LPG KABLO

Yeni I20 Testi - 2015 I20 Testi

'Otomobil Testleri / Karşılaştırmalar' forumunda Ersin tarafından 23 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. MY1952

MY1952 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Mert Yurtbaşı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    2013 1.4 crdi i20 aracımı satıp 1.2 yeni i20 aldım. Yakıt ve performans konusunda endişeliydim. Performans açısından tork'u önceki aracımdan baya düşük olduğu için ani çıkışlara çok gelemiyo araç ama beklediğimden çok daha iyi çıktı insana hantallık hissi kesinlikle vermiyor. Yakıt konusuna gelicek olursak aracım şuan 650 km civarında ve 6.7 ortalamayla gidiyor ve benzinli bir araç için hiç fena değil

comanchee bunu beğendi.
  2. MehmetHan

MehmetHan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    719
    Ad Soyad:
    Mehmet HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Yeni İ30 1.6 CRDİ (2012-201X) GD
    bence çok iyi benzinli araba için :) keyifle kullanın inşallah kazasız belasız

3. MY1952

MY1952 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Mert Yurtbaşı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Çok teşekkür ederim

4. tayfuncan

tayfuncan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Tayfun Can Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kasmir renginde arka sensorler boyali yani tampon renginde ama resif mavisinde sensorler boyasiz siyah renk tampon estetigini bozuyor bana gore bunun sebebini bilen varmi veya bunlara servisde cozum yapilabilir mi?

5. ccomen

ccomen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    cemal
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Emre kardeşin dediği gibi sen daha kendi paranı kazanmadığın için sana bazı şeyler çok basit geliyor. Ben 5-6 sene öğretmenlik yaptıktan sonra aldığım i20 nin yarı parasını anca biriktirebilmiştim. dizelle arasında da en az 7-8 bin lira fark vardı. aracı aldım 10 bin kmde lpg taktırdım doya doya binebilmek için. babamdan harçlık alırken ona en büyük motorlu en güçlü aracı aldırmaya çalışırdım. aslan besleyen yediğine katlanır diyorsun da bizimkiler aslan değil ki :) hadi mercedes bmw olsa tamam. Türkiye şartlarında büyük bir gerçek var ilerde anlarsın maaşını alınca.

tna07 ve Murat bunu beğendi.
  6. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW

tna07 bunu beğendi.
  7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Sevgili öğretmenim; kimse de demiyor ki bu ülkede sokaklar caddeler otomobil almıyor:) artık yollar dolup taştı özel şahsi arabadan:) Kibar holding in patronu Hyundai Türkiye baş mümessili amcamız o kadar çok talep varki ikinci fabrikayı açacağım diyor:) Hükümet vergiler bu işe akan caydırıcı ve farazi paralar cabası, İstanbul özel araç trafiğinden bıkmış:) özel bir şirkette yada kamuda 6-7 sene çalışan insan direk araba sahibi olmak istiyor.

Geriye kalıyor otomatik yeni i20 nin her koşulda bmw330ci den fazla yakıt harcadığı gerçeği:) o kadar güçlü mü? değil:) o kadar konforlu mu değil:) o zaman biz niye bmw 330ci ye binmiyoruz neden sahip olmuyoruz? çünki olamayız.... neden olamayız bmw bundan pahalı:)

Otomotiv endüstrisi bu günlere kadar gelmiş gerek dünyada gerek ülkemizde termodinamik, aerodinamik, şasi mimarisi, catia solidworks yerine cimatron da tasarlanan CFD simulasyonu yapılan rüzgar tünelinde test edilen üretiminde magnezyum yada alüminyum yerine silisyum un kralı kullanılan motorlar, karbon elyafı malzemeler, envai çeşit bazısı metalden bile sağlam plastik materyaller, en sert metalden heykelimizi yapacak CNC tezgahlar, teneke bir janttan hafif çelik jantlar ve okyanus ötelerinden ucuz diye taaa çin de yada orta amerika da tedarikçilik verilen üreticiler var, insanların gözü bu otomotiv piyasası konusunda çok açık, hangi otomobil ne kadara mâl olur nasıl performans verebilir on kişiden sekizi biliyor nerdeyse, kendi başlarına hiçbir eğitim dahi almadan ikinci el piyasasına hükmeden yada günlük olarak yaptığı bir kapı düzeltme ve kaporta boya işinden bir memur yada bir işçiden günlük yevmiye olarak sayarsak iki üç misli fazla para kazanan kaportacısı satış sonrası piyasası var. Öyle olunca gözü açık tüketici vahşice eleştirip bir eksik görünce patlatıyor mevzuyu, yedek parçası kıt diyebiliyor bakım masrafı çok diyebiliyor, rakiplerinden pahalıya satılıyor diyebiliyor, rakiplerinden fazla yakıyor diyebiliyor:)

Bu otomobilde bir eksikliğin olduğu olarak algılanması lazım, yada rekabetçi olma konusunda geride kalma denilebilir o yüzden i20 ye eleştiriler geliyor.

8. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bence sabredin, atmosferik benzinli olayı ve 4 ileri otomatikler yakında bitecek.
    İ20 de az yakan brnzinli otonariğe kavuşacak.

9. tna07

tna07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Tunahan YAVUZ
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Opel
    Benzinli model ne yazıkki çok yakıyor umarım geliştirilir. Benim araç dizel ama 2.0 otomatik ona rağmen 23-26 kr civarında yakıyor. Durum böyle oluncada lpg en mantıklı seçim oluyor benzine para vermek hemde çok performans alamadan saçma geliyor .

10. tna07

tna07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Tunahan YAVUZ
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Opel
    Bir Opel kullanıcısı olarak i20 çok çok hoş duruyor diyebilirim :)

11. Agririch

Agririch Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    61
    Ad Soyad:
    Abdulkerim ZENGİN
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    ben da aracımı 28 masyıs 2015 de teslim aldım şuan 500 km de .yakıt tüketimi 6,3 (hyundai i20 1,2 MPI Style+) dediğiniz gibi aracın motorundan kaynaklı ani çıkışlarda ve yokuşlarda biraz düşün performansı. Ama yol tutuşu, dizaynı ve yakıt tüketimi oldukça iyi. Bu değer de 6,00 a yada altına düşeceğini söylüyorlar rodaj süresinden sonra. Bakalım yaşayıp göreceğiz. Allah kaza bela vermesin.

MY1952 bunu beğendi.
  12. paradoks87

paradoks87 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    53
    Ad Soyad:
    MUSTAFA BAŞTEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    11-BİLECİK
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    güzel araç