LPG KABLO

Yeni Aldığım Jantlarda Basınç Sensörü Var Ama Arabamda Bu Sistem Yok.

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda Buraktokatli tarafından 6 Kasım 2021 tarihinde açılan konu

1. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Selamın aleyküm Accent blue jantı aldım, siboplarda lastik basınç sensörü varmış satan kişi söyledi. Cidden siboplarım altında sanki Demir bişey var gibi. Araç Accent Era. Aracında sistem yok. Bunu telefon yada benzeri bir şeyle kullanabilirmiyim.

Asel Kaan Efe ve Samuera bunu beğendi.
  2. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Basınç sensörü hakkında bilgim yok ama Eraya Blue jantını yakıştırıyorum hatta aklımda denk gelirse almayı da düşünüyorum. Nereden ne kadara aldınız? Aracın üzerinde fotoğrafını paylaşabilirseniz sevinirim.

3. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam o jant üzerindekiler dahili TPMS denilenlerden , muhtemeldir ki pilleri de bitmiştir ya da arızalıdır , onların pilleri değiştirilemiyor ve yenisinin takılması gerekiyor. Harici TPMS olsa onlarınki değiştirilebiliniyor.
    Yani hazır basınç sensörlü jant buldum diye aracına adapte etmek için masraf yapma. Ama böyle bir sistem istiyorsan aracına ekranı ve sensörleriyle beraber takım alıp monte ettirmeni tavsiye ederim ama aracın bu sisteme müsaitse tabi. Yani jantlarda sensörlerin işe yarayacağını sanmam. Söktürüp kaliteli çelik sibop taktırabilirsin yerine. Bizim burada lastikçi var geçen 4 çelik sibop taktırdım (25 TLx4 =100 TL ve +25 TL işçilik ) o sırada bir jantlarıyla beraber 4 lü takım lastikleri gördüm bunlar nedir dedim , bir Audi sahibi bıraktı 17 inç bunlar , yerine 18 inç taktırdı , yeni jantlarına 4 adet dahili sensör taktık bunların üzerinde de 4 adet sensör varmış ama 2 si arızalıymış dedi.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme: 7 Kasım 2021
  4. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Şuan pazar günümü bu jantlara ayırdım sabahtan beri temizlik zımpara ve mağcunla uğraşıyorum. Yeni bir konu açıp orada paylaşacağım bilgi açısından henüz araç üzerinde fotoğrafı yok o yüzden

Samuera ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Teşekkür ederim hocam, boşa uğraşmayım ozaman amacım lastik basınçlarını görmek değil zaten sadece üzerinde sensör varken yapabilirsem yapayım demiştim

bekobey ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş