım kendim teknik ögretmen olmam sebebiyle arabama dikkat ederim ve garantisi bozulmasın diye götürdügüm ertugrullar palazada camsuyu kapagının derinlik taretini kerpeten ile kesmişler buna söylediğimde ise üste cıkarak siz veya dışarıdaki usta kesmiştir diye üste cıkmaya calışmışlardır bundan sonra ertugrullar plazamı Allah korusun 15000 bakımında bunu yapan Allah bilir firen hortumlarına zarar vermiyecegini nerden bilelim

14. tabakoglu

tabakoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    amann sakın ertuğrul demeyin.

Aracı 38000 de bi tanıdığımdan aldım . Hiç düşünmezken sadece tanıdık diye aldım.
    Bakımları serviste yapılmış garanti kapsamında idi.
    3 kez gittim. ancak 3. de kapı kartonlarınn kendini bırakmasından dolayı bir yapıştırtabildim.
    Birde arka bagajdan gıcırtı sesi vardı. onu düzelttirebildim.
    Kıyı boyunda bir usta getirsen iki dk lık iş ben yapardım ne para sı buna ücretmi alınır dedi.

Çalışanlar öncelikle bir ukala. Ben sattım kurtuldum sen derdine yan tarzındalar.
    Araç yapılırken içerde dolaşıyordum. Bayanın biri geldi neye bakmıştınız.
    Dedim bakmadım ki sizden başka bir servis açılana kadarda hyundai ye asla bakmıcam.
    Şaşırdı.

Asri mezarlığın karşısında (Çetinel Tesislerinin karşısı tam) skoda vw ustası var. sağolsun insan gibi insan.
    Öncelikli olarak işten anlıyor. sonrasında ise esnaf derler ya öyle . soyguncu değil. Sadi bey. ***Yasaklı*** yada Ar Ya dış ticaretin internet sitelerinden alıyorum parçaları sadi bey takıyor.
    Hem usta sağlam kafam rahat hem hangi malzeme kullandığımı ben biliyorum. Yağıda madeni yağ . com sitesinden de alabilirsiniz.

Param olsa cidden adanaya hyundai servisi açacam ki görsün insanlar da ertuğrul çalışanlarıda müşteri nasıl memnun edilir.
    Sonra sinek avlasınlar.

Adanaya düzgün bir servis açılana kadar asla :) hyundaii.
    Aslında mavi boncuk getz imide seviyorum.

15. mtsoydas

mtsoydas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sa
    cumartesi saat 10:30 da ertuğrul plazadaki yeni kasa i30 dizel aracımın 10.000 km bakımı için randevu almıştım ve burdaki bazı yorumların bende oluşturduğu önyargılarda vardı açıkçası,telefonla randevu aldığım Musa bey le tanışıp aracım ile ilgili şikayetlerimide bildirdim ve belkide yeni kasa i30 ların en büyük sorunu olan tavan dan gelen sesi de ilettim kendilerine ve ustalarından İsa bey le tanıştırdı ve gerekeni yapacaklarını iletti ama sürenin yeterli olmayacağını benim için daha uygun bir gün ve saatte bana tekrar randevu vereceklerini ilettiler bende olur dedim.yaklaşık 5 dkk sonra isa bey yanlarında servis müdürü olan Gürol beyle beraber tekrar görüşerek aracımın cumartesi günü ama tabiki biraz daha uzun bir sürede bütün sıkıntılarını ve servis işlemlerini bitireceklerini söylediler.ve aracımı isa beyle bir test sürüşü yaptıktan sonra aracımın tavan dahil hiçbiryerinde tek bir çıtırtı dahi duymadan test sürüşünü bitirdik.İlk önce benimle çok ilgilenen Gürol bey ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim.Allah razı olsun hepsinden

16. ert

ert Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Excel (1985-1994)
    Arkadaşlar benim araba sürekli sabahları geç çalışıyor.buji, buj.kablosu,beyin filitreler daha aklıma gelmiyor tam 1.500 tl masraf ettim.kaç defa lpg ciye götürdüm bir defasında araba orada kaldı sabah kontrol etsinler diye.ayarlıyorlar sabah ilk çalışmada zor çalışıyor ısınınca tık diye alıyor.hala aynı çıldıracağım. Bu sabah aküyüde bitirdim. yardım ederseniz sevinirim. saygılar.(bu arada adım ERTUĞRUL yalnız ertuğrul plaza değil.)

Bu Sayfayı Paylaş