LPG KABLO

Yüksek hızda kafa sallama

'İ20 Forum - Club' forumunda Serkan tarafından 31 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Serkan

Serkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    168
    Ad Soyad:
    Serkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhaba arkadaşlar bişey sormak istiyorum bilgiye ihtiyacım var gecen salı gunu dayıoğlunu sabiha gökçenin ordaki yenişehire bırakıcaktım camlıca gişelerden otobana girdim bıraktım donerken biraz dokunayım dedim 120 -140 arası balanstan kaynaklanan titreme var ama 170 ten sonra ön burun kısmı sağ sola kafa sallıyor dedim yoldandır 140 lara düşüp birdaha yüklenince 170 ten sonra yine yapmaya başladı 190 km/h kadar yaptı zaten ondan sonra yol geregi yavaşladım bu kafa sallamayı niye yapar lastiklerim hala fabrika lastikleri 4.5 yıl oldu benim düşüncem lastikten ama başka bişey olabilirmi? lastiklerim kumho 185/60/15 jant ölçüm 15" 6.5J (normali 5.5J)

2. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Lastikte olabilir rotlardanda ayrıca balansta var diyorsun önce bir rot balanscıya göster sonra lastiğin durumuna göre gerekirse lastik değiştir.

3. Muhammed

Muhammed Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    115
    Ad Soyad:
    Muhammed
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    hızlı giderken kafa salladığında herhangi bir hız da düşüş yaşadın mı gaza basıp da gitmeme gibi ? çekişten düşme gibi yada araba sağa veya sola çekme gibi ?

aynısını bayram da yaşadım bende balanstan rottan falan sandım ama değildi bi koku da geldi hatta.
    sağa çektim sağ ön tekerleğe baktım ateş gibi ön sağ lastik fren merkezi tıkanmış temizletip alıştırdı usta.

4. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Rot balans a baktir lastiklerin yil olarak eskimis yenilersen senin yararina. Ayrica fren disklerinede baktir atiklik olmasi durumunda titreme yapar.

tapatalk ile yazdim imla hatasi olabilir.

Bu Sayfayı Paylaş