LPG KABLO

Yeni i20 Nano Boya Koruma ve Kaput Filmi

'Detaylı Temizlik' forumunda shenel tarafından 13 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. shenel

shenel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Merhaba,

Pazartesi günü götürmeden biraz yağmur yağıyordu getirmemde sakınca olmıcağını söylemişti ve yeni i20 aracımı alarak bursa-megauris yeni yalavo yolunda parlax oto'da nano boya koruma , vinil koruma , su iti 150 TL , kaputa yarım 3m kaput filmi 200 TL 'ye çekildi.Toplamda 350 TL verdim. Çıkışında çok kar yağdı ve oşekilde aracımı getirdim zarar vermieceğini söyledi sizde eke koyduğum kaput filminin resimlerini yorumlarsanız sevinirim. bu arada bugün bir yerde hafif bir potluk ve bittiği yerden açıklık olmuş azcık su almış. Firmayı ararayıp birşey olmıcağını zamanla daha iyi oturacağını söyledi.

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

[​IMG] Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

2. i20 elite

i20 elite Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    58
    Ad Soyad:
    EMRE ZEYTUN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Moralini bozmak istemem ama boya koruma yapmamışlardır.Meguiarsın hızlı cilası var.Onları sürüp gönderiyolar.Bizim buda sadece yağmur kaydırıcıya 100 lira istiyolar Meguiarsta

3. shenel

shenel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    öyle birşey yapmışssada allahından bulsun, fakat dediği ay sonunn kadar kampanyalı imiş.

kaput filmi için peki nediyorsunuz ? potluk yapması ve kaputtaki kademenin olduğu yerden açıklık oluşmuş zamanla otururumuş, doğru mudur ?

4. Ayberk A.

Ayberk A. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    150
    Ad Soyad:
    Ayberk AYDIN
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Fiat
    cam filmide ilk takıldığında kabarcık yapar daha sonra 1-2 gün sonra oturur sıkıntı kalmaz ama burda su alma mevzusu var emin olamadım görmek lazım .

5. Lecter

Lecter Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Oğuz HAN
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Hocam kusura bakma ama 150 TL'ye "NANO" boya koruma ve ekstalarını yaptırabileceğini düşünmekle siz hata etmişsiniz. Yanlış anlaşılma olmuş mudur bilemem ama araç istediği kadar 0 olsun 300-400 den aşşağı bu hizmeti kimse vermez bilgin olsun.

6. shenel

shenel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    dediğim gibi eğer dediklerini de yapmadıysa allahından bulsunn, 150 TL içinde fakir olunmaz....

cam filmi değil kaputta yarım şefaf çektirdim, kapuutaki kademli kısımda boşluk oluşmuş.

7. tkcabin

tkcabin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    57
    Ad Soyad:
    HASAN ÖZDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Nano boya koruma nın sadece malzemesini ben 55 tl ye aldım bekbars marka havalar ısınınca kendim uygulucam inşallah yani banada fiyat çok ucuz geldi

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Arkadaşlar, yeni başlık açmadan buradan sorumu iletmek istedim
    Hem evimin olduğu sokakta hem de iş yerimin orada park ettiğim yerde kediler var ve geçen bir tanesi sanırım kayıp tırnağıyla ufak önemsiz sayılabilecek bir çizik atmış. Devamı gelir kesin :) e malum yaz da geliyor, boya koruma veya seramik kaplama yaptırmak istiyorum (aralarında ne gibi farklılıklar var emin değilim) bunun için Avrupa yakası öncelikli olmak üzere iyi iş yapacak ancak fiyat bakımından da saçma fiyatlar çıkarmayacak yer önerilerinizi bekliyorum. Bazı yerler çünkü aynı malzeme aynı işe saçma sapan fiyatlar veriyorlar, önerileriniz çok değerli benim için.

9. SerialKiller41

SerialKiller41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    302
    Ad Soyad:
    Koray Yunus
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Seramik kaplama ahhh ahhh diyorum ilk arabayi aldigimda piyasada yoktu heryer kedi cizigi oldu yeni araci aldigimizda seramik kaplama yaptirdik velinimet resmen, kapi dokundurmalari kedi cizikleri hafif surtmeler korkulu ruyaniz olmuyor islak bezle silince gidiyor. Seramik kaplama boyanin uzerinde cila gibi bir tabaka yaratiyor kaliteli bir yerden yaptirdiysaniz eger cizikleri sildiginizde kendi kendine o yerleri doldurarak eski haline geliyor ve boyaniza zarar gelmiyor. Opel bayiden yaptirdim bayagi memnun kaldik piyasanin altina yapiyorlar fiyat olarak.

10. DoktorÇeyreği

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hocam sormayın ya gece serinliyor, sabah da güneşi gören kedi ısınmak için üstüne çıkıyor, sonra inmeye çalışınca bir güzel kayıp çiziyor, kizicam kızamıyorum da... :) Korumaya almak en doğrusu, işte sağlam bir yer bulsam hemen gidip yaptiricam..

11. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Hocam boya koruma jargon olarak kullanılan bir tabir ama aslında boyayı korumuyor. Boya koruma işleminde işi bilene yaptirirsaniz araç öncelikle güzelce yıkanır. Ardından demiz tozu temizliği ve kille temizlikle yüzey dış etkenlerden/kirlerden arındırılır. Ardindan kalin ve ince pasta islemleriyle yüzeysel cizikler ve hareler giderilir. Ardından parlaklık ve cüzzi koruma için cila uygulanır. Elantra konumu inceleyin isterseniz. Orda görseli vardı. Yani boya korumada cila yüzeyi ne kadar korursa o kadar koruma sağlanır.
    Seramik de olay değişiyor. Verniğin üzerine ekstra bir tabaka kaplanıyor. Dolayısıyla ufak tefek çizikler vernikten ya da boyadan değil de öncelikle seramikten yiyor.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  12. DoktorÇeyreği

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Şimdi oldu, ben ikisini de neredeyse aynı işlem için kullanılıyor diye biliyordum dahası “boya koruma” işlemi bende tanım olarak eksikmiş. Çok teşekkürler.
    O zaman şu konu kaldı sadece, nerede yaptırsam daha iyi olur. (Aslında sınırı yok, baktığımda 6-7.000₺’ye yapan yerler de var, 1000₺’ye de.. sanırım aslında derdimi anlattım, fikirlerinize açığım :) )

13. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD

n11 Trendyol gibi sitelerden bakabilirsiniz, en markasız seramik kaplamanın malzemesi 700 liradan başlıyor bunu 1000 liraya yapamaz yaparsa bu kötü iscilik demek... Öncesi aşamaları düzgün yapılmali pastası hare gidermesi demir tozu giderme bunlar ince işçilik isteyen şeyler

Bu Sayfayı Paylaş