LPG KABLO

Yüksek Sesli Müzikte Durma Problemi

'Teyp-Cd-Mp3-Usb Çalar' forumunda ester23 tarafından 16 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. ester23

ester23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Mehmet Aslanbey
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    2012 model i20 arabamda sadece ön tarafta 2 tane hoparlör vardı arka tarafa Alpin marka 280 w gücünde 2 tane oval hoparlör taktırdım.Yüksek sesle özellikle baslı müziklerde ses kesiyor fakat bu ses kesmesi kısık seste olmuyor yada bassız bir parça da.Teyip orijinal oldugu için besleyemiyor mu ?

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    teybin gücü yetersiz geliyor, yüksek sesli ve bass lı ses çalmak teypte normalden fazla akım çeker, yüksek sesli tiz müzik bass lı müziğe göre teypten daha az akım çekerken, bass ı yüksek olan ama kısık sesli müzik te yüksek akım çeker. Çünki hoparlör kağıdını titreten bobinler basslı müzikte daha fazla efor harcar ve daha çok enerji çeker.

ya araya amplifikatör takacaksınız yada o hoparlörler yerine 45-60 watt çeken hoparlörler kullanacaksınız. 280 watt çıkış gücünü karşılayacak bir teyp alıp takmak ta çözüm olabilir.

Bu şekilde kullanmak ileri vadede teybe geri dönülmez zararlar verebilir.

umutd07, sipartacus, blue55 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Ben de başlığı okuyunca müziği açınca fren tutmuyo gibi anladım. :) Şaka bir yana tesisat işi bilmeyen kişilerin yapacağı iş değil. Kaliteli müzik kaliteli malzeme ve işinin ehli ustanın montajıyla mümkün. Bence müziği seviyosanız profesyonel hizmet satın alacağınız yerleri tercih edin.

ester23 ve umutd07 bunu beğendi.
  4. ester23

ester23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Mehmet Aslanbey
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 CRDİ (2008-2014)
    Sorunu çözdük telefondan kaynaklıymış.Telefonun sesini en yükseğe getirdiğimiz zaman teyp sesinden bagımsız olarak kesme yapıyor fakat telefonun sesini bir tık kıstığımız zaman teybin sesini sonuna kadar açsakta problem olmuyor.Konya da profesyonel bir yerle görüştüm Audison markasıyla çalışıyor.Harika sistemler fakat fiyat tuzlu geldi(7.000tl).İkinci el güzel bir Focal veya Helix marka bulabilirsem alacağım

Bu Sayfayı Paylaş