LPG KABLO

Yeni Elantra'ya Sıralı Sistem LPG Taktıranlar

'Elantra Forum - Club (MD/UD; 2010–2015)' forumunda piyanist_erk tarafından 8 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. nebiliyim

nebiliyim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    İsmail
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Aracimda brc marka takili ve cok memnunum sehir içi 22~24 krs civarı yakıyor hatta brc cok sesli çalışır enjektörleri cok ses yapar derler ama benim arabama binen kisi arac rolantideyken ve 30~50 arası giderken bile arac çalışıyor mu diye sorar :)

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    arkadaşın 3.20i aracına taktırdık lovato, gayet sessiz. 6 silindir olduğu halde sorun çıkarmadı, kesiciye kadar besliyor.

4 tane Keihin kitten pahalı, bence hiç bir şey ile kıyaslamayın. Benzin enjektöründen bile daha sessiz bendekiler.

3. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    arkadaşımda 3.20ci var normal giderken gaza biraz dokununca hemen benzine atıyor ne marka bilmiyorum ama beni çileden çıkartmıştı valla::))

4. Murat

Murat Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,909
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    regülatör basıncı ile alakalı olabilir.

ileride para bulsam obd li bir sisteme keihin enjektör ekleyesim var. tabi bu sistemi arabayı satarken sökerim o ayrı :)

5. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    keihin olmak zorunda değil, artık 1.4 - 1.6 motorlarda keihin'e yakın performans veren enjektörler var. Keihin daha çok yüksek hacimli ve aşırı beslemeli motorlarda yüksek verimli.

6. ankara_taxici

ankara_taxici Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben sifir elentra alip taxiye takacam onun için arastiriyorum cunku biz en az 10 yil kullaniyoruz.sorunsuz olmasi lazim.admira ya tartarini taktik 8yik kullandik beyin arizalandi brc yi ove ove bitiremediler brc taktirdim gecen yil catir catir enjektör sesi var.onun disinda sorunu yok.elantra ya guzel obd li bi sistem sart anladigim kadariyla lovato enjektör yonunden de iyiyse kit mtm yi elerim.

7. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bende 2.el elantra bakıyorum o zaman iyi kitli bir elantra bulamazsam benzinli alıp önerilen kitlerden taktırmak lazım

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk

8. predators

predators Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    275
    Ad Soyad:
    vedat. d
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    PSA
    Sayın arkadaşlar lpg kiti taktırmak tamamiyle size kalmış ama Hyundai olarak ve bayi olarak D-CVVT ve GDI motorlara tam performans ve tasarruf istiyorsanız Landi Renzo öneriyoruz elbette bu bayi önerisi karar yinede sizlere kalmış.

37 aslan bunu beğendi.
  9. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Landi renzo tam performans verecek kitler arasına kesinlikle giremez.

10. ankara_taxici

Alınan Beğeniler:
    0
    Ata hyundai de bize landi renzo takiyoruz ama garantiyi biz deyil landi renzo veriyo deyince biz vazgectik.garantiyi hyundai vermedikten sonra istedigimiz kiti taktiririz.daha kaliteli kitler var.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Aralık 2014
  11. predators

predators Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    275
    Ad Soyad:
    vedat. d
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    PSA
    Sayın ankara_taxici tamda söyledikleri gibi değil araca benzinli haliyle garanti veriyor Hyundai fakat sadece motor aksamı lpg takılınca garantiden çıkar diger aksamlar yine garantiye dahildir. Landi Renzo da size lpg den kaynaklanacak sıkıntılar problem yaşamamanız adına lpg sorunlarını içine alan bir kasko yapar.

12. ankara_taxici

Alınan Beğeniler:
    0
    Prrdators haklisin hyundai baska marka lpg yede motor haric garanti veriyo.neziroglu lpg montaji yok git taktir ama biz motora garanti vermeyiz ama diger seylerin garantisi devam eder dedi.hocam bizde en iyi verim alacagimiz motor arizasi cikarmayacak bi sistem ariyoruz yoksa benim arac motor ariza yaptiktan sonra landi yapsa ne olur lovato yapsa ne olur.bide gecen benim ustalar 2014 blue lpgye tam uyumlu dedi bi bilginiz varmidir bu konuda.

13. hokans

hokans Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim. En azından kitin iyi bir işçilikle takıldığını bir kez daha teyit etme fırsatım oldu. Her zaman söylendiği gibi "en iyi kit bile ustanın gösterdiği performans kadardır." Aracımla lpg ile 100km yol yaptım. Hiçbir tekleme, rölanti sorunu ya da performans düşüklüğü hissetmedim. Ama artık şu benim için çok daha net ki herkesin ticari kaygıları mevcut. O nedenle "Atiker taktirma, KitMtm'nin bayiisi yok" gibi söylemlere pek itibar etmemek lazım. Çünkü kimse yoğurdum ekşi demiyor ama başkalarının yoğurtlarını yerden yere vuruyor. Nacizane tavsiyem ilk önce usta seçin. Sonra kitinizin sorunsuzluğu ve benzinden ettiğiniz kar zaten sizi mutlu ediyor. Markaya çok takılmamak lazım.

14. predators

predators Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    275
    Ad Soyad:
    vedat. d
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    PSA
    Sayın ankara_taxici Hyundai'nin ürettiği motorlar LPG de %35 %40 arası LPG kitinin kalitesi ve işçiliğin kalitesine göre tasarruf sağlamaktadır. Bu da otomobil sektöründe tam uyum olarak geçmektedir.

15. ankara_taxici

Alınan Beğeniler:
    0
    Euro5 motorlarda subap erimesi olmuyormu.

16. hokans

hokans Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    125
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhaba. Tekrardan bir bilgi paylaşımında bulunmak istedim. Brc sistemli aracimla toplamda şehiriçi 300km yol katettim. Benzinde 50-55 kuruş olan tüketim değeri 29-30 kuruşa inmiş durumda. Daha da düşer dediler. Su an icin bile gayet iyi bir değer. Bu nedenle lpg düşüncesi olup da muallakta kalmış herkese dönüşüm yaptırmalarını kesinlikle tavsiye ediyorum. İşçiliğe gelince birkaç farklı yere aracımı gosterdim. Gayet derli toplu bir işçilik yapıldığını ve gerek elektrik gerekse kablo kesme bağlama işlerinin iyi olduğunu belirttiler. Bu nedenle de kafam rahatladı. Ben de problem yaşamadım zaten ama titiz biri olduğumdan ben yine işçilik konusunda teyit almak istedim. Tüm bu olumlu bilgiler neticesinde Antalya'da lpg dönüşümü icin Akdeniz Sanayi sitesinde HBA otogazi tavsiye edebilirim. İbrahim Bey konusunda uzman ve bilgili. Prins ve Brc kitlerinin yetkili bayiiliğini yapıyorlar. Saygılar..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Aralık 2014
  17. sukru56

sukru56 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    172
    Ad Soyad:
    Mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    56-SİİRT
    Araç Modeli:
    Merhabalar arkadaşlar.Bi önceki aracim Doblo km 50,kurusu bulunca satip Elantra aldim.Eski aracima gore simdi elantra baya tasarruflu geliyor Ama netteki ilanlarda aracim 20 kuruş yakiyor diye yazanlari görünce aklimda soru işaretleri cikiyor.

Aracim 2012 LPG li .Yaptigim hesaba gore şehir içi litre ile 8 km yapiyorum.Siirt trafiği berbat yoğunluk çukurlar vs ortalama hizim 18 19 km de kaliyor.LPG yi 2.90 dan aliyoruz hesaplayinca 35 kuruş ve ustu cikiyor.

Normal mi ya da kontrol etmem gereken birşey var mi? LPG bakimi 5 bin km önce yapilmis.

18. Sadistic

Sadistic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Emre Demir
    Yaşadığınız Şehir:
    51-NİĞDE
    Araç Modeli:
    Dediginize gire araciniz 100 km de 12 litre lpg tuketiyor. Ortalama hizin 10 12 km oldugunu dusunursek gayet normal bence. Yol bilgisayari da 10 litre civarında gosteriyordur yanilmiyorsam. Arac otomatik vites degil mi?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sukru56 bunu beğendi.
  19. sukru56

sukru56 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    172
    Ad Soyad:
    Mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    56-SİİRT
    Araç Modeli:
    Yol bilgisayarındaki rakami tam tutturdunuz tebrikler...Araç manuel.Acikcasi netteki rakamlari okumazsam cok sikayetcide degildim yakit tuketiminden.Bir de LPG kullaniminda ariza lambasi yakiyor herhangi bir usta kalici basit bur çözüm üretebilir mi?Çok teşekkürler...

20. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arıza lambası yanık kalıyorsa ustanız yanlış montaj veya ayar yapmış demektir...

Ustanızı değiştirip iyi bir yerde montajınızı ve ayarınızı kontrol ettirin...

sukru56 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş