LPG KABLO

Yeni I30la 3 Günlük Test

'İ30 Forum - Club (PD; 2017–20XX)' forumunda ggunes tarafından 6 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    ne yalan söyleyeyim ben beğenmedim bu arabayı. Bir kere hem kağnı gibi yavaş bir araba hemde gidişine göre fazla mazot harcıyor dct olmasına rağmen normal kullanımda 5.5 litre mazot harcaması fazla kaçıyor ben bu tür bir kullanımda 136hp lik 300nm lik bir motorun 1800-2000 devirde gidişinden 100km de 3.8-4 litre beklerdim çok gazlayınca 15-20 litre yaksa bile sorun olmazdı. 0-100 kalkışta 55km/h hıza ulaştıktan sonra kilometre ibresi sanki çakılı kaldı resmen hızlanamadı:) 300nm tork nerededir? orta konsolu ve gösterge paneli eski kasaya göre oldukça kötü olmuş eski kasanın orta konsolu eğlencelik düğmelerle doluydu direksiyonun sertliği 3 kademeli olarak ayarlanabiliyordu bunda kaldırmışlar sanki, yakıt göstergesi ve hararet göstergesi dijitaldi buna analog yakıt göstergesi takmışlar bu kötü, sanki zamanda geriye ve eski moda işlere dönmüşler:) dış tasarımı eksiklerle dolu kaslı görünüm yok arkada ufak ta olsa bir difüzör yok ön sis farı galiba hiç yok ayna sinyali var sanırım ve ebatlarda küçülmeye gidilmesi de hoş olmamış.

öte yandan bu arabanın rakiplerinden çok daha dayanıklı ve güvenilir olduğunu düşünüyorum.

2. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bence beğeni olayı yaşla ilgili sanırım.
    Ben yeni i30un tasarımını çok begeniyorum. Cok ağır duruyo bana göre.
    Dikkatimi ceken sey; 40 yaş üzeri kime sorduysam çok begendi tasarımını.
    Gerci yaşim 34 ama bende begenenlerdenim. Ruhumuz mu yaşlandı nedir:D

3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    ağır duruyor ağırbaşlı duruyor abi, evet olgunlara hitap eder. Benim içim ruhum genç yani, arabama binen insanları arabanın içinde sağa sola savurmayı:) arka koltuktakilerin kafalarını birbirine çarptırmayı seviyorum e tabi virajlarda. Sonra yani şu anda kullandığım otomobil 50km hızdan 100km hıza 3-4 saniyede çıkabilen bir araba. Direksiyondan kulakçıklı vites değiştirme sistemine de geri görüş kamerasına da ön park sensörüne de navigasyona da gidip ilaveten 8000 lira para vermedim yani. 100000 lira üzerine 8000 lira daha ver yakıt göstergen analog olsun ön sis farın olmasın bu nedir yani neyi kanıtlamaya çalışıyorlar?

4. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merak edip malum sitedeki ilanlara baktım.
    Elite ve Elite Plus olanlar 99-105bin TL arasına var.
    Ama Smart paketliler 115in altında yok.
    Bu aracın sıfır fiyatı daki pahalılık haliyle ikinci elini de etkiliyor.
    Sizce ikinci elde, i30lar 115lere müsteri bulabilir mi?

5. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Zor ama imkansız değil. Ne arabalar müşteri buluyor. Fiat 500'ün 250.000 lira olan modelleri varsa ve müşteri buluyorsa i30 mutlaka bulur :)

Bu Sayfayı Paylaş