10 Kasım LPG KABLO

Zonguldak Ereğli Hyundai Simge Plaza - Rezalet - Önermiyorum

'Karadeniz Bölgesi' forumunda Mete_han tarafından 26 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. Mete_han

Mete_han Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    38
    Ad Soyad:
    Metehan E. Özbey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Berbat geçen bir günü size tüm ayrıntılarıyla aktaracağım.

Erkenden randevu aldığım saatte gittim. Bildiğiniz üzerinde rot ayarına rağmen direksiyonda yamukluk oluyordu. Sorun rot ayarında dediler kendileri rot ayarı yapmıyorlarmış. Olsun size yinede rot başlarına vs. ön düzene bakın dedim. Egzantrik zincirini değiştirin dedim.

Buna rağmen 2 saat yapılacaklar listesi bekledim. Benden sonra gelen bir aracın yapılacaklar listesi benden önce geldi. Neyse sonrada benim liste... Gelen liste komediydi zaten. Araç cidden incelendi mi merak ediyorum doğrusu! Ön düzende sıkıntı yok. Triger ve diğer kayışların değişimi için fiyat verdiler. (Km / yıl olarak düşünmüşler bunda sıkıntı yok) Neyse triger yeni ama gelmişken bari diğer kayışları değiştirin dedim ayrıca egzantrik zincirini de değiştirin dedim. Bunlarda zincir yok sizin egzantrik dediğiniz şey triger diyoruz biz ona dedi! Evet arkadaşlar şaka değil gerçek. İyi ki direkt trigeri değiştirmediler egzantirik diye Allahtan lafı oldu.

Ne kadar sürer kayışlar dedim 1-1,5 saat dediler. 2 saat oldu 2,5 saat oldu ses yok. Aşağı indim kayışı takacaklar dedi sanki başka şeyler vardı bitti sıra ona geldi. Demek ki o saate kadar ilgilenilmedi. Bana zaman söyleyin dedim yarım saat dediler. Bekle bekle yine ses yok aşağı indim işlem bitti. Tabi 3-3,5 saat geçti. Adını bilmiyorum heralde servis müdürü olarak şahıs asıl bombayı patlattı. V kayışı yokmuş onu beklemişler bunlarda klimalıda vs. de kayış değişik değişik oluyormuş uymamış ellerindeki, banada haber verememişler yoğunluk varmış bi an aşağıda.

Yani 3-3,5 saatte sadece hidrolik ve klima kayışı değişmiş. 135 tl (70i işçilik)

Araba yıkandı teslim edildi.

5,5 saat sonunda hidrolik ve klima kayışı değişmiş şekilde servisten ayrıldım.

Ben böyle bir hizmet anlayışı böyle bir rezalet görmedim.

Bir gürültü de koparmadım adamı saf yerine koyan bu zihniyete.
    Çünkü bilirsiniz bazılarımızın ayarı yoktur, benimde ayar yok hiç saygısız bir tutum içine girmedim yapılan onca rezalete rağmen.

Sonuçta gösterilecek en iyi tepki bu olayı burda paylaşmak...

Hyundai Assan a şikayet yollamayı düşünmüyorum çünkü forumda hep geri dönüş yapılmadığndan ve ilgilenilmediğinden bahsediliyor.

Aracı satınca i30 yada elantra alacaktım.

Artık hayatta Hyundai almam. Gavura kızıp oruç bozmak değilde, yok arkadaş böyle bir hizmet anlayışı olamaz. Bide servis servis gezip iyi servis arayamam.

Direksiyona gelince yine rot ayarı yaptırdm değişen bişey yok. Bir önceki ayarda sola doğru 2 cm fln eğrilik vardı şimdi sağa doğru artık satana kadar böyle idare edeceğim. Çok bilgili servis teknisyenleri çok önemli birşey değil zaten dedi.

İşte böyle dostlar...

2. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Üzücü durum. Haber verseler ne olur yani :S 5 parmağın 5ide bir değil ne yazıkki.

Servis konusunda nazar değmesin ama şanslılardan biriyim sanırım. Elazığ-Malatya-Isparta. Özellikle elazığdaki servis anlayışına hayran kaldım.

3. Mete_han

Mete_han Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    38
    Ad Soyad:
    Metehan E. Özbey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Mesele sadece haber değil dostum bütünü görmüşsündür. Zaten v kayışı yok deseler ben diğer kayışları değiştirmem ama mesele sadece o değil. Egzantrik zinciri ve triger aynı şey mi? Bir servis bunu nasıl bilmez. Rot ayarı diğer servislerde de böyle mi bilmiyorum. Dışarda yaptırıyorsanda gider yaptırır müşteriye teslim edersin bosch car servisleri bile böyle yapıyor. Zaten onu yapsalar rot ayarıyla yamukluk gidiyor mu gitmiyor mu görecekler ona göre sorunu arayacaklar. Ama ben araca bakılmadığı kanaatindeyim yada gelişigüzel bakıldığı... Ne desek boş bugun bana yarın başkasına olmasın paylaşım amacım bu. Bu dunyada tek adalet var ilahi adalet, ona inanmasam zaten orda arıza çıkarırdım.

4. isa

isa Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    490
    Ad Soyad:
    İSA K.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    geçmiş olsun ne diyelim , servislerin hatasını koskoca assana mal etmekte yanlış olur bence bu konuda yazdıklarınızın hepsi assan tarafından okunuyor bunda da emin olun :) çünkü istanbuldaki bie çok servis inanın çok iyi hizmet veriyor diğer illeri bilemem

5. Mete_han

Mete_han Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    38
    Ad Soyad:
    Metehan E. Özbey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Assan a mal etmiyorum. Ancak servise İstanbul'a da gelemem. Neden paylaştığımı yazdım önceki mesajımda. Memnun kalsam sen burda başlık açmayacakmıydım sanıyorsun. Kesinlikle yine açacaktım ama bu sefer rezaleti değil memnuniyetimi bildirmek için...

6. isa

isa Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    490
    Ad Soyad:
    İSA K.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    tabiki bildireceksiniz forumlar bu yüzden var zaten insanların sorunları çözmek fikir bilgi alışverişi için siz konunuzda haklısınız buna diyecek birşey yok hyundai markasına karşı oluşan tepkinizide anlıyorum sonuçta yetkili servise yetki veren assan

7. TSuNaMi67

TSuNaMi67 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Onur Uyar
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    ereğli plazadaki satış temsilcileride aynı tarzda insanlar zaten. Aracımı almadan blue bakmaya gittiğimde adamın bizi bi kovmadığı kalmıştı ereğlideki plazmadan...

8. merol06920

merol06920 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Mehmet EROL
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Assasn'a yazarsanız mutlaka dönerler diye düşünüyorum. Ben bir bayinin araç satış uygulamalarından dolayı yazmıştım, hemen aradılar. Sonra tekrar aradılar. Ama sorunla ilgili ne yaparlar bilemem.

9. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Assana yazmaya gerek yok zaten forumdalar.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Uğur K

Uğur K Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,046
    Ad Soyad:
    Uğur Karagüzel
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Fiat
    99 senesinde 98 model 19 binde yumurta kasa aldım.Önden ara ara tıkırtı tarzı sesler geliyordu nasıl olsa garantili dedim Ereğli servise götürdüm bana bir hesap çıkartdılar servisten nasıl kaçtım hatırlamıyorum.Admire mi 2005 modeldi 2007 de aldım Çaycuma ece plaza ya gittim bilgi amaçlı elemanı ne yaptı dersiniz ? kullanma klavuzu varmı diye sordu.:RpS_ohmy:
    Daha yeni taksici bir abimiz era aldı bir sene sonra sattı sebebide değil servis normal usta bile bu arabalardan burda anlamıyor dedi.Ona bosuna diroksiyon kutusu aldırmıslar.
    Bana birde örnek verdi dediki Zonguldak ta merkezde ticari olarak çalısan kaç tane Hyundai taksi vardır diye sordu.Gerçekten de 10 yada 15 tane anca vardır.Ya fiat yada dacia sonra da opeller geliyor.Maalesef burada servis konusunda sanslı olduğumuzu düsünmüyorum.

11. tennessat

tennessat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    serdar serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    en yakın yer diye cumartesiye randevu aldık, umarım düzelmişlerdir, yoksa işimiz var. aracın ilk bakımı bakalım nasıl olacak...

12. niksiz

niksiz Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Erdem E.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    ozellikle alternatif olmayan yerlerde bu konunun daha onemli oldugunu dusunuyorum.istanbulda birini begenmezsen oburune gidersin, ama anqdoluda secenek az, belki servisde bunun bilerek davraniyordur diyecem ama bu kadar da olmaz galiba.

bir yili asmis konu, ne konu sahibinden ne de burayi okuyan assan yetkililerinden ses yok, korkarim degisen bir sey yok

13. dincercolak

dincercolak Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    86
    Ad Soyad:
    Dinçer ÇOLAK
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    çok servis gezmedim ben bu güne kadar, çekmeköy coşkun, altunizade uçar ve yavuztürk kaynak. Her üçünden de memnun olarak ayrıldım. 5 parmağın hepsi bir olmuyor maalesef eitimsiz bir personele denk gelmişsiniz demekki. Bütün servisleri aynı kefeye koymamak gerekir.

14. niksiz

niksiz Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ad Soyad:
    Erdem E.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    sadece hyundai icin gecerli degil, ama distirbutor ya da uretici ...vs ne derseniz tum servisleri ortak bir paydada bulusturmasi gerektigini dusunuyorum. 5 parmagin besi bir degil olmamali, servisler gerekli teftis ve yaptirimlari yapmak zorunda olmali bence

15. scipio

scipio Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Vallahi ben de yaklaşık 10 gün sonra arka tampondan kazalı aracımı aldım. Sadece tampon tamir gördü ve tampon demiri ile sis lambası değişti. Ayrıca park sensörümü de değiştirdiler ancak park sensörüm sesli iken artık ses çalışmıyor. Bana sormadan ses sistemini uyumsuz diye sökmüşler. Park sensörünün led ekranı dikiz aynasındaydı, onu da sökmüşler. Yenisinin ekranını arkaya koymuşlar. Kaldı ki aracım Santa Fe, arkada küçücük ekran gözükmüyor. Dahası ekranı da ters takmışlar :)))

16. Uğur K

Uğur K Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,046
    Ad Soyad:
    Uğur Karagüzel
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Fiat
    Tek bir Helezon yay için bana 265 tl fiyat çektiler.Koskoca Batı karadenizde sadece Kdz Ereğlide Hyundai servisi olunca sanırım böyle oluyor.

17. guven019

guven019 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    56
    Ad Soyad:
    Mehmet GÜVEN
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Geçmiş olsun öncelikle.Bende hyundai servisinden şikayetçiydim.hyundai assan ı arayıp şikayet ettim.hemen aramışlar servisi.servis beni aradı olayı düzelti .tabi bu arada servisin puanı düşüyor.kesinlikle şikayet edin acımayın

18. kerimkaya

kerimkaya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Kerim KAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Matrix (2001-2010)
    Yaklaşık 1 yıl olmuş ama belki birilerinin işine yarar diye yazmadan geçemedim. Batı Karadeniz Bölgesinde Hyundai den anlayan ve sorunlarınıza çözüm olabilecek tek servis Kdz. Ereğli Kışla Sanayi Sitesinde Uzman Oto dur. Hyundai konusunda yetkili servisler dahil daha iyisini bulamazsınız maalesef...

19. coolbaris11

coolbaris11 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    176
    Ad Soyad:
    Kamil
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Kirilan plastik tamponumun yenisini 40 gun getiremediler.assana sikayet ettim ertesi gunu tamponunuz geldi montaj edelim dediler ve eklediler assana sikayet etmissiniz bizi! Etmedigimde tampon 40 gunde geliyor tabiki edecegim! Bide gider yapiyorlar ustune.Servis anlayislari 0. Bende katiliyorum konu basligina.hyundai arac bende almam herhalde artik.hyundai deyince servisi unutmak gerek cunku.saygilar

20. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kararınıza saygı duymakla beraber birkaç servisin kötü tutumu neden sizin markaya olan güveninizi zedeliyor. Arabadan şikayetiniz olur anlarımda servisin yaptığı ayıbı neden markaya yüklüyorsunuz. Evet böyle servisleri genel merkez cezalandırmalı. Şikayet durumlarında yapıyor mu bilmiyoruz.(Bence yapmıyor) Her markada kötü servis mutlaka var. Ben hyundai kullanırken 2 farklı servise bakım yaptırdım. İkisinden de çok memnundum. Ford aldım. Ispartadaki servisi kullanıyorum. Ordan da çok memnunum. Elazığ forddan memnun kalmamıştım. Ford almam bir daha demedim.

Bu Sayfayı Paylaş