LPG KABLO

Accent Blue Bagaj Aydınlatma Ve Tavan Aydınlatma

'Accent Blue Forum - Club RB' forumunda deza tarafından 19 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. deza

deza Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,632
    Ad Soyad:
    Cuma B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhaba Arkadaşlar

Daha önce Getz'im için bagaj aydınlatma yapmıştım. Çok samimi bir arkadaşım Blue aldı. Ona da yapayım dedim , daha güzel oldu. Ayrıca harita okuma lambası yok , "biz" paketi. Döşeme ve cam birleşim yerine yakın bir yerde direk göze gelmeyecek şekilde şerit led yaptım. Konsolu ve içeriyi güzel aydınlattı. Resimler biraz aldatabilir ama gerçeği çok fena oldu.

Bagaj aydınlatma :

Öncelikle bagaj aydınlatmasını düz uçlu bir tornavida yardımı ile klipsine basarak rahatlıkla çıkarıyoruz. Daha sonra soketini ayırıyoruz. Soketteki kırmızı renkli kablo +12 taşıyor , yeşil ise şase kablosu. Buradan enerjiyi alıyoruz. Soketin olduğu yerde şerit led'in resimlerde görüldüğü lehim yaptığım enerji girişine kablo çekerken şöyle yaptım. Soketin yanında 3-4 adet sıra sıra boşluk var. Oralarda atlata atlata gittim daha sonra şerit ledin kablosunun yanındaki yuvarlak delikten çıktım. Yuvarlak deliğe kabloyu süremedim , o noktada antigron tek damar kabloyu susta olarak kullandım çektim.

Benim Ufaklık ta yanında :D:D:D

Tavan Aydınlatma :

Harita lambası yoktu ama şimdiki hali daha güzel oldu sanki.
    Aydınlatma kontrolü ve senaryosu açısından orta kabin lambasından direk kablo çektim. Döşemeyi hafif aşağı çektim , güneşliği ve tavan ile konsol arasındaki trim parçayı söktüm. Yine tek damar antigron kablomuzu susta olarak kullanarak kabloyu camın oraya getirdim. Soketin resmini unuttum çekmeyi. Led'i hemen yapıştırmadım. Sürücü koltuğuna oturdum , arkadaşım da yan taraftaydı. Göze gelmeyecek şekilde dikkatlice yerini ayarlayıp yapıştırdık. Sonrası resimlerdeki gibi.

Bu resimde dikiz aynası üzerinde led'i yapıştırdığım noktayı rahat görebilirsiniz.

Bir de park sensörü aldık internetten. İlk gelen türkçe konuşanın sesi çok kötüydü ve bip bip modu yoktu , sadece bip bip olanı ile değişim yaptık bugün geldi ancak takmadan önce test ettim beyni arızalı çıktı. Onu takamadım. Haftaya c.tesi veya pazar onu da takarsak en önemli eksiğimizi tamamlamış olacağız.

2. cihangiryazici

cihangiryazici Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    cihangir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Tavan okuma lambası tesisatı varmı peki o bölümü gördünmü tesisat vat da lambasımı yok yanı 150 tl alınıyor okuma lambası kompile orayı kessek takabilirmiyizacaba

Bu Sayfayı Paylaş