LPG KABLO

Yeni I20 Jump - Hız Sabitleyici Montajı Tamamdır :) Türkiyede Ilk Ve Tek

'İ20 Forum - Club' forumunda azakoglu38 tarafından 24 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    arkadaşlar multimedia sistemi ve şerit takip asistanından sonra söz verdiğim gibi hız sabitleyici çalışmalarına girmiştim önce parça kodları netleştirildi ve sonra yurt dışından araştırmaya girdim fakat dediğim gibi malesef hyundai parça temini konusunda dış pazara o kadar katı yaklaşmışki yeni kasa i20 nin hiçbir yedek parçasını piyasada hyundai haricinde bulmak yada temin etmek mümkün olmadı ve bundan sonra çok detaya girmeden hyundainin arka kapısından girerek parçayı hyundaiden temin edip taktırdık velhasılı kelam dediğim gibide çıktı sistem arkada herşeyiyle hazır sadece tuş takımı ve bağlantı kablolarının değişmesi aracınızda hız sabitleyici ve hız sınırlayıcının çalışması için yeterli oluyor :)

EVEEEET şimdi sırada DİJİTAL KLİMA var :) şimdi onun içinde yeni bir başlık açacağım

Hürkal, İbrahim ÖZ, SaMeTT ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  2. bao.savrin

bao.savrin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    bahattin savrin
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hocam gözün aydın, güle güle kullan. Dijital klima konusunda daha fazla detay beklerim kendi adıma ve tabi maliyet bilgisi.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    dijital klimanın maliyeti çıktı 3400 TL

4. berkoviç

berkoviç Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    berk öner
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    Çalışmalarınız gerçekten çok güzel belli ki yeni i20 lerle alakalı araştırma ve çalışma içerisindesiniz. Size bir konuda sorum olacak bende son zamanlar yeni i20 arabam için lpg konusunu araştırıyorum çoğu taktıran arkadaş gayet memnun bu konuyla alakalı sizin yönlendirmeniz veya önerileriniz var mı ?

5. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam bu işlerle mücadele edeceğine satın alırken donanımı istediğin gibi olan bir paket seçseydiniz , bu gidişle arabayı" doğan görünümlü şahin " yapacaksınız.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

cakhi, Duygu, Emre ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    İ20 ye altın semer vursanızda i20, i20 dir

Sent from my iPhone using Tapatalk

nebiliyim ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Tbiki sizinkide bir görüş ancak kusura bakmayın ama uzman olduğum bir konu olduğu için yorumunuz bana çok komik geliyor çünki ben sizin şu an 54000 tl verdiğiniz araca ve donanıma hesaplamalarıma göre 45000 e sahip olacağım , sizin için 9000 lira için değmezmi acaba ?

Hürkal, Duygu ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  8. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Kusura bakmayına ancak VIP üye olarak bu yorumunuzu çok garipsedim , ne demek istediğinizi biraz açıklarmısınız , yani sizin gözünüzde i20 eşşek cinsinden bir araçmıdır öylemi demek istediniz ??????

blue55, mehmettasdan, koreci ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  9. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hocam ne alakası var VİP üyelikle yada i20nin eşşek olmasıyla falan? Burada fazlasıyla alınganlık seziyorum.
    demek istediğim ve söyleyeceğim ben olsam bu emekleri i20 ye harcamaz yerine i30 ve türevindeki bir araç alırdım ancak ortada bir emek var onada saygı duyarım.

cakhi, getz34 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  10. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam aslında şu fikirden yola
    çıkarak bir şey anlatmak istemiştim " bu bir modifiye yapılacaksa , orijinalinde olmayan bir donanım aracınızda yama gibi duracaktır , yapılan masraf da az değil , kendi eklemeleriniz sırıtır ve yarın satarken bu ilave masrafınız göze görünmez ve her aracım model ve yaşına göre oluşan bir fiyatı vardır" yoksa kendi zevkinize göre tabiki dilediğinizi yapabilirsiniz , elinize sağlık hayırlı olsun.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

cakhi bunu beğendi.
  11. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    güle güle kullanın

12. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    bu kardeşimizin dili biraz sivri herkeste bilmiyor tabi böyle olduğunu:) biz tanıyoruz onu, kötü birşey demek istememiştir:)

Klişe olmuş birşey vardır o da bir otomobilin alt donanımlı olanını alıp üzerine aynı otomobilin üst donanımlısında bulunan bazı şeylerin sonradan el yordamıyla eklenmesi, takılması, ilave edilmesi, işte bunlar; sis farı, kol dayama minderi, park sensörü vs. vs. gibi şeylerdir genelde hız sabitleyici yada direksiyondan kumanda yapanda var klişedir yani herkes yapmaz ama kafayı takan birçok kişi bunları yapmak ister. Tabi bunlar ileride aynı şekilde kendi aracına bu işlemleri eklentileri yapmak isteyenlere bilgi sağlaması açısından iyi oluyor ilk önce birisi yapacak ki bileceğiz bizde

i20 eşek değildir estağfurullah:)

blue55 ve Emre bunu beğendi.
  13. metin6868

metin6868 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    163
    Ad Soyad:
    Metin İÇLİ
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Emeğinize sağlık, dijital klimayı merakla bekliyorum

SaMeTT ve Duygu bunu beğendi.
  14. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar öncelikle hepinizin yorumları için teşekkür ederim, bu konunun benim için iki farklı yönü var birincisi hobi ikincisi ise maliyet ve donanım , bu gerçekten bende hastalık haline gelmiş bir hobidir yanlız benim yaptığım değişiklikler yada modifikasyonlar dikkat ederseniz bi spoyler takmak yada aracın sağına soluna garip eklemeler yapmaktan ötedir. bir nevi araç üreticilerine karşı bir isyan bir başkaldırdır ... Bundan önceki aracım fabia idi baz donanım 30.000 e almıştım 4 sene bindim donanımları ile Türkiye de tek olan araçtı mesela hiçbir 1.2 fabia da hız sabitleyici yokkken benim aracımda vardı servislerin bile yapılamaz dediklerini yapmış superb gösterge ekranını bile araca monte etmiştim ve harcadığım parayı misli ile kazanarak sattım.

Gelelim i20 ye Türk kullanıcısı olarak yurt dışındaki donanımları kullanmaya bizim hakkımız olmadığını düşünen Hyundai Assan a iyi bir ders vereceğim ve buna sizlerde şahit olacaksınız.

1. Hız sabitleyici ; yapıldı
    2. Üst düzey multimedia ; yapıldı
    3. Dijital Klima ; çalışması yapıldı para bekliyor :)
    4. Tip 2 orjinal gelişmiş ekranlı göstergeler ; çalışması yapıldı para bekliyor :)
    5. Arka Cam otomatikleri ; parçası alındı takılmayı bekliyor
    6. Arka disk frenler ; çalışması yapılacak bekliyor
    7. Mercekli farlar ; çalışması yapılacak bekliyor

Bütün bu donanımların eklenmesinden sonra çıkan maliyet ortalama bu donanımların mevcut olduğu araçtan 5000 tl gibi daha ucuza mal oluyor artık onuda geçtim 2. tip göstergeleri Türkiyede ki hiçbir donanımda vermiyor Hyundai olaya bak ... o yüzden vay sonradan ekletme pahalıdır maliyetlidir yapılamaz diyenleri bi kalem geçin.

Ben buları yaptıktan sonra ise emin olun yaptığım bütün araçlarımı karla sattım ... Bilen biliyor anlayan anlıyor ...

Kısaca bu benim için hem çok güzel bir hobi hemde Türk halkına salak muamelesi yapan üreticilere karşıda bir onur meselesi ...

Bu konuda desteklerinizi ve yorumlarınıza bekliyor ... Saygılar

15. CS POLAT

CS POLAT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    cem polat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hayili olsun yeni eklemeler iyi gunlerde kullanin benim arac elit modeli aldiktan bir iki ay sonra djital klima opsiyonunu eklediler cok bozulmustum eyer sonradan yapilabiliyorsa ve artisi coksa diyer klimaya gore bende taktirmak isterim

16. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Kayserililikte çığır açmışsınız, tebrikler. Sadece aldıklarınızı maliyete koymakla zamanınızı ve emeğinizi değersiz hale getiriyorsunuz farkında mısınız?
    Kaçak göçek multimedia sokup ben daha ucuza mâl ettim demek ne kadar doğru?
    Şerit takip sistemi dediğiniz orjinal ile aynı işlevi görüyor mu sanıyorsunuz, siz önce gidin şerit takip sistemli bir i20 kullanın arada ki farkı yazın :)
    Ayrıca aracın değeri kullanıcı için artıyor ama kaskoda artmıyor, allah korusun aracın başına bişey gelse ben cc/mm/far v.s. mi taktım diyeceksiniz?
    Bu mantıkla bence gürcistandan araç alıp binin daha da ucuza gelir!!??

Yazarkende biraz özenli yazın, üst paket alanlar aptal da siz mi akıllısınız?

Birde yapıcam edicem diyip aracı neden satılığa çıkarttınız?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...k-ozel-bir-navigasyon-sistemi-262015879/detay

Hız sabitleyici seçmeyi unutmuşsunuz.

Son düzenleme: 25 Ocak 2016
  17. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Emeğinize sağlık, azminizi tebrik ederim. Hız sabitleyici tamam, arka camların elektrikli olmasına da tamam ama şerit takip, üst düzey multimedya, dijital klima yerine bence koltuk ısıtma, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, katlanır yan aynalar gibi özellikler ile uğraşmanız bana daha mantıklı geliyor. Klima hic olmasa tamam derim ama var olan klimanın sonradan dijital yapılmasının bir esprisi yok gibi.

Hakan07 bunu beğendi.
  18. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bence tercih meselesidir araca bu seviyede donanım eklemek. hele bazı özellikler Türkiyede satılmıyorsa daha çok önem kazanır.

ben destekliyorum, yapılan şey sadece ucuza maletmek değil, bu işten zevk almak da var.

semer muhabbeti çok kötü olmuş, dili sivri diye kimsenin saçmalama hakkı yok.

<<bülent>>, SaMeTT, Duygu ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  19. progresif

progresif Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Otomatik katlanir yan ayna, otomatik kararan dikiz aynasi ve deri kaplama direksiyon ve vites topuzu yapmayi dusunuyormusunuz? Bence 3400 lira dijital klima icin cok fazla paraniza yazik. Bos araci en dolu paket haline getirmek yerine kullanacaginiz ve parasini hakeden donanimlari ekletmek daha mantikli olani bana gore. Eskiden baz donanimda guvenlik paketi olmazdi. O yuzden pek sicak bakmiyordum ben ama simdi oyle degil cogu marka baz modellerinde guvenlikten kismiyor artik. Su anda piyasadaki tum araclarda baz donanim veya bir ustunu almak en dolu paketi almaya gore daha mantikli. Baz donanim genelde parasinin arabasi oluyor. Sizin yaptiginiz dogru olan zaten bu tip araclara hemen bu tip eklemeler yapilir ama hirs yapmaya da hyundaiye ders vermeye de gerek yok cunku baz donanim satmak tamamen satıs stratejisi. Üreticiler baz donanim arac satışından fazla kar etmezler surumden kazanirlar. Asil kar ust paketlerde edilir. Cogu bayi baz donanim arac satmaktan kacinir size hep ust paket tavsiye eder. Bu turkiyede de boyledir avrupada da. Sadece paranin bol oldugu amerika ve arap pazarinda durum degisir zaten oralarda da i20yi geçtim elantraya bile doğan sahin muamelesi yapiliyor. Mercek far ile birlikte far sensoru ve otomatik yanan uzun far ozelligi de ekleyebilirsiniz ama orjinal farlarini sokup yan sanayi far takmanizi tavsiye etmem şahsen. Ayrica forumun dili genelde biraz sivri malesef hoş bir durum degil ama yapacak bir sey yok seviye dusuyor sadece, rahatsiz olursaniz aldiris etmeyin yaptiklarinizi takip eden olur mutlaka.

20. azakoglu38

azakoglu38 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    Alper Azakoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    İsminizi bilmiyorum o sebeple size site yetkilisi diye hitab edeceğim ... Sorularınıza saygı çerçevesinde cevap vermeye çalışacağım umarım yanlış anlaşılmaya mahal vermem ;

1 ) kayserililikte çığır açtığımdan ve emeğimi değersiz hale getirdiğimden bahsetmişsiniz ama en azından teşekkür ederim emeğimi görmüşsünüz fakat birşeyi unutmuşsunuz ki bu benim en sevdiğim hobimdir . Kahvem yok kumarım yok içkim yok erkek erkeğe dışarda arkadaş gezmelerim yok ve ben zamanımı buna harcıyorum tercih sebebidir başkasıda başka şeye harcar bu zamanı ve emeği değersiz hale getirmez aksine boş geçirilmediği için bir değer katar ...

2) Kaçak göçek multimedia sokup ben daha ucuza mal ettim diye bir kelime kullanmadım bu bir , ikincisi gümrükten sokarkende yasal %20 gümrük vergisini ödedim buda 2 yani kısaca yaptığım şey kanunlara uygundur , ayrıca taktığım multimedia nın yanında fabrikanın taktığı çocuk oyuncağı kalır bu benim eski işimdir o yüzden uzmanlık alanımada girer müsade ederseniz birkaç kelime kullanma hakkım olsun ...

3) şerit takip asistanı aynı işlevi görüyormu sanıyorsunuz önce bi gidin orjinalini kullanın demişsiniz ancak yine taraflı bir yorum olmuş çünki ben kullandım ancak siz gelip benim aracımdaki sistemi kullandınızmı ki karşılaştırma yapıp küçümsediniz ?

4) Kaskodan bahsetmişsiniz ve aracın değeri artmıyor demişsiniz ancak yine yanılmışsınız böyle bir forumda yönetici olupta bu detayı bilmemeniz beni şaşırttı doğrusu çünki araca ekstradan taktığınız her ürün için kloz açtırıp bunu kaskonuza eklettirebilir ve herhangi bir kaza esnasında bu taktırdıklarınız zarar görürse onların bedelinide ekstradan alırsınız , yani kısaca aracın bedeli artar ...

5) Özenli yazmadığımdan ve üst paket alanları aptal yerine koyduğumdan bahsetmişsiniz ... ancak tekrar okursanız göreceksiniz sanırım ben aksine Hyundai Assan için Türk tüketiciler bu kadar değersizmiki diyerek üreticiye kızıyorum benim derdim onlarla , vatandaş gitmiş üst paket almış kullanıyor uzmanlık alanı değil uğraşmaya kalksa belki vakti yok yada çok önemsemiyor ... Bunlar onu aptal yapmaz ve benimde bu şekilde düşünmeme yol açmaz çünki haddim değil o sebeple bu konuda yanılıyorsunuz demekle yetineceğim.

6) Aracı satılığa çıkarttığımdan bahsetmişsiniz ki maşallah dikkatinize hayranım ancak oda bir protestodur ve aslında satmaya niyetim yok , kime protesto diyeceksiniz adamlar sıfır 44.000 tl olan aracı sıfır değerinin neredeyse 8.000 lira altına fiyatlar koymaya kalkmışlarki buda aracın piyasa bedelini haksız yere düşürür ve daha fazla kıymeti hakeden gerçekten hoş bir arabayı piyasanın gözünde kıymetsiz kılar , yani o ilanla benim amacım sadece piyasa kontrolüdür :) :) bunun böyle olduğunu inşallah zaman içinde forumda sohbetlerimiz genişledikçe anlarsınız zaten.

Şimdili cevaplarım bunlar ... Şu an ise sizin iki seçeneğiniz var cevaplarıma kızıp beni forumdan atmak yada forumumuz konuyu kendine hobi edinmiş az çok bu konularda bilgisi olan bir arkadaşa kavuştu deyip beni desteklemek.

Saygılarımla

Son düzenleme: 25 Ocak 2016
    Mustafaldemir, yaKuza ve mehmettasdan bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş