10 Kasım LPG KABLO

Yeni Aracım Fiorino

'Otomobilinizi Tanıtın' forumunda ozanoz93 tarafından 10 Nisan 2021 tarihinde açılan konu

1. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hayırlı olsun. Kazasız,belasız ve sorunsuz sürüşler dilerim. Hafif ticari benimde ilgimi çekiyor ama yıllık muayene ve hız limitlerinden dolayı sahip olamıyorum :)

FatalRhymer ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Arka amortisörleri VW Caddy nin monroe amortisörlerini takıyorsunuz arkanın zıplamasıda kesiliyor.

Monroe 23990 Amortisörün modeli. Ama direkt al tak şeklinde değil. Üst Burca demir burç yaptırmak gerekiyor.

3. ozanoz93

ozanoz93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    415
    Ad Soyad:
    ozan öz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Eyvallah hocam peki yol tutuşunda bir güvemlik ihlali oluyor mu?
    Gerçektem araç zıplamasa süper zevkli araç suv havasında resmen

4. erdies

erdies Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    143
    Ad Soyad:
    Erdi Keskin
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Hayırlısı olsun. Benim de şirket aracım fiorino 2 hafta önce sıfır geldi. Ancak hiç memnun değilim şehiriçi kullanıyorum konfor sıfır direksiyon çok sert .Tek sevdiğim yanı 2. ve 3.vitesde çok seri v8 gibi mübarek kırmızı ışıkta yanımda kimse duramıyor.Daha önce 5 yıl boyunca 3 tane ford corruer kullanmıştım oda şehiriçi gerçekten ford'daki konfor rahatlık hiçbir ticaride yok hatta elantra'mı satıp corruer almayı planlamıştım ama her sene muayene vergiler hız limitleri yüzünden vazgeçtim

bekobey bunu beğendi.
  5. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Ben alır almaz değiştirdim. 50 bin Km falan oldu. Zaten basit bir yürüyen aksamları var. Köy yollarınıda girdim yükte koydum , Daha hiç bir sıkıntı yaşatmadı.

Bunların Süspansiyon sistemindeki tek arızası Ön amortisör kuleleridir.Tasarım olarak hatalı biyerde oldukları için su alıp içindeki misketler bozuluyor. Şimdi yedek parçasında yeni tasarım yapmışlar , Tasarım dediğime bakmayın parçayı değiştirmemişler. Üzerine kauçuk bir kapak yapmışlar :D

Takozun içinde çıkıyordu şimdi ayrıda satılmaya başlamış.

https://www.aktasotoyedekparca.com/urun/amortisor-ust-takoz-korugu-fiorino-linea-doblo

Motor olarakta zaten ölümsüz makineler. Bendeki 2017 Model makyajlı kasa. Euro 5+ Motor olarak geçiyor. Euro 6 dan önceki Euro 5 ile arasında bir model. Yağ bakımlarını aksatmayın . Motordan yana bir sıkıntı için değilde zincirin ömrünü uzatmak için yağ bakımını geçirmeyin. Parçaları zaten aşırı ucuz ve ekonomik bir araç. Otomatik bende çok baktım hem kafama yatanı bulamadım hemde o vites atarken beklemesi vs çok hoşuma gitmiyordu. Yinede düşük km bulsam alırdım ama.

Bu Sayfayı Paylaş