LPG KABLO

Ön Travers (Beşik)

'Şanzıman & Aktarma & Fren Sistemleri Sorunları Ve ' forumunda 34CEM34 tarafından 17 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. 34CEM34

34CEM34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    zrc
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Arkadaşlar daha önce 100 km hızı geçtikten sonra ayağımı gazdan çekince motorda vuruntu tarzı bir ses geldiği, vites geçişlerinde vuruntu olduğu şeklinde sıkıntılarımın olduğundan bahsetmiştim. Sorun çözüldü:))
    Motor kulağı, salıncaklar ve direksiyon kutusunun bağlı bulunduğu Travers(Beşik) Burçlarının kırık olmasından dolayı alt takım ve motor kulakları tam olarak görevini yerine getiremediğinden bu tarz vuruntu ve sesler yapıyor. Ayrıca şanzıman ve motor gereğinden fazla esnediğinden vites geçişlerinde de sıkıntı oluyordu. Travers burçları ve baskı balatayı değiştirince aslında traktör değilde otomobil kullandığımın farkına vardım:))) Aracın vites geçişleri inanılmaz rahatladı, artık silkeleme vb yok..Direksiyon bile daha rahat daha hafif, çekişi gidişi çok fark etti alt takım yeni olmasına karşın çukurlarda ses yapıyordu travers burçları değişince ses kesildi benzer problemleri olan arkadaşlar var ise kontrol ettirsin herkese keyifli sürüşler..

koreci ve accera bunu beğendi.
  2. eraera2011

eraera2011 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Murat maden
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    merhaba üstadım acaba aynı sorun mu benimde şanzıman kulakları kırık travers e baglanan onu sökmeden yapılabiliyormu nerde kime yaptırırız

3. accera

accera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    94
    Benim araçtanda altdan garip sesler geliyor bende traves burçlarını kontrol ettiririm Paylaşım için teşekkürler ne kadar masraf tuttu acaba ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. accera

accera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    94
    Arkadaşlar bugün gittim tamirciye, altdan gelen sesler konusunda ustayı ikna edemedim, alt Takım'larda hiç sorun yok motor takozlarına felan komple baktı hiç bir sorun yok diyor, bende mi problem var anlamadım
    Ama test ederken çok yavaş kullandı hızlı kullandığı yol çok düzgündü bende ses duymadım haliyle, bozuk yolda kasislerden geçerken altda sanki Boşluk varmış gibi hissediyorum direksiyondan. Viraj Demir lastikleri traves burçları vs hiç sorun yokmuş ?
    Üzülsem mi sevinsem mi bilemedim

5. 34CEM34

34CEM34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    zrc
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    şanzıman kulağını travers sökülmeden değiştirebilirsiniz. baskı balata 220 tl ayrıca şanzıman yağıda tamamlandı, travers burçları getz için 80 tl civarı tuttu yanlış hatırlamıyorsam, 115 tl diye hatırlıyorum şanzıman üstü(sol tarafta olan) kulak değişti merkezi kilit bakımları alarm takılması ufak tefek eksikler vardı hepsine 200 tl işçilik verdim ki kapı kilitlerinde değişen parçalarda bu fiyata dahil..Tanıdık usta yoksa yardımcı olabilirim 4-5 yıldır hep aynı ustaya gidiyorum hem işçiliği iyi hemde piyasaya göre daha ucuza yapıyorlar bir parçanın değişmemesi gerekiyorsa sen değişelim desen bile değiştirmez boşa masrafa girme der:))

6. 34CEM34

34CEM34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    zrc
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    direksiyon kutusu tamir takımlarını kontrol ettirin bende de aynı sorun var çok bozuk yola girmediğim sürece ses gelmiyor ama yol bozuksa demir vuruyormuş gibi direksiyonun alt tarafından ses geliyor. direksiyon kutusunda boşluk var..150-200 tl gibi bir maliyeti var.

7. accera

accera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    94
    Aynen tam olarak bu şekilde problem ama ispatlıyamıyorum usta sorun yok direksiyon kutusunda dedi Aydın'da 400 500 tl den bahsettiler direksiyon kutusu tamiri için özel servis, tabi telefon ile bilgi aldım.

8. 34CEM34

34CEM34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    zrc
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    servisler pahalı olur getz için maliyet 150-200 tl civarı parça işçilik dahil ama sizin aracınız için fiyat değişebilir. ustam ses dışında çok büyük bir problem yaratmaz diyince bende yaptırmadım:)

accera bunu beğendi.
  9. accera

accera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    94
    Şimdilik bende böyle kullanmaya devam ediceğim sanırım, Dediğiniz gibi büyük ihtimalle direksiyon kutusunda Boşluk var.

34CEM34 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş