LPG KABLO

Yumurtadan Eraya Geçmek Için Doğru Zaman Mı ?

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda VVadam tarafından 10 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Merhabalar..Uzun zamandır yumurta Accent kullanıyorum ve eraya geçmeyi düşünüyorum.Aslında SUV araç takıntım var çocukluktan bu yana.Santa Feler çok baba duruşuyla ve ix35 biraz şehirli yapısıyla hoş.Ancak yaşım daha genç.Ve parayı arabaya bağlamak istemiyorum çok.Era şuanda yukselmeye bi adım gibi..

Ancaak gelgelelim,uzun zamandır bakmama rağmen uygun era göremiyorum.Temizine 40 civarı fiyat çekenler var.17-18e de olmak üzere uygun araçlar da var fakat ya km çok yüksek ya da az çok hasarı var.Yumurtam komple orjinal bir araç.O yüzden de kolay kolay era beğenemiyorum.Sizce piyasada değişme olur mu beklemeli miyim ?

2. bacadir68

bacadir68 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    74
    Ad Soyad:
    Bahadır Singin
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Yaz geliyor, bayram geliyor. Araç üzerine 1000 lira koyar öylede devam eder. Bizim insanımız zam görmeye alışık yaa hani o yüzden üzerine koyar durur.

VVadam bunu beğendi.
  3. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Katılıyorum.Ama anlayamadığım nokta şu ki halk sözde açlık sınırında ama nedir bu tuketim çılgınlığı ? Talep olmasa fiyatlar böyle olmazdı.Bizler de dahil doymuyoruz.
    Neyse bu mesele zaten uzar gider.. :)

bacadir68 ve mucahit111 bunu beğendi.
  4. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Ayrıca az önce bayağı bir gulduğum durumu da yazayım :D 20milyara sıfırı satılan brodwayin yukseği dacia duster santa fe den daha pahalı.2002-2003 santa fe 20 tane dastır eder mi :D 50 bin tl diyorlar dastıra.Kahkahalık..

mucahit111 bunu beğendi.
  5. mucahit111

mucahit111 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    150
    Ad Soyad:
    Mücahit Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    11-BİLECİK
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    İşte bana göre sıkıntı tam burada başlıyor santa fe nin duster dan daha kaliteli daha sağlam daha atik daha lüks olduğu aşikar ama yine bizim insanlarımız diyerek hitap edeceğim düşünceleri 2003 model santa fe ye 35-40 bin lira vereceğime 45bin lira veririm 2012 model duster alırım diyorlar neden. Çünki modeli yüksek olsun ama isterse taş olsun :)

6. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,284
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Aracınızda bir sorun yoksa sizin başınızı ağrıtan canını sıkan özellikleri yoksa sırf daha yenisi olsun diye Era almaya gerek yok bence.

VVadam ve Halil bunu beğendi.
  7. Ali Gök 89

Ali Gök 89 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Ali Gök
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    18 bine era alırsan muhtemelen ya pertten çıkmadır yada taksi çıkması ( bana sorarsan taksi çıkması pertten iyidirde neyse )

era alacaksan 25 30 aralığında bir para ile düzgününü bulursun yumurtadan tabiki iyi arabadır.özellikle şehir dışı yapıyorsan sık sık faydasını görürsün.

santa fe ile duster karşılaştırmakta fantazi bana göre :D masrafını kaldıracaksam tabiki santefe. ama işim gereği arazide gezmem gerekiyor ve araca yakıt bakım tamir vs masraf açacak bütcem yok ise duster tabiki. ikisi de 4*4 olabilir ama mantık farklı biri lüks segment benim gözümde diğeri şantiye aracı

VVadam bunu beğendi.
  8. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    17 ye alacağınız Era ÖLÜ olur aksi neredeyse mümkün değil

VVadam ve Ali Gök 89 bunu beğendi.
  9. VVadam

VVadam Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    402
    Ad Soyad:
    Yusuf Bey
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Opel
    Aynen zaten fiyatların yüksek olmasından muzdaribiz.İyi araçlar çok para.

10. efendy06

efendy06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Murat ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Duster Santa Fe'den daha iyidir, bizim ülkede mantık basit, az yaksın, gösterişli olsun, masrafı da az olsun. Şimdi adam 2002 Santa Fe alacak, araç çok yakaca, bakım vb. giderleri de fazla, gidip duster alıyor, 1,5 dci motorla megane 2 den azcık fazla yakıt tüketimi var, tip desek Suv sınıfına da benziyor. Yeterli.

1 sefer kullandım dusteri, viraj tepkisi kötü, direksiyona verdiği cevap kötü, malzeme kötü, işçilik kötü, konfor kötü, donanım zaten birçok markanın baz donanımını full diye kakalıyorlar. Ama az yakıyor ve masrafı az. Bu son cümle maalesef bizim milletimizin gözünde bir önceki cümleden daha önemli. Bu arada 4wd duster az da yakmaz, 2 çeker yüksek otomobile binip az yakıyor diyorlar, esasen 4 çeker kullandığınızda yakıttaki fark çok göze gelir olmayacaktır.

11. elsoberano

elsoberano Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    170
    Ad Soyad:
    orkun şanlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Eğer tercihiniz era olacaksa genel karakteri sizin aracınızla benzer olacağı için donanım olarak daha üst bir versiyon seçmenizi öneririm.Böylelikle hem yeni bir yüz yeni bir motor yeni donanımlarla değiştirdiğinize değer.Fiyat konusuna arkadaşlar değinmiş.Bulduğunuz araç ucuzsa büyük olasılıkla bir illeti mevcuttur.Bana göre yakınınızdan birisi ucuz bir araç satmıyorsa internetten ucuz ve sorunsuz araç bulmak mucize olur .Galerici ve al satçılar netin başında yaşıyor ucuz ilanı gorene kadar onlar çoktan bakmış yada almış oluyorlar.

VVadam bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş