LPG KABLO

Yeni Arabam Hyundai Getz 1.5 Vgt 110 Abs Sr Çelik Jant

'Getz Forum - Club' forumunda Barış1035 tarafından 8 Kasım 2021 tarihinde açılan konu

1. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Anladım, benimki ş.içi yoğun trafikte kışın 9, yazın 8in altına inmedi bir türlü, o zaman normalmiş galiba.. uzun yolda ortalama 90-125 arası 4-4,2 filandı.
    Bu arada araca yapılan dozunda uygulamalar cidden çok hoş olmuş, Allah kaza bela vermesin, güle güle sağlıkla kullanın

2. Barış1035

Barış1035 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Barış Gürsal
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Merhaba Tekrardan Gösterge Ampüllerinin Hepsini Osram Marka Ampüllerle Değiştirdim Değiştirecek Olan Arkadaşlar İçin Benim Bir Günümü Aldı Ampüller T5 Dipsiz Olarak Geçiyor Bilginize
    Yapım Aşamalarını Çekemedim Fakat Yapacak Olan Arkadaşlar İçin Anlatıyorum

Öncelikle Gösterge Çerçevesini Sökmeniz Gerek Önce Direksiyonu En Aşağı Pozisyona Alın Üst Tarafında 2 Adet Vida Var Yıldız Tornavida İle Bunları Söküyoruz Ve Tırnaklarından Kurtararak Çıkartıyoruz Arkasında Bir tane İnce Soket Var Direkt Asılmayın Kopabilir Yol Bilgisayarını Değiştiren Tuşun Kablosudur Bu 2006 Ve Üstü Modellerin Hepsi Bu Şekilde Yani Makyajlı Kasalar

Daha Sonra Göstergeyi Tutan 2 Tane Üst Tarafta 2 Tanede Alt Tarafta Vida Var Aynı Şekilde Onları da Söküyoruz Ve Gösterge Geliyor Arkasında 2 Tane Soket Var Onlarıda Çıkartıyoruz
    (Not: Zor Çıkabilir Ben İlk Söktüğümde Sıkışmıştı Sizdede Olabilir)

Göstergenin Soketlerini Söktük Çıkarttık Arkasındaki Ampülleri Pense Yardımıyla Çevirerek Alıyoruz Ve Ampüller Elimizde Tabi Soketleriyle Asıl Macera Bundan Sonra Başlıyor

Ampülleri Çıkartmak İçin Kırmaya Çalışmayın(ki Ben Öyle Yaptım Tehlikeli Elimi Kestim) Ama Çıkmadı Sebebi İse Lehimli Olması İnce Sivri Ve Büyük Bir Vidayla Yanlarından Bastırarak Çıkartıyoruz Yuvalarından Ve Eski Ampülleri Koparıyoruz

Yeni Aldığınız T5 Ampülleri Aynı Şekilde Yapıyoruz Nasıl Çıkarttıysak Lehime Gerek Yok Ben Lehimsiz Yaptım Yanıyor. Fakat Ampülün Kıl Bacaklarını İyi Bi Şekilde Oturtmanız Gerek. Yoksa Uçları

Temas Etmediğinden Yanmıyor Başıma Geldi Düzelttim (Not: Yapıştırıcı Falan Kullanmayın Geçirmez Soketleri Bulamassınız Diye Biliyorum Orjinallerini Ve Orjinalden Başkası Olmuyor

Kendim Bir Keresinde Soketli Almıştım Ampülleri Uğraşmayayım Diye Olmadı Geçmedi Yuvasına Oturmadı.)

Daha Sonra Aynı Şekilde Topluyoruz Veee SONUÇ

bekobey, fume ve koreci bunu beğendi.
  3. Barış1035

Barış1035 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Barış Gürsal
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Bugün Aracıma Yeni Bir Özellik Kattım Çoğu Kişininde Bildiği Gibi (Makyajlılar İçin Konuşuyorum)Getz 2006-07-08 Modellerinde Fabrika Çıkışlı mp3 Cd Çalar Teyp ile Geliyor

2009 Son Makyajda Teyp Değişiyor Ve Cd&Usb Girişli Mp3 Teyp Geliyor Teyp Soketleri Birebir Uyuyor Herhangi Gibi Bir Kablo Kesme Elektrik İşlemi Yapmadım Eskisini Çıkarıp Yenisini Taktım Direkt

Oluyor Onun Dışında 4 lü Tuşunun Işığı Klima Panelinin 1 Tane Ampülü Patlaktı Sökmüşken Hepsini Osram Marka Ampüllerle Değiştirdim Sıfır Gibi Oldu

Eski Vs Yeni Resimleri Ekliyorum Konsol Sökmek İçin Yardım Arayan Bilmeyenler İçinde Bir Adet Resim Çekmiştim Söktükten Sonra Aşama Aşama Anlatayım

Öncelikle Youtube Deki Videolarla İlgili Başlamak İstiyorum Konsolu Sökmek İçin Teybi Sökmek Gerekmiyor Boşu Boşuna Zaman Kaybı Ve Ekstra Aparat İsteyen Birşey

Konsolu Sökmek İçin Aşağıda Eklediğim Fotoğrafta Görüldüğü Üzere Direksiyonun Alt Kısmında Bir Plastik Var Onu Sökmekle Başlıyoruz Altta Bir Adet Sağ Bir Adet Solda Vida Var Tornavida İle Söküyoruz Bunları.Daha Sonra Asılıp Tırnaklarından Çıkartıp Plastiği Çıkartıyoruz

Çıkarttıktan Sonra Klimanın Halatlarını Yuvalarından Çıkarmamız Gerekiyor 2 Tanesi Orda 3. sü ise Torpidoyu Açıyoruz Sağda Solda 1 er Tane Klips Var Onları Çıkarttıktan Sonra 3. Olan Orda Onuda Yuvasından Çıkarıyoruz

Konsolu Üst Tarafından Kavrayarak Kendinize Doğru Çekin Konsol Gelicektir.

koreci, bekobey, ai_torcuk ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. Barış1035

Barış1035 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Barış Gürsal
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Herkese Selamlar Tekrardan Aracımı Bakıma Soktum 190 Bin Km De Serviste Ayrieten
    4 Amortisör
    Yağ Karteri
    Alt Muhafaza Komple
    Sağ Ön Aks
    Sol Ön Aks
    El Fren Telleri
    Amortisör Takozları
    Değiştirildi
    Bunlara Ek Şanzuman Yağıda Değişti Motor Yağı Olarak Gene Getzlerde 0 Km İken Önerilen Yağ Shell Helix 10w30 Kullanıldı (Yanlış Anlaşılmasın Shell Helix Öneriliyor Aracınızın Motoruna Göre Hangi Serisi Uyuyorsa)
    :)

onurforces bunu beğendi.
  5. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,199
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız inşallah.

Barış1035 bunu beğendi.
  6. Can Çıkrıkçıoğlu

Can Çıkrıkçıoğlu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Can Çıkrıkçıoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhabalar, 2007 dizel 110luk aracımda 185.55.15 ebat lastikler mevcut bunları 185.60.15 yapsam problem Yaşar mıyım acaba

7. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hiç bir şey olmaz sorun yok yani , ben de ilk lastik değişiminde i20 de 185 65 15 den 185 60 15 e döneceğim. İlk plazadan çıktığında bir kaç yere temas etmişti altı , sonra kartel koruma sacı taktırdım ve 185 60 15 den 185 65 15 e yükseltmiştim , araba biraz yerden yüksek. Artık kartel koruma da var orijinal ölçüye döneyim diyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

8. Can Çıkrıkçıoğlu

Can Çıkrıkçıoğlu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Can Çıkrıkçıoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Teşekkürler lakin araç hyundai getz orijinal jant ebatı 14inç ben 185.60.15 yapıcam kasidelerden geçerken direksiyonu tam çevirirken sürtme gibi şeyler yapmaz mı

9. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam Getzin orijinal ölçü ne bilmiyorum , en azından kapı içindeki alternatif ölçülerden birine uymanız iyi olur , benim 2013 i20 de orijinal lastik 185 60 15 di , ben de bu temas yüzünden yükseltmiştim. Arabanın fazla yüksek olması da iyi olmuyor o bakımdan yapıyorum.
    Siz 14 inç ten 15 inçe çıkıyorsun , tüm kontrol ve denemeleri yapman iyi olur.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

10. Barış1035

Barış1035 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Ad Soyad:
    Barış Gürsal
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Daha Önce Bayiden Çıkarttığımızda Getz i 175 55 14 Vardı Üzerinde Yanlış Hatırlamıyorsam Çünkü Fabrika Çıkışlı İnce Yanak Koyuyorlar Orjinal Ebatıda Odur
    Bu Arada 15 Jant Yapıcaksanız da lasitği ya 60 yada 55 yapın Eğer Sürtme Yapmasını İstemiyorsanız Yanakların İnceliğine Dikkat Edin İnce Tutun ki hem Alttan Sürtmesin
    Hemde Çamurluğa Davlumbaza Sürtmesin

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  11. srcn09

srcn09 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Sercan Ağaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah, bakımlarınızı ve yaptıklarınızı paylaşmanız çok güzel. Paylaşım için teşekkür ederim.

12. adaliadali

adaliadali Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Nuri Alamur
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arabanız hayırlı olsun tekrardan çakmaklık ışıgı mevcutmu birde nasıl degiştiriyorsunuz çakmaklık ışıgını

Bu Sayfayı Paylaş