LPG KABLO

Yazıcı Tavsiyesi.. Önerilerinize İhtiyacım Var..

'Bilgisayar / Teknoloji / Bilim / İnternet' forumunda eradizel tarafından 22 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. eradizel

eradizel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    cenk karacaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Dostlar;

Lise 1 Öğrencisinin ihtiyacı için (Bilirsiniz; Ders,Performans,İnternetten araştırdığı konu ile ilgili bulunup çıkartılacak Fotoğraflar,Resimler Vs vs..) Yazıcı almam gerekiyor..

Bu işlerden anlamıyorum..Daha önce soruşturup etmeden 2 kez Mürekkepli yazıcı aldım..Her ikiside çoktan mefta oldu bile (Hele birisini doğru dürüst kullanamadan Kartuşun Mürekkebi kurumuş,bunu atmalısın işi bitmiş denilerek çöpe atmıştım)

Aynı hataya tekrar düşmemek adına bana hangi yazıcıyı önerirsiniz?

Dediğim gibi sadece Çocugun ödevlerinde lazım olacak..Öyle çok fazla para veremem..

Tarayıcıya-Fotokopiye-FAx özelliğine falan gerek yok..

-----------Siyah-Beyaz ve Renkli çıktı alsın..
    -----------Mürekkebi zırt-pıt bitipte beni uğraştırmasın ve herşeyden önemliside mürekkebi biterse de kolayca doldurulabilme özelliği bulunsun..

Bu 2 özelliği birarada bulundurabilen hangi yazıcı var piyasada acaba?

Birde şu kafamı kurcalıyor...Bir arkadaş bırak Mürekkepliyi..Lazerli al dedi..(Ama Lazerlide de Renkli baskı devreye girdiğinde fiyat acayip artıyor?)

-----------Lazerlilerde uygun fiyatlarda alınabilecek siyah-beyaz/Renkli özellikli yazıcı var mı?
    -----------Diyelimki Lazerli aldım..Bunun kartuşunu ne kadar kullanabilirim ve bittiğinde KArtuş atılıp yeni bir Kartuşmu alınması gerekiyor? Bu çok mu pahalıdır?

Biraz karışık olmuş olabilir ama yardımcı olabilecek arkadaşların değerli önerilerini bekliyorum..

Ha unutmadan kendi çapımda İnternetten yaptıgım araştırmada aşağı linkte bulunan yazıcıyı buldum...
    https://www.bimeks.com.tr/urun/124783/hp-deskjet-2515-cz280c-.aspx#comments

Bunu tavsiye edermisiniz? Bunu alırsam mürekkepleri bittiğinde tekrar doldurulabilir mi? En çok kaç kez dolum yapılabilir? KArtuşlar tamamen öldüğünde (Yani artık dolum yapılamaz oldugunda) sıfırdan kartuş alırken pahalımı olur?

Lazerlide de şunu buldum ama Renkli özelliği yok..
    https://www.bimeks.com.tr/urun/110799/hp-laserjet-pro-p1102.aspx

2. sonatım51

sonatım51 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    691
    Ad Soyad:
    erkan açıkgöz
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    Ha unutmadan kendi çapımda İnternetten yaptıgım araştırmada aşağı linkte bulunan yazıcıyı buldum...
    https://www.bimeks.com.tr/urun/12478....aspx#comments
    linkteki yazıcının 1050A modelini aldım 3 ay önce daha yine hp vardı 7 yıl kullandım doldurabilir kartuşları ile .kullanım amacım sizinki ile aynı kartuş dolum seti aldım netten artık kendim dolduruyorum . eski yazıcımın kartuş ları eskidiğinden kartuş fiyatına hem yazıcıyı hemde kartuşları yeniledim ayrıca kuruyan kartuşu atmayın çözücü losyonları var açılıyor 3 gün önce bir arkadaşımın 6 aydır kullanmadığı renkli kartuşunu açtık linkteki olabilir yinede siz bilirsiniz

3. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,186
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Önceki yazıcım hp nin dandik kartuşlu modeliydi. Kartuş kuruma sorunu bende yaşadım. Mürekkep almıştım şırınga ile kendim dolduruyordum. Ekonomik oluyordu. 5 sene önce Hp 1005 aldım. Tonerli. İşime çok yarıyor. Haftalık en az önlü arkalı 600 çıktı alıyorum. 750 çıktı önlü arkalı alınır tek toner dolumunda. İyi doldurulursa dahada fazla alınabilir.

Benim bildiğim hem renkli hem lazer ucuza bulamazsınız.

4. alper4159

alper4159 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad Soyad:
    Alper Fidan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    hem renkli hem lazer evet görünüşte ucuz değildir.
    Öncelikle ne kadar baskı yapacağınız bu durumda önemli bir etkendir. ben lazer renkli aldım yaklaşık 2000 sayfa bastım bitti doldurması yaklaşık 80 tl tutuyor daha fazla basıyorsun sonraki dolumda.

Lazer işi dizel araba gibidir ne kadar kullanacağınız önemli ama kesinlikle tavsiye etmeyeceğim olay şu bitmeyen kartuş safsatasıdır. sakın onlardan almayın tamamen kandırmaca 10 üründen 1 veya 2 tanesi doğru düzgün çalışıyor geri kalanı çöpe aynen.
    Sizyah beyaz olur derseniz kesinlikle lazer tavsiye ederim. Başka sorularınız var ise yanıtlayabilirim.

5. eradizel

eradizel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    cenk karacaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Valla işin aslı şu;

Hepimiz zamanında öğrenci olduk.. Ve cogumuz kendi çocugumuzdan,yegenimizden vs.Dönem boyunca Öğretmenler tarafından eve Yazıcıyı kullanmanı gerektirecek yaklaşık ne kadar ödev verilebileceğini az cok tahmin ederiz..

Böyle düşündüğümde Lazerli RENKLİ almış olsam parama yazık olacağını düşünüyorum..(KAç sayfa renkli çıktı almanı gerektirecek ödev verilecek sonucta di mi?)

Ama bunun yanında renkliye kesinlikle hiç ama hiç gerek yokta diyemiyorum zira elbette renkli çıktı almanı gerektirecek ödevlerde olacaktır...

Sıkısıp kalma nedenim işte bu! (Renklide lazım olacak ama LAzer renkli lüks kaçacak kısaca)

Yoksa alırım ortalama 200 tl LİK bir Lazerli siyah beyaz bakarım keyfime (Mürekkepliye hiç bulaşmam bile!)

Son tahlilde bana Siyah beyaz renkli mürekkep püskürtmeli bir yazıcı almaktan baska yol kalmıyor...

Bende madem Mürekkepli almak zorundayım; bari en az fiyatı vererek,en iyisini nasıl alırım? Hangi marka model almam gerek onu arastırıyorum...

6. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,186
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hp yeni modellerini pek bilmiyorum ben şırınga ile çok rahat bir şekilde dolduruyordum. Kartuşu eğer uzun süre kullanmazsanız ya çöpe atacaksınız yada şansınız varsa sıcak suda açılmasını bekleyeceksiniz.

7. Sekoc

Sekoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    492
    Ad Soyad:
    Emrah Topçuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Yeni modellerde dolum sıkıntısı olabiliyor. ama internette dolum kiti satan yerler var hatta bitmeyen kartuş diye birşey var bitmeyen kartus diye arsştırın göreceksiniz. saçma olacak belki ama hem çok çıktı alıyorsanız hemde arada renkli lazım oluyorsa bir ucuz renkli yazıcı bir de lazer siyah beyaz alın. yada bitmeyen kartus kitlerine uyumlu bir mürekkepli alın. Bakınız ; Biri Beni Bitirsin - Bitmeyen Kartuş Üreticisi - 0.850.520 0 333 - Bitmeyen Kartuşlu Canon Mx375 Fakslı - OCP Mürekkepli (reklam değildir firmayla âlâkam yoktur :) )

8. eskiyeni

eskiyeni Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Murat Hedef
    Yaşadığınız Şehir:
    51-NİĞDE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Merhaba bitmeyen kartuşlu yazıcılardan kesinlikle uzak durun (epson'un fabrika çıkışlısı dışında) renkli lazer yazıcı öğrenci için fazla olur. siyah beyaz çıktı için brother hl-2130 alın 1kg da toner tozu alın 2130 larda cip yoktur yan tarafındaki tıpasını açın doldurun kullanın dışarıda 25tl vermeyin sayfa başı maliyet ortalama 0,20 kuruşa gelir

9. H.c.K

H.c.K Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    H.Cemal KASIM
    Merhaba,
    Bilgisayar sektöründe olan birisi olarak HP'den şaşmayın :)
    Ben ofisimde şu ürünü kullanıyorum: HP Deskjet 1050 All-in-One Yazıcı - J410a | HP® Destek
    Mürekkep seti alamadım haladır. Karşıda tonerci var 7 TL'ye dolduruyorum bitince. İlgili ürünü 90-105TL arasında bir fiyata almıştım. HP diğer yazıcı modellerine göre hem fiyatı uygun hemde kartuş dolumu sorun olmuyor. Hemen hemen her yerde dolumu ve sıfırı satılıyor. Sıfır kartuşu de çok pahalı değil. Canon ve diğer yazıcı markalarının çoğu çipli. Çip belirli bir sayfa çıktısı sonrası yazıcıyı kitliyor, yeni kartuş takmanız gerekiyor. Yazıcıya verdiğiniz para 70TL ise kartuşuna 100TL veriyorsunuz(Bazı modellerinde ve örnek fiyatlandırma).

10. eradizel

eradizel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    cenk karacaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Cevap yazan arkadaşlara sonsuz teşekkürler.. Bu ay Kurban Bayramı vs derken Limiti aştık :) Hesap kesim tarihini bekiyorum.. HP nin Renkli/Siyah Beyaz bir ürününü araştırıp alacağım artık... BİMEKS-VATAN-TEKNOSA-MEDİAMARK gibi Kampanyaları takip ediyorum..

Bu Sayfayı Paylaş