LPG KABLO

2012 Hyundai Equus Hakkında

'Diğer Modeller' forumunda umityasar tarafından 7 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. umityasar

umityasar Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ÜMİT YAŞAR
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhabalar.
    İkinci el sayfasında ağır hasar kayıtlı 2012 model bir Equus ile karşılaştım.
    Yer uçağı tabirini kullanırlardı işte bu araç bunu karşılıyor dedirtti.
    Yabancı sitelerde ancak bilgi var.
    Kronik sorunları artıları eksileri neler, sanayide parça ve usta durumu nasıl olur, 10 yıl sonra satmak istesek başarabilir miyim? aklıma takılanlar...

2. umityasar

umityasar Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ÜMİT YAŞAR
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
  3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Mercedes için S serisi ve Maybach neyse Equus modeli de Hyundai de öyledir, eğer satın alırsanız yaşatmak yürütmek için pek çok ekstra imkana sahip olmanız gerekiyor, Türkiye genelinde çok iyi referanslı bir Hyundai yetkili servisine gitseniz dahi Equus ta yaşayabileceğiniz herhangi basit bir problemi yada periyodik bakımları bile çözüme kavuşturamayabilirler.

Yani herhangi bir yedek parça ihtiyacında yurtdışından parça getirtebilirseniz, sık kullanılan göz önünde bir model olmadığı için yaşadığınız problemin benzerini yaşayan kullanıcıları bulamayacağınızdan kendi sorunlarınızı kendi kendinize çözebilmeyi başarabilirseniz Equus gibi bir model gayet rahat yürütebilir.

Bizim forumda bunun gibi başarılı örnekler var, Genesis Sedan sahibi @oskanush Özkan abimiz var, yanlış hatırlamıyorsam bozulan bir motor takozunu değiştirerek yenilemek çok zor bir hale gelince standart bir yuvarlak düz kauçuk parçayı tornalayıp motor takozu kovanı ve burcuna montajlamışlardı, hatta sert gelmişti ve yumuşatmak için takozun etrafına matkapla birkaç delik açmışlardı. Özkan abimiz geçenlerde kendi işyerinin boş bir alanına hidrolik lift kurmayı planlıyordu, el freni bırakmadığı için yine biraz sıkıntılı bir çözüm süreci yaşamıştı diye hatırlıyorum.

https://www.hyundaiclubtr.com/konu/bizim-genesis.45029/page-4#post-872618

Yani piyasada bol bulunan bir model olmadığı için Equus gibi hatta Genesis gibi Hyundai modellerinin kronik sorunu var mıdır ? şeklinde sorulması neticesinde yerli forumlarda yerli mecralarda bilgi bulamazsınız. Yurt dışı forumlarda vakit geçirmeniz gerekir

aynı şekilde böyle bir otomobili tercih etmek isteyen ikinci el piyasası yada on yıl sonra elden çıkartmak istesem ne zaman satarım ? şeklinde sormamalı:) doğru bir veriye ulaşmanız çok zor olur.

Bu tip modelleri Türkiye şartlarında kullanan ve tercih edenlere karşı bu yüzden benim saygı ve sevgim üst düzeyde olmuştur cesur kararları ve sıradışı tercihleri sebebiyle.

4. Ahmet özgür

Ahmet özgür Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    215
    Ad Soyad:
    Ahmet özgür yalçın
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Merak edip şimdi baktım da bu eguus için araba demek çok ayıp olur :)
    ayrıca bunu alan adam kendisine bir de garaj yapmalı , (ben olsam ) onu dışarıda bırakırsam uyuyamazdım...
    Ya da içinde uyurdum ne de olsa her şey var:)

hsmsrn ve umityasar bunu beğendi.
  5. suleymanozer

suleymanozer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    995
    Ad Soyad:
    Süleyman özer
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    En ünlü Hyundai yetkili servislerinden biri;2.4 Sonata için; bize pek bundan gelmez onun için pek anlamıyoruz dediler, bu model i düşünemiyorum.

6. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Türkiyedeki Equus sayısı 5'i geçmez herhalde. Parça ve usta bulunmaz.
    Serviste parçaları da uçuk fiyattır. Her parçası koreden özel gelir. Hep beklenir.

<<bülent>> ve suleymanozer bunu beğendi.
  7. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Araç çok güzel, ancak türkiye şartlarında keyifle binip yürütmek imkansız gibi...

<<bülent>> bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş