LPG KABLO

Yeni Aracım Peugeot 407 1.6 Hdi Executive

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda ysuatsenyurt tarafından 13 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

1. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    @ysuatsenyurt Aynı düşüncedeyim,benzer bir şeyi geçen sene yaşadım bende,malum sitelerden birinde motor yağı ilanı gördüm baktım bizim burda satıcı,geçerken uğrar alırım dedim,nette 130 TL ücret ücretsiz kargo ile sattığı ürün için benden 160 TL istedi,140 falan deseydi ses çıkarmayacaktım esnaf para kazansın diye baktım umursamıyor,alacak mısınız diye 2 defa sordu,alıcam alicam dedim,girdim siteye ordan sipariş verdim kargoya verirsiniz dedim,bakakaldı suratıma,bu zihniyetteki insanlara hiç üzülmüyorum.

Huawei P30 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

2. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Malesef çok var bu şekilde çalışan işletme. Benzer durumu başka zamanlarda farklı işletmelerde de yaşamıştım.
    Ekranı 750 liraya aldım. Takmasıyla birlikte 900 lirayı geçti.

<<bülent>> bunu beğendi.
  3. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Aynı durumu ülke çapında yaygın bir pizzacıda yaşamıştım 4-5 sene önce. Eve geçerken pizza alayım dedim gittim dükkana 1 tane pizza alacağım dedim kasiyer 45 lira gibi bir rakam söyledi. İnternetten sipariş verince 25 lira 45 lira nasıl oluyor dedim. O zaman cevap olarak o internet siparişinde geçerli dedi. İyi o zaman dedim telefonu çıkardım cebimden bak şimdi 25 liraya sipariş vereceğim arkamdan getirirsiniz not al adresi dedim suratıma şaşkın şaşkın bakarken. Bi dakika dedi sonra kasaya giriş yaptı aaa 20 liraya düştü şimdi alalım siparişinizi dedi :)

muhendus, umutd07 ve gogo46 bunu beğendi.
  4. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Tahmin ettiğim pizzaciysa gerçekten mobilde daha ucuza satıyor Kampanyaları da oluyor birden fazla alınca mobil siparişle. Onun için çok sefer siparişi verip oturup orda yemisimdir

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ysuatsenyurt bunu beğendi.
  5. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Muhtemelen tahmin ettiğin yerdir diye düşünüyorum :)

6. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Aslanım için verdiğim sustalı anahtar kabı geldi. Urun gayet kaliteli ve orjinali ile fark anlaşılmıyor neredeyse. Ucundaki sustalı kısmı değiştirmedim henüz inşallah çok uğraştırmaz.

Bu arada kilometre göstergesi içindeki dijital ekranda da aşırı sıcakta kararma silinme oluyor. Onun da siparişini verdim uzak doğudan gelecek inşallah.

[​IMG][​IMG]

Tilki, Unicorn, umutd07 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  7. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Geçen gün havanın aşırı ısınması nedeniyle klimayı açtığımda yeteri kadar soğutmadığını görmüştüm. 4 günlük sokağa çıkma yasağı da olunca bugün sanayi yolu göründü.
    Öncelikle klimaya baktırmaya gittim ve gazının azalması nedeniyle klima gazı tamamlama ve diğer işlemleri yapıldı.
    Ardından eve gelince de daha önce sipariş verdiğim anahtar kabını ve kumanda çalışmadığı için pilini değiştirdim. Ardından deneme yapmaya gittiğimde aslan yine açmadı kapılarını. Dedim herhalde pil bittiği için sıfırlanması lazım talimatları uyguladım ama yok olmadı. Çalıştırmak için anahtarı kontağa taktığımda bir de elektronik çalınma koruması deyip marş bile almadı. Ruhsat sahibi olan bana bile elletmedi kendini. Bakalım bu anahtar sorununu nasıl çözeceğiz. Yüksek maliyetli bir sorunsa kaskodan yenisini talep ederim sanırım.
    Bir de başka bir konu başlığı altında far önerisi sormuştum. Bugün Philips X-treme Vision ampul siparişi verdim.
    Aslanı satacağım zaman almak için niyetlenen kişi oldukça şanslı olacak sanırım.

Son düzenleme: 20 Mayıs 2020
    Tilki, <<bülent>>, Unicorn ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  8. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,926
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Anahtar sorunu için istinye anahtar murat ile bir görüş istersen. Yardımcı olur.

9. Hasan Tarık

Hasan Tarık Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,184
    Ad Soyad:
    Hasan Tarık
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    Abi merhaba. Benim getzde de 15 gün öncesine kadar açtığımda içeriyi soğutan klima bugün 35-36 derece Ankara sıcağında yeteri kadar soğutmadı ben de klima gazından olduğunu düşünüyorum. Sakıncası yoksa klima gazını ne kadara dolduruyorlar. Bir de sistemde bir kaçak olmadan gazın özelliğini kaybetme durumu var mıdır ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Araç olmadan birşey yapabilir mi ki acaba?

11. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Gazın zamanla özelliğini kaybetmesi olabiliyor. Özellikle kış aylarında hiç klima çalıştırılmadıysa daha çabuk bozuluyor. Bu nedenle ben kışın da ayda 1-2 kere klimayı çalıştırırım.
    Klima gaz değişimi için 150 lira ödedim.

Hasan Tarık bunu beğendi.
  12. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,926
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Araç gerekir mi onu tam bilemiyorum.
    Sen yinede ara bence. Belki uzaktan bazı yönlendirmeler yapabilir. Forumdan olduğunu söyle elinden geleni yapar diye düşünüyorum.

<<bülent>> ve ysuatsenyurt bunu beğendi.
  13. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    yazın 35 derece sıcakta manuel klima dikkatli kullanılmazsa soğutmaz, dış havayı kapatıp iç hava sirkülasyonuna almak lazım, klimayı sıcaklık ayarı en soğuk konumda fan hızını orta derece yaptığınız zaman en hızlı ve şiddetli soğutmayı yapar. Fanı çok açarsanız evaporatör peteği ısı değiştirmeye yetiştiremiyor

Bu bütün manuel klimalar için geçerlidir, dışarısı çok sıcak ise iç sirkülsayon ile fan hızını çok arttırmadan 1-2-3-4 varsa fan hızı 2 yada 3 olmalı hava üfleme konumu yüze doğru yada yukarı doğru olacak çünki soğuk hava alçalır aşağı iner aşağıdan ayaklara verirseniz yukarı çıkmaz hem aşağı hem yukarı verirseniz bu sefer fan yetiştiremez içeri bastığı hava debisi düşer. klimayı bu şekilde açtıktan sonra yolda ilerlerken 20-30 saniyeliğine dört camı birden açın bu sürenin sonunda kapatın

İçerisi çok soğursa ya fanı 1 veya 2 ye alın ve dış havayı açın klima açık kalsın. Klimayı kapatıp dış hava sirkülasyonu açtığınız anda içeriye 35 derece hava dolar,

Dışarısı 30-35 derece iken dışardan aldığı havayı soğutacağım diye deliriyor klimalar.

yazın klimayla serinlemek istiyorsanız dış sirkülasyon kapalı olacak yazın klima açıkken camları açıyormusunuz? aynı mantık

kışın buğu çözerken dış sirkülasyon açılır, o zaman lazım.

adgny, Unicorn, sipartacus ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  14. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    @ysuatsenyurt hocam kabı değiştirirken immobilizer çipini de unutmuş olmayasın? Malum ufacık gözden kaçmış olabilir. Benim başıma geldi ordan tecrübeliyim :) klima gazi kaçak yoksa sorun olmaz,kapalı devre içinde sonuçta,buzdolabı da aynı mantıkla çalışır kimse her sene gaz yenilemez mesela,ufak da olsa kaçak,sızıntı vardır.

Son düzenleme: 20 Mayıs 2020
  15. Hasan Tarık

Hasan Tarık Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,184
    Ad Soyad:
    Hasan Tarık
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    @erenuzel abi akşam da bir yere gitmem gerekti klimayı açtığımda çok güzel soğuttu göstergede de dış sıcaklık 26 derece gösteriyordu dediğin gibi sabahleyin havanın 35-36 derecelerde olması ve dış sirkülasyon konumunda bulunmasından dolayı olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

16. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    hiç gaz bastırmadım ve yaz kış belli aralıklarla kullandım o klimayı, senin Getz teki klima kompresörü bu sebeple ben kullandığım müddetçe ne çok çalışmaktan hırpalanmıştır nede yatmaktan gazı dibe çökmüştür:) kışın kar da yağsa haftada bir ayda bir 5-10 dakika çalıştırmak gerekir

Bir keresinde bizim burada dostumuz olan oto elektrikçiye gidip gaz bastırayım dedim babam engel oldu elletme sonra dikiş tutmuyor daha da bozuyorlar diye.

Kompresörden şiddetli hırıltı ve inleme sesleri gelmiyorsa ve doğru kullanıldığı zaman yeterli soğutma yapıyorsa gaz bastırmak ve elletmek iyi değil. Eğer hatalı tip gaz basarlar ise hem kompresörün canına okuyor hemde klimanın motor havuzundaki peteği çok ısıtıp hararet yaptırıyor bu problemler iş işten geçtikten sonra fark ediliyor sonra düzeltmesi çok zor oluyor. Sırf klimaya gaz bastırmak için yetkili servise servet ödemek te hoş değil.

Yaz akşamları 18-20 derecelik gece yolculuklarında uykum gelmesin istersen polen filtresini yenileyip dış hava sirkülasyonu ile kullanırsan klima yine güzel soğutur, polen filtresi tıkanınca dış hava ile soğutma ve buğu çözme kötü etkileniyor

kalorifer fanını torpidonun alttan söküp bir kez temizlemiştim, fan türbini toz pislik sebebiyle kirlendiği zaman üfleme performansı düşüyor. Yaprak vs. girdiği zaman ses yapabilir.

Getz yaz geceleri klima ile sürüş yaparken ön cama yapışan nemli hava yüzünden camın dış tarafından buzlanma yapıyordu. Gece yarısı cam suyu ile silecek çalıştırırdım.

Hasan Tarık bunu beğendi.
  17. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Bilgilendirme için teşekkürler. Bende çift bölge dijital klima var :) manüel klima olanların işine yarayacak bilgiler

Unicorn bunu beğendi.
  18. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Bi tane kart var onu taktım çip o karta entegredir diye düşünüyorum ama değilse de malesef yedekten ekstra çip çıkmadı.
    Klima gazi her sene yenilenmez elbette ama kış aylarında kullanılmazsa yapısı bozuluyor diye biliyorum.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  19. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    @ysuatsenyurt orjinal anahtarın içinde ufacık çip oluyor kart kısmında değil,ufacık yeri de var cımbız ile çıkartmıştım,bende 10 sene önce kadar 307 im varken yaşadım aynı hatayı vermişti. Klima uzmanı değilim ama kapalı devre de en fazla yag dibe çöker bir iki çalıştırmadan sonra düzelir soğutma,klima ile ilgili yüksek hızda çalıştırılması kompresörü kilitliyor buna dikkat edilmeli.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2020
  20. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Eğer çip ayrı ve açarken falan düştüyse yandık çünkü ev de süpürüldü. Yalnız videolarda kimse benzetmemişti çipin ayrı olduğundan ben de dikkat etmedim

Bu Sayfayı Paylaş