LPG KABLO

Yeni Elantra Forum - Club (ad; 2021–20xx)

'Elantra Forum - Club' forumunda burakfurat tarafından 7 Eylül 2021 tarihinde açılan konu

?

Yeni elantrayı beğendiniz mi?

1. Hiç Beğenmedim

6 oy
    25.0%
  2. Bayıldım

18 oy
    75.0%
  1. huseyinakb

huseyinakb Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Hocam bende 1,5-2 haftadır kullanıyorum 2.000 KM yaptım uzun yol ile. Evet elektrikli gibi çalışıyor. peki sizde de aynı şikayet var mı diye sormak istiyorum benim aracımda çok fazla lastik ve yol sesi var camlardan sanki rüzgar sesi var mış gibi

2. huseyinakb

huseyinakb Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    2 haftadır kullanıyorum yaklaşık 2,000 KM yol yaptım 1,500 si uzun yol. aracım style confort ilk izlenimlerim;

Dış Görünüş;
    • Dış görünüş görecelidir kimisine göre çok yakışıklı kimisine göre de berbat. ortası olmaz bu aracın. Bana göre spor bir model yapmak istemişler ve keskin bir tasarıma gitmişler.
    • Aracın arka görüntüsü civic den daha güzel. yanlarda çok fazla keskinlik var hoşuma gitmedi.
    • Ön görünüş güzel ama sis farı yok sis farı gibi duranlar gündüz farları styke confort paketinde bike led far ve stoplar kullanılmamış smart paketinde var
    • Kalite olarak sınıfta kalır bence aracın araka bagaj kapağı plastik ön ekleme kaput önü plastik en altında üst paketinde bike bagaj açma düğmesi yok lastikler 15 jant ve kapak ben 16 jant çelik janta döndürdüm.

İç Görünüş;
    • Göğüs dizaynı hoşuma gitti . Modern bir tasarım olmuş.
    • 10,25 inç ekstra ekran taktılar ama 2 gb ram var ve çok yavaş navigasyonda çok soırun yaşıyorum. 10 dk da ancak yol buluyor.
    • Sürücü ile yolcuyu ayrıran bir kolçak gibi bir bölme var hoşuma gitmedi göğüs bütünlüğünü bozmuş aracı daha çok dar göstermiş. içeriden daha çok hissediliyor. yolcu oturuken kendini kıskaca alınmış gibi his veriyor.
    • döşemeleri fena değil orta diyebilirim. içeride kaliteden bayağı ödün verilmiş herşey çok sert .

Motor/performans
    • 1,6 atmosferik turbo yok 123 beygir 154 tork malesef zayıf kalıyor ben megane ile ikisi arasında çok kaldım ama araç bulamadığım için bunu aldım.( Megane 1,33 Turbo 140 Bg 240 Tork. )
    • yokuşlarda güç isteyen yerlerde biraz zorlanıyor motor sesini sonuna kadar hissediyorsunuz bir anda 4,500 devir leri görebilirsiniz. bu da araçta bağırıyor ve gitmiyor hissi veriyor. Hıznı aldıkça giden bir araç uzun yolda sakin kullanım için ideal.
    • Bu sebeplerden ötürü pedal commander yada pedal box düşünüyorum.(araştırma içindeyim.)

Yakıt Tüketimi
    • Uzun yolda 100-120 km arası sakin kullanımda 5,7-6,00 arası yakıyor.
    • Şehir içi sıkışık trafikde 10 lt görebiliyor ama genelde 8,5 gibi
    • ortalama 7,5 yakıt tüketimi var
    Bu araca yapmayı planladıklarım ses yalıtımı, pedal box, led farlar ve aydınlatma, ambiyans aydınlat iç , kultuk kılıfı diktire( açık ren k 2 tane oğlum var :)..)

Umarı faydali olmuştur.

45R3928 bunu beğendi.
  3. huseyinakb

huseyinakb Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Bu arabada bunu bende merak ediyorum bende alalı 1-2 hafta oldu

4. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD

5. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Hocam pedalbox vb ürün alır denerseniz yorumlarınızı bekleriz. Ben kullanmadım lakin fizyolojik olarak aracın atmosferik basınç ile hava aldığını ve devir arttıkça torkun da arttığını var sayarsak aman aman değişiklikler beklemeyin derim. Cvt şanzımanlı bir araçda hele zaten motor, şanzıman tamamrn sakin kullanıcı için yapılmış bir combin. Keşke 2. El 0 km megane alsaydınız 2018 Elantra kullanıcıs olarak şuan LPG li olarak aracımdan memnunum ama yeni alacak olsam 30-40 fazla verip 1.33 tce yi cekerdim. Hyundai hata yapıyor. 1.4 tgdı sini koymalı isteyen parayı öder alır. Şuan satış rakamları da gösteriyor zaten Megane en mantıklı f/p c sedan açık ara. 1.4 çağ dışı motor ile egea 1.5 3 silindirli uzun yaşamayacak corolla ile kıyas edersek.

6. burakfurat

burakfurat Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad Soyad:
    Burak Furat
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Pedalbox denedim araçta,açıkçası hiç beğenmedim. Pedalbox yerine ayakbas daha mantıklı geldi. Tecrübemi şöyle paylaşayım,spor moda aldığımızdaki ataklık eco modda geliyor hissiyat olarak evet ama gaz pedalına daha çok basmaktan hiçbir farkı yok. zaten özellikle bizim araçta motor sesi gazla orantılı çok arttığından araç bağırmaktan başka bir tepki vermedi.Yani evet alık daha hızlı tepki veriyor ama bağırıyor. 10 dk denedim sonra tamamen sildim aklımdan,hem de bedava gibi bir fiyata alacakken. Benzin fiyatları buralara gelmişken,arabayı nadiren ecodan çıkarırken ve ayak ucuyla gaz pedalına basarken hiç gerek yok bence :) Yani ayakbas devam..

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. burakfurat

burakfurat Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad Soyad:
    Burak Furat
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Bu arada ekran taktıran arkadaşlara kablosuz pratik bir ayak aydınlatması çözümüm var,fotoğraf ekleyeceğim ama a101 den 60₺ ye ayak,torpido ve orta konsol aydınlatmasını çözdüm.severek te kullanıyorum.kumandalı renk ve şiddet seçenekleri mevcut ama benim tercihim beyaz ve orta ışıkta sabit kalması. usb girişli (üzerinde tv görseli olan) piranhanın ambiyans aydınlatması var usbden güç alıyor ve ekranı taktırırken 2.usb çıkışını elfrenindeki torpidoya çıkartmıştım uzatma atarak.gücü de oradan aldım,ortada kablo da yok usb de. ekran açılınca yanıyor ambiyans kapanınca kapanıyor.gayet kullanışlı oldu.4 kolu var yaklaşık 20şer cm sanırım. ikisini sağ ve sol ayak aydınlatmaya,birini orta alt konsola,birini de torpidonun içine çektim ben.
    Ekranı olmayanlar da normal usb çıkışından güç olan bölüme çoğaltıcı takarak çalıştırabilir sanırım.Ama bu araç için şartmış onu anladım.

8. s0n3r

s0n3r Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    soner koçak
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    arkadaşlar elantra style comfort ile aranıza katıldım. Araca ekran + ön kamera + arka kamera taktırdım (çok güzel oldu). Haftasonu deri direksiyon diktireceğim. Jant için hyundai bayisinden hiç fiyat alan oldu mu acaba 17 inc janta ne kadar istiyorlar acaba?

Bu arada ekran cowegen marka 6gb 128 gb rom olan versiyon ve kameralar montaj dahil 6500 e ankara gnd garagedan taktılar.
    Deri direksiyon için as oto deri direksiyon 700 tl istedi. (fazla gibi geldi ama adamın işçiliği güzel)

Merak eden olursa yazayım dedim.

Dolar kurunu da not edelim de ilerde bakacak olanlar olur. oran orantı yönetmiyle az bucuk kafada fiyat oluşur. Dolar :15.93

gokhan06 bunu beğendi.
  9. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,994
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Servisten aksesuar jant lastik akü vs alınmaz dışardan bulmaya çalışın

10. s0n3r

s0n3r Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    soner koçak
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    derdim orjinal olsun hocam, orjinali dışarda bulabilirsem o da olur. varmı onerdiğin bir yer

11. s0n3r

s0n3r Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    soner koçak
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar 17 inç jant için bayileri aradım

orjinal jant 5500 fiyat verdiler tanesine
    Bir bayideki adam sürekli pahalı onlar abi diyerek replika da satıyorlarmış. ona yönlendirmeye çalıştı. replikaya takımına 15000 dediler.

Piyasada replikalar 7000-7500

Replika jant kullanan varmı ? nasıl sorun yaşadınız mı? Ankarada önereceğiniz bir jant dükkanı varmı?

Tecrübesi olan yazarsa sevinirim.

12. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,518
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Ben bu güne kadar 3 defa jant aldım hepsi de HRS ( Taiwan), Kormetal ve en son CMS netten bayinden satın aldım. Bilindik bir marka olmadan ,ister netten ister piyasadan replika jant alma, düzen tutturamazsın, kırılır vs.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

s0n3r bunu beğendi.
  13. Lions_in_A_Cage

Alınan Beğeniler:
    1,994
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Çok seçeneğiniz yok yani pert olan araçtan çıkma bulun diyeceğim daha araç yeni kaç tane hasarlı vardır ki Türkiye'de. Ben 17 model aracıma çıkma Hyundai janti almıştım sizin için şu an replika en mantıklı seçenek

s0n3r bunu beğendi.
  14. s0n3r

s0n3r Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    soner koçak
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    eyvallah hocam, bir tane çıkma buldum pert elantradan gittim baktım, jant replika. bayiler muhtemelen hep replika taktı.

Son günlerde konuyu çok araştırdım. Arıcıoğlu diye bir firma var arceo ve emr marka jant üretiyor. Youtube da filan üretim süreçlerini koymuşlar, kalite kontrol kısmı filanda var test filan yapılıyor anladığım kadarı ile. Trendyol ve hepsiburada da oto tyres ismiyle satış yapıyor. Sanırım ondan alacağım en azından bir marka ve kalite kontrol süreçleri var.
    4 lü takım 7300 şuan trendyolda
    lastik olarakta bridgestone 225 45 17 4y Xl Turanza T005 Yaz Lastiği ( Üretim Yılı : 2022 ) düşünüyorum

Daha önce arceo veya emr marka jant alıp kullanan varsa yazarsa sevinirim.

Benimde böyle detaylı yazmamın sebebi daha sonrasında benim gibi araştıran insanlara az buçuk bilgi ol

My35 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  15. Lions_in_A_Cage

Alınan Beğeniler:
    1,994
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Donanım paketlerini bilmiyorum aracın fakat fabrika çıkışı plastik kapaklı jantla gelen donanimsa servis müşteri isteği doğrultusunda kendi takmış olabilir

s0n3r bunu beğendi.
  16. Rahatmesut

Rahatmesut Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    MESUT GÜLMÜŞ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    2021 elantra style paket aracım için yetkili servisten 15,000 bakımı için 2,500tl istediler dısardamı yaptırsam dıe dusunuorum orjinal filtre alıp dısarda kendım yaptırırım araştırdım orjinal filtre ve dogru yağ kulllanırsanız garantiside bozulmuyormus devlet bunla alakalı yasa cıkartmıs düşüncelerınız neler ?

17. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    İlk bakım için bir %25lik indiriminiz olması gerek, servise bir sorun isterseniz

18. Lions_in_A_Cage

Alınan Beğeniler:
    1,994
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Servis bakımlı araç için bile yokuş yapıyorlar yok kullanici hatası yok garanti kapsamı dışında vs. Filtreyi alıp ta dışarı yaptırmayı kimseye anlatamazsın

19. Lions_in_A_Cage

Alınan Beğeniler:
    1,994
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Polen filtresi değişimi isteme biraz daha fiyat düşer ayrica işcilik indirimi vardı en son 2017 elantrama 1400 fiyat verdiler

20. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    En azından ilk iki bakımını yetkili serviste yaptırın derim. Garanti kullanma durumu olursa işinize yarar.

Bu Sayfayı Paylaş