LPG KABLO

Yumurta Kasada Kalitali Müzik Dinleme

'Teyp-Cd-Mp3-Usb Çalar' forumunda can1565 tarafından 19 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. can1565

can1565 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Ad Soyad:
    salih gülbay
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Yeniden merhaba arkadaşlar. Bu forumdan bugüne kadar gerçektem çok fayda gördüm. Öncelikle emeği geçen herkese Teşekkür ederim. Soruma gelince Benim arabadaki teyp marka modeli resimde

Aracımda iki adet arka bagaj üstünde, iki adette ön kapıda resimdeki hapörlörden var.[​IMG]
    Şimdi arkadaşlar ben bu sistemde güzel kaliteli bir ses alıp müzik dinleyemiyorum. Yanlış anlaşılmasın millete konser vermek gibi bir derdim yok. Sadece arabanın içinde şöyle hoş bir bas ve güzel tatlı bir müzik dinlemek istiyorum. Yani bu teybin volumu max 62 ben bas açıp volumu 20 ye aldığımda ses acaip bozuluyor. Bası açmasam bile buseferde 30 larda bozulma yapıyor. Sesi Bozulma yapmadığı seviyelere düşürsem bile yinede dinlediğim müzik gram tat vermiyor
    Şimdi ilk sorum şu. sadece bagaj üstündeki hapörleri değiştirip kaliteli müzik dinleyebilirmiyim.
    ikinci sorumda şu. teybin üzerindeki özelliklerde resimdede gördüğünüz gibi suubwofer veya anfi bağlamaktan ve aynı zamanda teybin dahili anfisinden bahsediyor. Burdan bu teybe direk suubwofer bağlayabileceğimiz anlamı Çıkar mı.

2. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,948
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    @can1565 hocam kullanmış olduğunuş teybe hangi hoparlörü takarsanız takın sesi açtığınızda ses bozulur. tatlı bi bas itiyorsunuz anladığım kadarıyla anfi yardımı olmadan bunları sağlamak çok zor bide ana ünite baz modeli olduğu için bu tür durumlar sizin için anfi bağlamaktan başka çare yok . uygun olarak arka hoparlörleri ovalle değiştirirseniz belki ufaktan bas alabilirsiniz.
    -an ünitenin özelliklerindeki subweefor preout o anfi bağlamak için anfi çıkışını subwoofermi yoksa normal ses sinyalimi göndereyim seçeneğidir.
    -aracınızın kapı hoparlörlerini söküp kapı sacının içine yalıtım yaparsanız biraz daha doygun ses alırsınız.

3. can1565

can1565 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Ad Soyad:
    salih gülbay
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Kapılara yalıtım düşünüyordum zaten. Söylediklerinizi dikkate alacağım. Peki anfi bağlarsam hoparlörleride değitirmem gerekiyormu?

Unicorn bunu beğendi.
  4. Unicorn

Unicorn Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,948
    Ad Soyad:
    Alpaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    hoparlörleri değiştirmene gerek yok, çalışır anfi ile zıpır zıpır zıplar :) çok güçlü bi anfi alırsan ayrı tabi o pahalı olur normal bi anfi alman yeterli. anfi tesisatınıda çekerken akü kablosunu ayrı kapı eşiğinden teypten anfiye giden sinyal kablosunuda diğer kapı eşiğinden vermeye özen göster cızırtı yapar yoksa.
    sorun olursa burdayız herzaman gördüğümde yardımcı olurum ne demek.

5. can1565

can1565 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Ad Soyad:
    salih gülbay
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    Gerçekten çok teşekkur ederim. Ozaman şoyle ekonomik bir anfi ile bu işi halledebilirim. Dediklerinize dikkat edecegim saolun

Unicorn bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş