LPG KABLO

İzmir Çakırlar servisin yaptığı yüzyılın sahtekarlığı

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda i20 elite tarafından 25 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,293
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Soruma cevap vermen daha doğru olurdu, başkaları da var dediklerinide biliyorum. Servise istediğini yaptıramayan her kullanıcı gelir burada atar tutar. Haklıdır, haksızdır o bizi çok bağlamaz ama hal ve hareketleri bağlar. Bunlara ilave bana kardeşim diye hitap etmezsen memnun olurum, kendinden yaşça büyük birine kardeşim demekte ilginç ya neyse.

emrex bunu beğendi.
  2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,530
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    "Peki Zeki Müren de bizi görecek mi" misali bu Hyundai Merkez benim şikayetlerimi de görüyor mu görseler bir arayıp konuyu sorarlardı yetkili servise inanıp müşteriyi külliyan haksız sayıyorlar.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

3. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Kirilan klima borusu gibi mi ?

4. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,530
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Daha farklı bir şeydi , 2013 i20 bagaj iç tirimi çizilmesi olayı.

5. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Varmi ispat edebileceginiz bir delil vs ?
    Yoksa neye göre değişim yapmalari bekleniyorki

Sonra biz bunu soyleyince avukat oluyoruz , servis sever oluyoruz. Vb seyler oluyoruz.

6. NeXus_

NeXus_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    Yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Siz neden savunmaya geçiyorsunuz bırakın servis kendini savunsun

7. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kendisi assanın avukatı. Hatta garantiden değişim olursa onun cebinden çıkıyor para.

8. can01

can01 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    57
    Ad Soyad:
    can oguzoglu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.0 TGDI (2014-202x)
    :) ne diye yim cok faal degilim yazmam cizmem ama nerdeyse hergün açar okurum ne var ne yok diye kimsenin avukatlıgını görmedik ama bazen öyle saçma yazılar lar yazılıyoki ben bile yok artık diyorum servisleri kimse savunmuyor ama bu forum iyi derecede hyundai de resmiyet kazanmış bir forum sizin beyenmediginiz servisi ben cok sevebilirim ben cok sevdigim servisi burada sevmiyen arkadaşlar oldugunuda biliyorum ama bir firmayı bir markaya karsı yapılan şikayetler biraz açılmalı biraz belirgin deliller konmalı ben koydum olduyla olmaz ben nim dedigim dogrudurla hiç olmaz sunu bilmek lazım yıllardır burada bu forumu yöneten arkadaşlar bilgili insanlar tamam belki bazılarınız avukatlık olarak görmüş olabilirsiniz ama o avukatlıktan ziyade yol gösterme diyelim ona eyer sadece ben yazdım oldu mantıgıyla yada o gün foruma üye olup o gün hyundai nin rezilligi ve ya üç kagıtcılıgı diye başlık açan adama tamah edersek bu rasıda yol gecen hanına döner unutmayın bizlerin bu radaki yönetici arkadaşlara hiç bir katkımız yok onlar alabilirlerse 3-5 reklam onların parasıyla bu forumu ayakta tutuyorlar işin gerçegi kendi özverileriyle bizde onlar sayesinde bilgiye ulaşıyoruz

9. NeXus_

NeXus_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    Yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Dünden beri konuşmanın gidişatından memnunum moderatörler fikirlerini söylüyor bende onların fikirlerine katılmıyorum ve tersini söylüyorum ve hesabımın başına herhangi bir şey gelmedi :)

10. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,530
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Üstadım benim mesajıma karşılık bunu yazdıysanız şöyle diyeyim , aracın alımı için imza atlıyor ve tam o sırada aileden bir vefat nedeniyle Mersinden Zonguldaka gidiliyor 4 gün sonra geliyorum araba hazır acilen alıyorum yola çıkıyorum 130 km sonra evdeyim , sabah oluyor bismillah deyip arabayı apt.manın önüne çekip inceliyorum bu arada detay resimler çekiyorum , henüz tüm koltuklar naylon kaplı bu resimlerde bagaj iç tirim çiziği ay gibi ortada bu duruma Tarsus Derya Hyundai Servis kullanıcı hatası diyor , Mersin Deryada aynı şeyi diyor Hyundai Merkez onlardan daha ileri gidip bu çiziği benim yaptığımı söylüyor olay böyle ve ben arabayı aldıktan sonra bagajda evime kadar mavi ilk yardım çantası ile yangın tüpünden başkaca bir şey yoktu ama şuna inanıyorumki Tarsus Derya aracı hazırlarken defalarca bagaj tepsisini ( pandozit) bagaja düşürmüşler sonra askı ipini bağlamışlar ve bu yüzden bagaj sol çamurluk tarafı plastiği tren rayı gibi paralel biçimde 30-40 cm boyunda çizilmiştir ama buna kullanıcı hatası deyip bir müşteri olarak beni Hyundai Merkez ve Servislerinin adeta sık boğaz edip sesimin duyulmaması için üzerime gelmelerini ve hakkımı onlara helal etmiyorum servislerine de daha gelmem zaten.

11. i20emre

i20emre Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Emre Can
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    kişisel görüşüm şu:

kimin haklı kimin yanlı olduğunu polemik haline getirmek yerine gerçeğe odaklanmamız lazım. Eminim herkes haklıdır.

Arabalarımızı bu servislere emanet ediyoruz. Araba dediğinde 2-3 bin liralık cep telefonu değil ki. Senelerce borcunu ödüyorsun, bir sürü masrafı var ayrıca duygusal olarak insan arabasına bağlanıyor. Servislerin genelinde böyle bir durum varsa müşteriler mağdur oluyorsa içi boş polemikler yerine servislere sesimizi duyurmaya çalışmalıyız konuyu saptırmadan. Bu konuyu okuduğumdan beri içim rahat değil. Nasıl bakıma bırakacağım nasıl güveneceğim servise diye.Çalıştığım yerde ne müşteri kahrı çekiyoruz 3-5 bin euroluk mallar için ki bunlar hiçbirşey. 40-50 bin lira para verip senelerce borcunu yüklenen insanlar olarak müşteri olarak haklıysak ve mağdur ediliyorsak bunun hakkında ciddi düşünülmesi lazım. Ben müsait olduğumda bu konuyu print alıp adı geçen yere gideceğim ve ben size arabamı nasıl emanet edeyim diye konuşacağım. Mağdur olan herkese geçmiş olsun.

12. i20 elite

i20 elite Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    58
    Ad Soyad:
    EMRE ZEYTUN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Hocam.Şu bizim konsol fabrikadan gelsin adam gibi takılsın öyle konuyu printleyip git.Bizde bu adiliği hyundaiye şikayet edip onların anasını ağlatmasını bilirdik hatta tüketici mahkemesine gitcektik fakat tanıdık çıkınca şikayet edersek ayıp olur dedik.Sonuçta adam el attı olaya.

13. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz

https://www.hyundaiclubtr.com/38661-izmir-cakirlar-servisin-yaptigi-yuzyilin-sahtekarligi-print.html

i20emre bunu beğendi.
  14. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,293
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Şu meşhur çiziğin bir fotosu var mı acaba? Ekleyebilir misiniz?

15. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,530
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Hocam benim arabamda kapı eşiği , konsol , göğüs vs. yerlerde bir çok çizik var , ama bana ait olmayan bir tek çizik var oda bagajda , sizin alaylı bir biçimde benim arabamdaki kusuru ''meşhur'' ilan etmenize teessüf ederim , ayrıca size veya bir başkasına aracımla ilgili resim gönderemem ancak Hyundainin tüm kademelerine göndermeye hazırım nitekim gönderdim de ..

16. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,293
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    İlginç, şöyle ki;

Her şikayet konusunda abartısız sizin çizik mesajınızla karşılaşıyorum. Bunun yanı sıra bize fotoğraf gösteremeyeceğinizi belirtiyorsunuz, o zaman bende bir daha bahsetmemenizi isterim. Kaldı ki geçmiş mesajlarınızdan fotoğraf eklediğinizi de görüyorum https://www.hyundaiclubtr.com/37216-yeni-i20-bagaj-ic-tiriminde-cizik.html

17. i20emre

i20emre Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Emre Can
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Bu konuyu bir arkadaşıma açtım serviste böyle böyle olmuş diyerekten anlattım döşeme konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşın problemini.

Bana şu yazdıklarımı anlattı; Konuştuğum kişinin babası uzun yıllar Alman markanın müdürlüğünü yapmış. Bana böyle şeylerin servislerde olduğunu söyledi. Kötü niyetli çalışanların servise gelen araçlara eski parça taktığı yeni parçayı kendilerinin sattığını, veya yıkanabilir parçaları yıkayıp yeni parçaya çöktüklerini anlattı. Tabii bunlar yönetimin politikası değil kesinlikle, çalışanların işgüzarlığı. Böyle talihsiz olaylar meydana gelebilir. Mesela bu sorunu Almanya merkeze giden bir müşteri şikayetinden sonra haberleri oluyor. Merkez hop n'oluyor siz napıyorsunuz diyince tutuşuyorlar. Bana sıkıntı yaşarşam genel merkeze mutlaka bildirmemi ve olurda değişen parça olursa eskisini mutlaka talep etmemi tembihledi önlem olarak. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim. Tecrübe tecrübedir.

İşin özeti, kişilerin hatasını, kötü niyetini kuruma yıkmak doğru olmayabilir ama eğer bunun üstüne gidilmezse de bu kötü, fırsatçı insanların yaptıklarına devam etmesine yol verilmiş olur. Bugun sana, yarın bana... Bu işler nasip kısmet işi. Allah korusun deyip iyi akşamlar diliyorum.

18. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,530
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Bu forumda üyelerin nelerden bahsedebileceği veya bahsedemeyeceği gibi bir kural mı var , benim her hangi bir kimseye hakaretim mi var , beni üzen bir konu yeri gelmiş ve servis ve Hyundainin tutumu ile ilgili konularda tarafımdan dile getirilmiştir .Ayrıca madem geçmiş mesajlarda resim eklendiğini görüyorsunuz ve böylece delili de görmüş oldunuz verin kararı o zaman , benim arabamdaki bana ait olmayan diyorum bunu özellikle belirtiyorum , benim aracım 10 yaşınada gelse
    hakkımı savunmaya devam edeceğim çünkü bana ait değil , bunun sebep olanları Hyundai fabrikada olabilir Tarsus Derya Serviste sonuçta , herkes sorununu dile getirebilir sizin üyenin konusu üzerinde nelerden bahsedeceği şeklinde bir göreviniz olduğunu sanmıyorum.

19. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,293
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Evet, öyle bir kural var.

20)Forum yönetimi HyundaiClubTR.com üzerinde açılan tüm konulardan ; fotoğraf , servis formu gibi ispatlayıcı deliller isteyebilir. Bunlar yerine getirilmediğinde konular silinecektir.

Olay sizin restinizle alakalı ama neyse ben karışmıyorum, istediğinizi yazın.

20. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,530
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Delil ortada gerekeni yapınız.

Bu Sayfayı Paylaş