LPG KABLO

Yeni Aracım Peugeot 407 1.6 Hdi Executive

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda ysuatsenyurt tarafından 13 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

1. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Helal olsun.

ysuatsenyurt bunu beğendi.
  2. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Samsun'u çok özlüyorum. Bi yerde Samsun ile alakalı bişey okusam görsem, içim sızlıyo. Her gördüğüm 55 plakalı araç sürücüsüne abi lastiğini patlatsam da bi memleket havası alsam diyorum.

3. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Yaşadığınız şehir Samsun görünüyor ama başka yerdesiniz sanırım şu anda. Samsun gerçekten güzel ve özlenilen, kopması zor olan bir şehir. Son yıllarda oldukça fazla göç alıyor ve gitgide büyüyor.

blue55 bunu beğendi.
  4. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hanımın memlekete giderken bize yolun yarısı demek Samsun...güzel yer ama denizi yeter

Çaloğlu ve ysuatsenyurt bunu beğendi.
  5. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Bu tarafa yolculuk olduğunda çay kahve molasına bekleriz :)

Roadrunners bunu beğendi.
  6. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Insallah suat hocam teşekkür ederim

7. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Yakıt fiyatlarının düşmesi ve artık depoyu tamamen doldurma şansı olduğu için bugün pompada yakıt hesabı yapabildim. Gerçi bu hesabı yaparken aynı istasyon, aynı pompa ve aynı personelden almak önemli ancak imkan olmayınca başka bir istasyondan aldım. Yine de çok aşırı fark olacağını sanmıyorum. Depoyu doldurduktan sonra yaklaşık 185 kilometre yol yapmışım. Bunun 110 kilometresi soğuk motor ve 7-8 kilometrelik akıcı şehir içi kullanımı kalan 75 kilometresi ise şehirler arası koşullarında kullanım diyebilirim.
    Aldığım yol sonucunda yol bilgisayarı verisi 5,1 l/100 km. pompa ölçümü 5,95 l /100km. olarak karşıma çıktı. Güncel pompa fiyatına göre yaklaşık olarak kilometrede 32 kuruşluk bir maliyeti var diyebilirim.
    Yaklaşık 15 yaşında, 1600 kilogram, 150.000 kilometre ve Euro4 motor bir araç için oldukça makul bir tüketim diyebilirim.

8. sercanadli

sercanadli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Ad Soyad:
    sercan adlı
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Bu gece sattığım aracımı rüyamda gördüm hocam. O kadar seviyordum ki 407 mi aradan 5 yıl geçmesine rağmen hala unutamadım. Demek istediğim bu aracı kullanan bilir. İnanın konforu olsun yakıt ekonomisi olsun hala ararım yani.
    Şuan 2005 elantra var. Onu da seviyorum ekonomik güzel araba ama 407 benim için başkaydı. Bu paralara alınacak hala en iyi arabadır bence. Keyfini sürün,kıymetini bilin.
    Selamlar.

erhancakmakk bunu beğendi.
  9. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim siz de keyifle ve güzel günlerde kullanın aracınızı. Benim de 407 öncesindeki araçlarımdan biri XD2 Elantra idi. Elantra da oldukça kaliteli ve neredeyse sorunsuz diyebileceğimiz bir araç. Fiyat olarak da 407 ile arasında çok fark yok sanırım. Ancak 407 bazı açılardan gerçekten öne çıkıyor.
    Bazen motoru biraz gürültülü çalışıyor diye satacağım diyorum ancak B segment ve donanım olarak boş bir araba parasına D sınıfı ve oldukça dolu bir araca binmek gerçekten çok güzel. O nedenle bir süre daha beraberiz Aslanla :)

10. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Aslanım için ısınınca kararan yol bilgisayar ekranı aldım ve inşallah yarın montajını yaptıracağım. Aslında bugün kendim taktım ancak sanırım araca tanıtılması ve kodlanması gerekiyormuş o nedenle tekrar söktüm ve eski ekranı taktım. Yarın bir eksiğimizi daha gidermiş olacağız inşallah.

11. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Bugün aslanın ekran montajı yapıldı. Artık direksiyonda daha bir keyifli kullanıyorum.

Tilki, Fırat Ö., Unicorn ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  12. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Aslanı aldıktan sonra üzerindeki sileceklerin yağmur sensöründen geçmemesi ve otomatik silmenin düzgün çalışmamasından dolayı silecekleri değiştirmiştim.
    Hem uzun süre binmem satarım hem de bu sefer sileceğe çok para vermeyeyim ucuz birşey alıp deneyeyim diyerek piyasada çok bulunan ucuz bir ürün aldım. Ancak performansı ne yazık ki iyi olmadığı için dün Bosch Aerotwin silecekleri sipariş ettim ve 24 saat dolmadan geldi. Henüz montajı yapmadım hatta birkaç ay beklerim belki diyorum. Fiyatı yüksek olsa da temizleme kalitesi, dayanıklılık ve sessiz çalışması dolayısıyla bundan sonra başka silecek almam sanırım.

umutd07, <<bülent>>, Unicorn ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  13. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    @ysuatsenyurt hayatımda bir kez bile kaliteli silecek almışlığım yoktur, a101, bim,sanayi malı ucuz denk geldikçe aldım taktım ses yapınca söküp attım. Sanırım a101 den almıştım silbak yada silgeç gibi bir şeydi ismi gayet memnun kaldım.

Unicorn bunu beğendi.
  14. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Kaliteli bir silecek alana kadar ben de aynı şekilde düşünüyordum. 20-30 liraya alırım iş görmez hale gelince atarim diyor ve öyle yapıyordum. Bi kere paraya kıyıp Bosch silecek denedim ve sonrasında aradaki farkı anladım. Sadece ses yapması değil silme performansı, cama tam olarak oturması ve dayanıklı olmadı da avantaj.

umutd07, Unicorn, erenuzel41 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  15. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD

Bende sürekli bim yada a101 den alırım ve 6-7 ay gider az gitme sebebi kışın Kütahya çok soğuk donlu olması benden kaynaklı buz mahvediyor ve gayet de güzel memnunum

16. Burak&Buse

Burak&Buse Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    754
    Ad Soyad:
    Remzi Akıncı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    2 yıldır Bosch Aerotwin kullanıyorum, hala ilk günkü gibi. Katılıyorum Suat Hocam

Sonata NF 2.4

<<bülent>> ve ysuatsenyurt bunu beğendi.
  17. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    bende bosch aerotwin alıp taktım forumda özellikle önerdim de, çıt çıkarmadan dümdüz siliyor yağmurdan eser bırakmıyor değil mi abi? :) Türkiye şartlarında bulabileceğimiz en iyi sileceklerden birisi şimdilik bu, ben çiftine 140 lira vermiştim ön camdan değerli değil:) kötü silecekler ön camı mahvediyor.

Aklın yolu bir :) son tercihinden ötürü tebrik ediyorum abi. Bu konularda hiçbir zaman ucuza kaçmaya gelmez.

18. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Kesinlikle her dediğine katılıyorum. Ne ses, ne bir yağmur damlası ne de atlayarak silme bu gibi şeylerin hiç birini yaşamıyorum. Elbette memnun olmayanlar çıkıyor arada ancak onların sorununun silecekten değil camlarından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Önceden hep altı üstü bir silecek 20-30 liradan fazla etmez derdim, ancak Bosch sileceklerle tanıştıktan sonra düşüncem tamamen değişti. Sattığım C4, arabasız kaldığım süre boyunca kullandığım eniştemin Leon ve şu anki aracım 407 için son 1 senede yaklaşık 500 lira para verdim sileceklere. Az bir para değil bu ama arabaların hiç birinin camı bu sileceklerden daha ucuz değil.
    Ne yazık ki aslanımın camında önceki sahipleri tarafından ucuz silecek takılması nedeniyle sileceğin uç noktalarında belli belirsiz çizilme oluşmuş. Ben de aynı hatayı yapıp dandik silecek almıştım ama aldıktan sonra 6 ay bile geçmeden hatadan döndüm :)

Unicorn ve erenuzel41 bunu beğendi.
  19. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Aslan'ın kumandalarından birinin dış plastiği biraz yıpranmış ve sustalı anahtar da tam olarak performans vermiyordu. İnternetten bugün sipariş verdim ve yeni kumanda kabını bekliyoruz. Bu alışveriş sürecinde yaşadığım bir olayı kısaca paylaşmak istedim.
    Kumanda kabı ararken bir çok mağaza olan sitelerden birine girdim ve farklı mağazalarda alternatif ürünler gördüm. Firmaların biri Samsun'da idi ve ürün fiyatı 31,90 lira olarak görünüyor, açıklama kısmında detaylar ve sorularınız için irtibat kurunuz diyerek telefon numarası paylaşılmıştı. Firmayı ellerinde stok bulunup bulunmadığı ve internetten sipariş vermem durumunda kargo ücreti ödeyecekleri için mağazaya gelebileceğimi belirterek bu durumda internet fiyatından daha uygun verme durumları olabilecek mi diye sorumu yönelttim. Aslında aynı fiyatı söyleyip mağazaya geldiğinizde sustalı kısmın montajını ücret almadan yaparız dese de tamam diyecektim ancak olay tahminimin tamamen tersi şekilde gelişti.
    Öncelikle internette yazan fiyatı sordular (sanki ilanı ben vermişim gibi). Fiyatı söylediğimde "haa orda öyle mi kalmış aslında onlar 39₺ oldu biz değiştirmeyi unutmuşuz" gibi bir cevapla karşılaştım. Sonrasında siz susta kısmının değiştirilmesini de yaptırır mısınız dediklerinde evet gelince onu da yaparsınız diye düşünüyorum dedim. Tamam o zaman geldiğinizde bir fiyat verebiliriz dediler. Teşekkür edip telefonu kapattım.
    Kendi şehrimdeki esnaf para kazansın, kargo ücreti + fatura + aracı internet sitesine komisyon vermesin bunun yerine bana ufak bir indirim yapsın ya da aynı fiyata sadece susta kısmını değiştirmeyi teklif etsin diye beklerken internet fiyatından %30 civarında daha fazla ücreti sadece ürün için isteyeceklerini söylediler. Bu yaklaşımlarından dolayı ürünü 36₺'ye satan başka bir mağazadan sipariş ettim. 3-5 liranın peşinde değilim öyle olsa aynı ürünü daha pahalıya sipariş etmezdim. Bence önemli olan müşteriye yaklaşımdır, ticaret ahlakıdır. Hala ilgili sitede ürün fiyatını değiştirmediler, sipariş versem o fiyata alacaktım artı diğer ücretler de kesilecekti kazançlarından. Ama böyle bir esnaflık anlayışına sahip işletmeye kazandıracağım 50 kuruş bile beni rahatsız eder.

fume, gokhan06, <<bülent>> ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  20. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Maalesef bu şekilde ticaret ahlakına sahip olan insanlar çoğaldı. Ama eninde sonunda kendileri kaybediyor.

Ekranı ne kadara aldın Suat hocam?

Burak&Buse ve ysuatsenyurt bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş