LPG KABLO

Yumurta kasa Önerileriniz nedir.

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda Barutcu tarafından 14 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

1. Barutcu

Barutcu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ibrahim barutcu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Bugün itibariyle 1996 model uno aracımı sattım. Şimdi ise aklımda accent, reno 19, skoda felicia var. Bunlarda reno 19 u eledim sanırım baya bir kronik sorun var. Duzgun arabada satan yok gerçi. Yumurta kasalar 1.5 tutuluyor ama benim bütcem şuan 1.3lere yetiyor. Araların gerçekten aham şaham bir fark varmıdır. Yağ yakma yakma körük yırtma devirsiz çalışma gibi kronik arızaları varmıdır(Göğüslük çatlağı hariç onu bilmeyen kalmadı). 1.3 lerin hangi tipi doludur tutulur ve tavsiyeleriniz nedir. (arama yaptım fakat alakasız konularla karşılaştığım açıyorum konuyu)

2. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,781
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    1,3lerin lx modellerine bakabilirsiniz. hidrolik direksiyon içten açılır bagaj, ön camlar otomatik hatta bazılarında klimalı olanları da var. 1,5'le i1,3 arasındaki en önemli fark 1,5'ler enjeksiyonlu motora sahiptir. 1,3'ler karbüratörlü. 1,5 gls daha önce aracım vardı çok memnundum.

Barutcu bunu beğendi.
  3. Barutcu

Barutcu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ibrahim barutcu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Karbüratörde sıkıntı yaşarmıyım. Bundan önceki aracımda (Uno) bayağı bir sıkıntı yaşadım. Birde yakıt ortalama ne olur (1.3 lerde)

4. brky.getz

brky.getz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    508
    Ad Soyad:
    B.AKKAYA
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Yağ yakmayan Şase ve direklerinden hasar almamış az da olsa km si düşük bir yumurta kasa bulmanız gerekli. Mobilden girdigim için hangi sehirden olduğunuzu bilmiyorum. Ama ege tarafından Aydın Nazilli ozellikle Denizli de temiz araçlar bulunuyor.

imla hatası Tapatalk yüzünden

Barutcu bunu beğendi.
  5. Barutcu

Barutcu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ibrahim barutcu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    İzmirdeyim Aydın tarafında olabilir ama denizli uzak gelir.

6. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    aman aman, burdan almayın başım yandı zaten

7. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    uno bende de vardı.. çok tekliyordu.. accenttin karbüratörlüsünde öyle bi sıkıntı yaşamazsın.. alcaksan 1.5 i tavsiye ederim.. param yetmiyo dersen 1.3 LX al derim.. 1.3 LS ler boş oluyor.. ön camlar manuel, içten açma bagaj yok, devir saati yok.. ama LX lerde (bazılarında) klima ve hidrolik direksiyon bulunuyor.. Sen ne kadarlık bi araç alcan bütçe söyle, ona göre bişey diyeyim.. ailenle binmiyeceksen tek kapı 1.5 GT de alabilirsin.. sunroof, elektrikli ayna, klima ne ararsan var.. 1.3 fiyatına bulursun

Barutcu bunu beğendi.
  8. Barutcu

Barutcu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    ibrahim barutcu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    11 bin liraya kadar cikabilirim. Aileyle kullanicam spor araclarq o yuzden sicak bakamiyorum

9. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    11.000 e 1.5 GLS biraz zor da, 1.5 belki olabilir.. Ama temiz 1.3 LX klimalı, hidrolik direksiyonlu, lpg li bi accent bulabilirsin

10. TRYusufCan

TRYusufCan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2009 yilinda yumurta kasa 1999 model 1.5 GLS beyax aracimi 9.500 satmistim 146.000 deydi simdi piyasa zamlandi suan tam gecen yaz 2000 model milenyum kasa 1.3 Lx modelini aldim sampanya renlleri cok guzel klima yok ama baska hersey var 12.000 e almistim simdi isin kisasi 1.5 aracla seri kullanorsin sehir ijinde seri girersin heryere 2000 1.3 ler de guzel cekiyo az yakiyo 2000 oldugu icin 1.5 yakin bir arac arti bide 1.5 vergisi daha fazla Iyi gunler

11. TRYusufCan

TRYusufCan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    1.5 le tayin ciktigi icin Rize - Eskisehir yapmisitim hic sorun yoktu gelirken trigerleri ve yagini degistirmistim sorunsuz geldi

12. TRYusufCan

TRYusufCan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende sizin gibi felcia alcaktim ama accent ten sasmiyin dedim accenti bilen bilir gazini koy bas gaza

13. karamazof

karamazof Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    272
    Ad Soyad:
    fikret
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Accent kronik sorunlari olmayan bir aractirgogus catlamasi ve cam acma mekanizmalari haric butcenize uygun kafaniza yatan 1.5 gls bulabilirseniz alinir bulamazsaniz 1.3 lx alinir en azindan on camlar otamatik vedevir saati var bagzi modellerinde klima ve hidrolik direksiyonda var

14. x3rqin

x3rqin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Erkin Tanyeli
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    1.5 gls bulursan 98-99 model bulursan al derim. 16 senedir araba bizde tık demiyor valla çok rahat araç :)

15. a7k8nx

a7k8nx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    murat atik
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Arkadasim ikisini de kullanmis birisi olarak hangisine gücün yetiyorsa al derim. 1.3 ls klimalı kullandim. Gayet başarılı bir aracti. Karburatorlu ama canavar cekisi vardi. Klimasi gayet yeterliydi. En guzeli hic benzin almiyordum. On camlar manuel olursa saha iyi. Cam krikolari otomatiklerde sık arıza veriyor. Yasi ileri olacagindan arıza riski var cam krikolarinin. Ici gayet genis ve konforludur. Simdi 1.5 gls otomatik kullanıyorum. 200000 i devirdik. Yag su devam. Ne basarsam onu gidiyo. Gayet tasarruflu konforlu vites sorunsuz. Ayni paraya daha iyisini bulamam. Sonucta paran yetmiyorsa 1.3 klimalı bul derim. Klimalilar kolay satiliyor. Ama biraz eklerim dersen 1.5 tavsiye ederim. Otomatik gecisleri cruze den daha iyi seni temin ederim. Test surusunde farkettim.

ibrahimes bunu beğendi.
  16. aytskal

aytskal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Ayt Skal
    Araç Modeli:
    Hoşgeldiniz

Bende İzmirde ikamet ediyorum Adanalıyım.Size tavsiyem 1,5 motor olanı tercih etmeniz.1,3 performans her ne kadar kişiye göre değişir olsada yokuşlarda gaz kullanımında bir miktar daha istiyor.Benzinde bu sorun ortadan kalkıyor (Arkadaşımın aracını kullandım) Bende 1,3 LS var 99 Model ve son derece memnunum çok sorunsuz bir araba ancak keşke 1,5 olandan alsaydım dediğimde oluyor.kış aylarında 20 Ytl gaz ile 57-67 km giderken yaz aylarında bu rakam 80 km kadar ulaşıyor.Bugün hataydan balçovaya altındağdan basmaneye oradan gaziemire gittim halen arabada gaz var.Benim ilk arabam kesinlikle Yumurta kasa accent tavsiye ederim.Dediğim gibi çok sorunsuz tık demiyor.Aman nazar değmesin.

17. a7k8nx

a7k8nx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    murat atik
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Araba aldinizmi ustadim. Ben aracimi satiyorum sizin aradiginiz ozelliklerde düşünürseniz goruselim

Bu Sayfayı Paylaş