LPG KABLO

KULLANICI YORUMU

'Accent Blue Forum - Club RB' forumunda casperman59 tarafından 26 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. casperman59

casperman59 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    ceyhun emre
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Mrb. 11.11.2015 tarihi itibari ile accent blue prime 1.4 benzinli manuel vitesli modeli aldım. 15 gündür kullanıyorum.. Kullandığım kadarı ile kötü ve iyi tarafları.

Kötü tarafı : 1-Aracın kendisine ait herhangi bir tarafında bir dijital saat yok.. Sırf bu dijital saat olmamasından dolayı kaza yapıyordum desem inanmazsınız ama malesef. Öyle Multimedyada var ama ufacık ve sadece radyo çalışırken görebilirsiniz, USB de, Aux dan, SD karttan müzik dinleyip, film seyredeyim derseniz saati unutun.

2-Kol dayama kolçağı geride kalıyor. Kolumu dayıyayımda aracı öyle süreyım derseniz unutun. O rahatlıkta kol dayama bu arabada yok.

3-Şoför ve yolcu koltukları sırt ayarı sıkıntılı yanındaki düğmeye bir basıyon ya hızlıca öne gidiyor yada arkaya yatıyor. arabayı durdurup öyle ayarlamanız lazım.

4-Torpido aydınlatma yok.

5-Şoför koltuğu arkasında ceplik veya file yok. Sadece yolcu koltuğu arkasında bir file var.

6-Multimedya USB okuması sıkıntılı. Yani 5 dakika önce okuduğu usb yi takılı olduğu halde okumama sıkıntısı var. Flaş belleği yerinden çıkarıp tekrar takmanız lazım.

7- Radyoyu kapatma yani on- of olayı yok. Ses kısma yerinden sesi mute bölümüne getirmeniz gerek. Veya kontağı açtığınızda radyo sesi de açıksa hemen hemen multimedya çalışıyor ve ses patması yaşayabilirsiniz.

8- Flaş bellekten veya SD karttan film izlemek isterseniz hareket halinde iken izlemezsiniz illaki durmanız lazım, ancak şifresini biri insanlık ederde söylerse ki servisler söylemiyor. Şifresini öğrenebilip ayarlar bölümündeki bölüme girip şifreyi yazdıktan sonra hareket halinde film oynatma tuşunu oynat yapabilirseniz seyredebilirsiniz.

9- resimlerindeki direksiyonda multimedya üzerinden Blututhla görüşmek için telefon açma kapama tuşları var ama gerçek araçta bunlar yok. Araç içinde Telefon görüşmesi yapmak için multimedyaya uzanmanız ve açıp kapamanız lazım.

10-Koltuklar çok sert.

11-Geri görüş kamerasını parayla siz taktırıyonuz. 350-tl

12-Cruse kontrol-Yağmur sensörü-Yokuş kalkış yok.

iYİ YÖNLERİ : 1-Bagaj Hakikatten çok büyük ve kullanışlı. 2- Araç İçinde bol miktarda saklama yeri ve gözler var.
    3-Vites geçişler tüy gibi . Yani vitesi atarken zorlanmıyonuz. 3- İçeriye Öyle abartılacak kadar ses almıyor. 4- Spor görünümüne rağmen camların hiç biri küçük değil yani araç içi sizi sıkmıyor.4- Aracın ortasından geçen şaft yeri düz. Arka koltuk arasında çıkıntı yok. 5- Ön cam çok geniş ve hız yaptığınızı hissettirmiyor. 6- Klima fonksiyonları ve Ön cam buğu alma süper çalışıyor.6- Daha önce korkarak girdiğiniz virajlara araçtaki güvenlık sistemleri sayesinde korkmadan girip çıkabiliyonuz. 7- Yakışı bana daha önceki aracıma göre az geldi. 8- Dış görünüşü süper. 9- İlk kalkışta biraz ağır kalıyor ama hızlandıktan sonra gidiş mükemmel. 10- Hıza göre direksiyon ağırlaşıyor veya hafifliyor.

KISACA : Kötü yönlerini düşünmezseniz, alınır.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 28 Kasım 2015
    SaMeTT, Asel Kaan Efe ve comanchee bunu beğendi.
  2. comanchee

comanchee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    162
    Ad Soyad:
    Engin Pişkin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fiat
    Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.kolçak ve saat konusunda haklısınız.benim puntoda yol bilgisayarında saat ve tarih gösterimi vardı maalesef i20de yok.parasının arabası.ama genel olarak aracımdan çok memnunum ufak tefek şeylere takılmıyorum alacak olanlara tavsiye ederim.

3. alphan59

alphan59 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Alphan SIYLI
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
  4. abdullah3471

abdullah3471 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    abdullah demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    2015 model blue bende var kolcağı one doğru çekince kolumu gayet rahat koyup vites değiştire biliyorum kizakli çünkü ayrıca dijital saatte mevcut

5. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Merhaba, ben elle tutulur kötü bir durum göremedim. Üzerinde donanım olmaması (yağmur sensörü v.s.) sizin konfor beklentinizle alakalı, daha üst segmentlerde var bu özellikler, elantra/i30 bakabilirdiniz.

6. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Saat olmadığından kaza yapacak iken neden arabada giderken video izlemek istediniz acaba.

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. haret

haret Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    harun öztekin
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    birde dikkat ettiniz mi ceyhun bey sağ arka fren diski kahverengi
    diğerleri gümüş renk bugün dikkatimi çekti
    1,4 2015 benzinli mode plus manuel sıfır araç

8. PolisÖzelHarekat

PolisÖzelHarekat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    134
    Ad Soyad:
    Batuhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    30-HAKKARİ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Bence boya ve kaportada zayif bir fluensin kaportasina bile tiklayinca blue dan daha tok ses veriyor. İhss carpisma testinde de kabinin durumu pek iyi degildi

Son düzenleme: 29 Kasım 2015
  9. casperman59

casperman59 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    ceyhun emre
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Yani Arkadaşlar ya benim yazdıklarımı sonuna kadar okumamışsınız, ya yazdıklarımı anlamamışsınız, yada bu adam arabayı kötülüyor bizde buna laf sıkalım gibi bir. Hisse kapılmışsınız...

1-Ben arabanın içinde sensör donanımları yok diye kafasına takıpta arabayı almaktan vaz geçiçek lüks düşkünleri için yazdım... Her türlü sensör olsun istiyorsan bunda yok. dedim. Ben zaten sensör donanımlarının bir çoğunun olmadığını bildiğim için aldım.

2- Arabamda multimedya seyredipte araba sürecek kadar cahil değilim ben uzun yolda çocuklar çizgi film seyretsin diye şifresini girdim. Normalde arabada radyo veya müzik bile dinlemem. Dikkatimi dağıtmasın diye O yüzden multimedya bende kapalıdır.

3- Multimedya kapalı iken; arkadaşlara sormak isterim bu arabanın neresinde görülebilir saat var.... Ben bulamadım... Olduki müzikdinliyeceğim tuttu sd kart veya usb den şarkı dinliyorum.... ama bakıyorum gene saat yok. Ben arabanın kendisine ait bir saat olmadığı ve multimedya kapalı olduğu bir anda geceleyin araba kullanırken kolumdaki saat ten zamanı öğrenmeye çalışırken az daha kaza yapıyordum. Gözümü yoldan kaçırıp, Karanlıkta kol saati ile uğraşırken kaza yapıyordum... Yoksa araba kullanırken film seyredeyim manyaklığından değil anladın...

4-Araç kolçak kızağı kaç santim ileri gidiyor... 1 santim. Rahatlık anlayışı kişisel bir öngörüdür...

Ben tehlike atlattığım için saat konusundan başka pek bir şeyi kafama takmadım... Bence takıntısı olmayanlar için spor görünümlü ideal bir aile aracı.

SaMeTT ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  10. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam hayırlı olsun aracınız , bilgilendirmeniz çok doyurucu iyi olmuş alacak arkadaşlara kılavuzluk etmişsiniz , benim i20 ye kolçağı ben taktırdım ileri çekince 10 cm den fazla geliyor kolumun altında iyi oluyor , yol bilgisayarında büyükçe saat tarih dış ortam sıcaklığını gösteriyor , diğer yandan usb cd ve radyo geçişleri çok rahat , birazda her araba parasının arabası , sizin aracınız ve i30 hayalimdeki araba.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

11. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Önce lastiklere bakılır arabaya binilir, dikiz aynaları, direksiyon yüksekliği ve koltuk gibi şeyler motor çalıştırılmadan araç durduğu yerdeyken ayarlanır sonra marşa basılıp ilerlenir, hareket halindeyken koltuk ayarı yapmak doğru değil. Direksiyon yükseklik ayarını da araç hareket halindeyken yapmayınız diye kılavuzda yazar çünki kaza riski vardır der en azından bizim kılavuzda yazıyor, hareket halindeyken koltuk ayarı yapan birisi illa ki direksiyon ayarı da yapar. :)

Accent blue; gaza bastımı yara yara gitsin, virajları ve freni iyi olsun, bana hiç ekstra bir problem çıkarmasın, fazla aksesuara da gerek yok, param da sınırlı diyen.. kullanıcılara hitap ediyormuş bunu anladım. Dış görünümü de güzeldir, sivri köşeli fütüristik hatları var ve clio gibi yuvarlak hatlara sahip değil, ama accent blue nun tekerlekleri cüsseye göre ufak duruyor aslında ufak değiller karoserin yanından bakılınca tekerleklerin boyutu bir nevi göz yanılması gibi birşey oluyor.

B segmenti sedan sonuçta, standartların içinde bence, kullanıcının beklentilerine göre tercih ediliyor, işte böyle bakarsak şu piyasada rakipsiz değil.

Forumda accent blue ya dair fabrikasyon bir arıza veya problem konusu görmek zor yada çok nadirdir.

12. Sabahattin

Sabahattin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Ad Soyad:
    Sabahattin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Anlayamadım neden Accent Blue ile Fluence kıyasladınızı, Accent Blue Clio'ile kıyaslamanız gerekiyor, Tabiki Fluence daha tok ses verecek Fluence C sınıfı araç.
    Accent Blue B+ sınıfında bir araçtır.

haydar usta bunu beğendi.
  13. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    yazdıklarınızı büyük ihtimalle deneyip olmadığını görmüşsünüzdür, kolçak dışında itiraz eden de olmamış, koltuk ayarına alışabileceğinizi düşünüyorum.

saat eksikliği bence büyük bir sorun, yıllarca hyundai bağımsız dijital saat koyuyor diye "hah hyundai yine casioyu yapıştırmış" eleştirileri duydum, keşke yine koysaymış, blue gibi bir araçta bir dijital saat koyulabilirdi.

koltuk arkası file gibi şeyler hepsi maliyet azaltma işi, şirkette focus trend ve fluence biniyoruz, ikisi de en boş donanımda, onlarda da herşey çalmışlar. yani bütün markaların alt donanımlı araçlarından uzak durmak lazım.

güle güle kullanın.

14. aganamso

aganamso Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    osman kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Merhaba, bende de 2015 model mode plus var. Casperman59 arkadaşın ilk söylediklerine aynen katılıyorum. Aracın ekşi yönlerine ilave olarak süspansiyon sisteminin çok zayıf olduğunu söylemeliyim.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş