LPG KABLO

yeni i20 sıfır mı ikinci el mi?

'İ20 Forum - Club' forumunda brsyls tarafından 12 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. brsyls

brsyls Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    barış soylu
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Değerli hyundai severler içinden çıkamadığım bir konu için yardım almak istiyorum şöyle ki i20 style sıfır almak niyetindeydim ama ikinci el ilanlara bakarken son birkaç gündür ikinci el elit pan alma niyetine girdim düşük km elite pan için ne kadar teklif etmek uygun olur ikinci el yerine sıfır mı almak daha mantıklıdır. Fikirlere ihtiyacım var :)

smlshnfdn bunu beğendi.
  2. Ertan

Ertan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    40
    Ad Soyad:
    ertan tiryaki
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    araç fiyatları fena şekilde uçmuş bence ikinci ele bakın diyecem onlarında pek aşağı kalır yanı yok
    zevk meseli belki ama 3 yaşında i 20 bence doğru seçim olabilir

3. kemal27

kemal27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    Mustafa Kemal Bükülmez
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    nakit durumunuza göre hareket etmek daha mantıklı eğer kredi çekme imkanınız ve bunu ödeyebilirim diyorsanız 0 km almak daha manmtıklı diğer seçenek olan ikinci el de düzgün bir araç olursa ikinci elde olabilir siz paradan haber verin gerisi kolay

4. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    "0" alıp beğenmeyen yada sağdan soldan hediye eşantiyon gelen arabaları satanlar. Kredi ile alıp ödeyemeyeceğini anlayan yada yeni iş kuracaklar oluyor. Kısacası "0" gibi 2. El araçlar bulabilirsiniz duruma göre 5-10 bin ucuza denk getirirsiniz.

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MAHONİ41, Asel Kaan Efe ve ysuatsenyurt bunu beğendi.
  5. Hasan110

Hasan110 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    411
    Ad Soyad:
    Hasan URAL
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    2-el alacaksanız düşük km ve servis garanti bakımının devam etmesine dikkat ediniz, orjinal parçaları birazcık pahalıca ,,başıma geleni kısaca yazayım ..........2.el 2 yaşında 24.bin km aldığım aracın debriyajının bittiğini 1 hafta sonra anladım,3 hafta sonrada eps direksiyon beyni geberdi,,garanti olmasa 25oo tl gitmişti,,,2 ay sonrada ön frenler bitmiş :) maalesef 250 tl servis te değiştirdim,,,,

6. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    sıfıra çok yakın arabayı ikinci el olarak almak para açısından mantıklı değil şu günlerde, çünki otomobil ikinci el piyasası Türkiyede öyle bir hal aldı ki galeriden çıkan 50000 liralık sıfır araba 2000-3000km yol yapsa 49,900 liraya satılıyor:) eskiden öyle değildi bundan bir 8-10 sene evvel bir laf vardı derlerdi ki plakayı taktığın anda 25000 liralık araba oluyor 18000 lira:) ama artık öyle değil. O sebeple sıfır alırsınız sıfır kokusu herşeyi üzerinde olur, rengini donanımını seçmeye hakkınız olur, müşteri anketine katılırsınız, pazarlığı rahat yaparsınız daha az hak geçer, satarken ilk sahibiyim dersiniz, sıfır aldım diye arkadaşlarınıza hava bile atarsınız çünki 300-500 liralık farktan pek bir kar elde edilmez. Kampanyalardan insanlara hediye edilen az km yol yapmış araçlarıda piyasada ucuza ikinci el olarak satıyorlar ama ne rengine nede donanımına karar veremiyorsunuz alırken neyse o oluyor.

smlshnfdn ve Yusuf bunu beğendi.
  7. Agririch

Agririch Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    61
    Ad Soyad:
    Abdulkerim ZENGİN
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    arkadaşların dediklerine aynen katılıyorum. Peşin para ile alacaksnız yada kredi kullanıp krediyi rahatça ödeyebilecekseniz sıfır almanızı tavsiye ederim. Eğer sıfır alacak iseniz de şöyle bir tavsiyem var. Ay sonları bayileri gezin. Bayilerin belli araç satma limitleri var. limitleri yakalamak için normal liste fiyatından baya indirim yapıyorlar.

Ama ikinci el de alacak iseniz öncelik garanti kapsamında olmasına dikkat edin. km ve kaza boya durumları da önemli tabi. Sıfırla ikinci el arasında son zamanlarda pek fark da kalmadı gibi. bayide 70.000 olan araba ikinci eli bazen 68.000-71.000 arası oluyor. genelde sıfırından 1000 - 2000 aşağı oluyor binilecek temiz arabalar.

Ben de bu gitgelleri çok yaşadım. Ama gözümü karrtıp gidip sıfır aldım. Çok memnunum. Benim aracım da i20 1,2 MPI Stlye+ Benzinli

8. forsuccessful

forsuccessful Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    58
    Ad Soyad:
    candaş vural
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    sıfır style almanız ikinci el eliteden daha iyi bencede en azından araca ilk siz biniceksiniz herşeyin ilkini siz yaşıcaksınız, araca ne olduğunu bileceksiniz ve fiyat olarak da aslında çokda sıfırından farklı olmayan bi ödeme yapıcaksınız ikinci ele. ayrıca style donanım ile elite arasında en önemli fark hava yastığıdır, navigasyon hepimizin telefonunda zaten var aç oradan gidiceğin yere git, katlanır ayna var inince araçtan kendin kapatırsın, acil fren sinyali var kendin el ile dörtlü sinyaller yakarsın, onun dışında çok ahım şahım bişey yok bence o yüzden gerekte yok. cep telefonunuzu bağlayarak direksiyondan kontrollerle müzikleri ileri sarıp değiştirebiliyorsunuz hatta videoları bile izleyebiliyorsunuz, harita açık iken telefon araca bağlı konumda sesli yönlendirme aracın hopörlerlerinden geliyo daha ne olsun. boş yere ikinci el almayın sıfır aracın tadını çıkarın.

Agririch bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş