LPG KABLO

Yeni İ30 Neden Alınmalı?

'İ30 Forum - Club' forumunda KRTL tarafından 28 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. idealist

idealist Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    Yusuf Kaplan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    Ben alırken 2 bayii gittim birinden pazarlık ile fiyat aldım Desing Pack 70 Bin pazarlık ettik benim aracı 22 bin saydı başka bayiye gittim diğeri ne fiyat verdi dediklerinde 69 bin fiyat verdiler takasa 23 bin olduğu söyledim aynı fiyatı bizde veririz dediler. 2 bin tl ekstra indirim oldu.

Murat bunu beğendi.
  2. zeki19

zeki19 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    382
    Ad Soyad:
    zeki kahraman
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Hyundai i30 çarpışma testi bence güvenlik ve kalite için alınmalı
    Ben çok satıyorum deyip eleği duvara asanlardan alınmamalı iyi araştırılmalı

Murat bunu beğendi.
  3. cem çelik

cem çelik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    cem çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Araç Modeli:
    Öncelikle merhabalar hyundai nin yeni bir kullanıcısıyım ve çokça tavsiyeler ve araştırmalar üzerine daha 4 gün önce hyundai yeni i 30 dizel style desing pack 7 ileriyi memleketimden aldım ve çalıştığım ile geldim. görüyorum ki forumda birçok konuda zaten konuşuyorsunuz ancak ben daha sıfır aracı hemen yola vurmuş biri olarak size yakıttan bahsetmek istiyorum...arkadaşlar verilerim çok nettir aracı aldım ve tam olarak 49 LT mazot doldurdum (mazot 4,07 tl idi yani 200 tl mazot aldım) ve yola çıktım taa ki araçta 10 km gidilebilir yazana kadar gittim ve 941'nci km de aynı marka (petrol ofisi) istasyondan tekrar 49 LT yakıt aldım (mazot litresi yine aynı rakamdı)...yani hesapladığınızda 21 KURUŞ Yakıt yakmış......hızın nasıldı diye sorarsanız karadeniz sahil yolu gittiğim için hız sabitleyici ile genelde 110 km ile gittim tabiki bazı yerlerde 90 km ile gittiğimde oldu....Durum bu yorumlarınızı bekliyorum. saygılar

zeki19 bunu beğendi.
  4. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Bu rakamlar 2000 km den sonra dahada düşecektir. Gayet güzel degerler hayırlı olsun aracınız.

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. cem çelik

cem çelik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    cem çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Araç Modeli:
    Teşekkürederim... önceki sayfalarda da bir soru gördün sizce eklikleri neler diye...ben aracı aldığımdan beri geçen 4. günde dikkatimi çeken bazı şeyleri paylaşmak isterim

1- müzik ekranına bluetooht ile bağlandığınız zaman ekranı dreksiyondaki tuşlarla kontrol edemiyorsunuz şarkı değiştiremiyorsunuz veya tel rehberdeki kişileri açtığınızda yine aynı şekilde direksiyon tuşlariyla rehberdeki kişileri değiştiremiyorsunuz. müziği pause play şeklinde kontrol edemiyorsunuz.
    2- şehir içinde gezinti yaparken ani frenlemelerde araba ileri geri çok küçük bir süspansiyon salınımı yapıyor.
    3- yokuş çıkarken 1. vitesten biraz geç kopuyor. (triptonikle çıkmanızı tavsiye ederim daha rahat bence)

şimdilik bunlar ama bakınca bu kadar küçük şeyler içinde farklı markalara sadece ambleme 10-20 bin daha fazla verilir mi? HAYIR tabiki :)...bu aracı tavsiye edenlere şuan için çok teşekkürediyorum inşallah hep böl olur

Murat bunu beğendi.
  6. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    i30'la ilgili kendi fikrimi söyleyecek olursam en çok beğendiğim taraflarından birisi arka tarafta orta koltuğun önünde şaft tüneli midir egzost tüneli midir o yükselti yok. Klasmanında gayet güçlü bir dizel motora sahip.

Beğenmediğim taraflarına gelirsem;
    Bu araçta kaliteli, yeterli büyüklükte dokunmatik renkli bir multimedia ses sistemi olmalıydı, böyle bir ekrana sahip olmayan rakibi yok sanırım. Style pakette de arka havalandırma kanallarının olmasını beklerdim.

Açıkcası Seat Leon'la da kıyaslardım alacak olsam, motoru i30a göre cılız kalacaktır ama Leon'a da kötü diyemeyiz.

Emre bunu beğendi.
  7. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    onu satın alma aşamasında söyleyin kıllık çıkarabilirler araba geldikten sonra söyledik biz bize satın alma aşamasında söyleseydiniz araç içinde geliyordu falan dediler biz ısrarcı olunca içeri gitti getirdi eleman.

bana da trafikte soran bir kaç kişi oldu öyle :) ha ben olsam siyahını alırdım ama aile beyaz isteyince beyaz oldu. siyah ayrı bir ccanavar duruyor bayiide şu sıralar kırmızısı var satılmadıysa eğer ama siyah daha gelmedi hiç .

8. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    merhaba. en son kayseri sivas kayseri yaptık. 400 km kadar uzun yol kalanı da şehir içi olmak üzere son 40 km kalana kadar mazotu kullandık. 1367 km gibi bir sonuç elde ettik. km si artıp motoru açıldıkça çok daha artacaktır yapacağınız km ler. bu son yolculukta araç 3000 km civarındaydı. ciddi manada kasmadan yer yer 160 170 km gibi hızlara da çıkarak bu sonuç oldu. duyanlar şaşırıyor :) resmini de çekmiştim ama şu an yükleyecek imkanım yok malesef.

cem çelik bunu beğendi.
  9. cem çelik

cem çelik Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    cem çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    14-BOLU
    Araç Modeli:
    vay be bu değerler çok iyi gerçekten inşallah bizde bu araçla bu değerleri görürüz hayırlısı ile.

MehmetHan bunu beğendi.
  10. başqan

başqan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    sabri taskuyu
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    2012 ot dizel elite 3000 km uzun yolda 110 km genel hız sabitleyici ile ortalama 186 kuruş.. fikir vermesi açısından..

11. A.L.P.E.R

A.L.P.E.R Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    374
    Ad Soyad:
    Alper ERDOĞAN
    Yaşadığınız Şehir:
    25-ERZURUM
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Fiyat biraz daha ucuz olmalı

Turbo şarj ile yanma odasından gönderildi