LPG KABLO

yakıt tüketimi çok galiba

'Starex Forum - Club' forumunda yolların tarafından 3 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. starex2004

starex2004 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hayır lastıkler orjinal boyut 205.70.15cyanlız kışlık lastik vakumlu. 5.viteste yaptığı hız bu
    Düzenleyen : starex2004

2. gorkem41

gorkem41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mrb arkadaslar 2 senedir starexkısa şasetcı kullanıyorum sehir içi ile sehir dısında cok farklı bir yakıt tuketimine sahip bir araç bu starexler.sehir dısında sakin kullanımda 1900 devir 80-90 km civarı 200 binlira yakarken, .sehir içinde sıkısık trafikde 300 bin yakıyorum.sehir dısı basarak 140-180 arası kullanımda 240-250 bin arası yakıyorum.lastiklerim surat lastiği geniş taban ve çelik jant.

3. izmirli starex

izmirli starex Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar ben stareximle şehir içi 9 litreye kadar düştüm uzun yolda 180,000 yaktığımıda biliyorum aracı üzmezseniz araçta sizi üzmez

4. starex2004

starex2004 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    çok doğru kardeşim aracı üzmezsen araçta seni üzmez

5. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşlar hem TCI hem de CRDİ kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim tcı lerde common rail olmadığı için crdi ye göre basarsanız biraz fazla yakabilir ama crdi de yüksek hızlarda bile yakıtında fazla bir oynama olmuyor ve 140 hp crdi motoru birçok binek araç bile tutamıyor gidişi çok hızlı ama öyle olaylarla da karşılaştımki adamınki tcı ama benim crdi den az yakıyordu benim rakamlarım şehir içi:8.5-9 litre şehir dışı:7-8 litre özellikle agresif kullanımda bu gibi değerleri fazla aşmaması crdi nin en güzel yanı izmirli arkadaş aslında haklısın ama crdi de arabayı üzsen bile o seni onu üzdüğün kadar üzmüyor benim tecrübem bu ve bu arada senin o ebatlarda lastiklerini gerçekten görmek isterim o tabanlı lastikler le dönüşlerde sorun yaşamıyor musun.

6. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    2002 model SVX uzun şase Strarex kullanmıştım. Aracın yakıtı en üst safhada olmasına karşın performansı vasattı. Zaten H1 lerin satılmamasının sebebide Staraxlerin yakıt ve vasat olan konfor ve frenaj sistemi.

Etrafımdaki birçok kişi keşke H100 modelleri elden geçirilip daha güzel yapılıp bizlere sunulsa diye sohbet etmekte.

Akrabamda 2003 X5 3.0 D aracı ile İstanbul/ Trabzon arası km'de 30 kuruş yakmış. Böyle bir araç ilede sanırım sakin yada düşük hızla seğir etmeyeceğini sizlerle tahmin edebilirsiniz.

Benim bu konudaki yorumum bunlardır...

7. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşım2002 model starexten bahsediyorsun o araba kaç km de idi baktınmı Türkiyeye ilk gelen modellerden bahsediyorsun ve sonuçta starexin en güçsüz modeli onlar ve o ağır kasaya rağmen yine de birçok rakibinden atak bir makine sonuçta spor bir araba kullanmıyorsun 2.5 tona yakın ağırlığı olan bir ticari kullanıyorsun ha illa biraz uçsun diyorsan bir de Crdi starexler dene derim o zaman sen de bir canavarla tanışmanın zevkini tadacaksın

8. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    2006 yılında araba satıldığında 70 bin km'de idi. Bahsettiğim araba sürat arabası değil kabulüm ama konfor aracıda değildir. Çünkü düz zeminli otoyolda dahi giderken arka kısmı hop hop zıplayan bir araçtı. Spor arabayla alakası yok aslında çünkü birçok kullanıcı keşke H100 ler elden geçirilip bizlere sunulsa diye düşünüyor ve dile getiriyor. 2 tona ağırlığı olmasına rağmen frenleri yeterli düzeyde değil.

Yorumlarımdaki yazdıklarım sadece benim edindiğim tecrübelere dayanmıyor. Starex ilk çıktığında sahiplerinin büyük bölümü konfeksiyon sahipleriydi. Bizlerde atölyecilerle içli dışlı olduğumuz için onlarla sohbet ediyoruz. Bir taneside aracın yakıtı normal fazla yakmıyor dediğini duymadım. Örneğin 50 kişininde Starex hakkında düşünceleri aynı. Kiminde düz Starex kimide CRDİ v.s

Aşırı yüksek yakıt.
    Vasat konfor.
    Vasat yol tutuşu.
    Pinpon topu gibi yolda zıplayan arka kısım.

Ayrıca vw T4 2.5 TDI 5 silindirli olanları Starexlerden daha az yakmakta. İşin ve lafın kısası Hyundai Starex modeli ile hem Starex kullanıcılarını etkildei hemde H1 araçlarının satımını. Akabininde Starex kullananlar yada duyanlar Hyundai markasından soğuttu. Starex modelinin hiç bir haklı tutulur yanı yok arkadaşım. 2. el konusunda ise millet perişan etmekten başka şey yapmadıda açıkcası...

9. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaş her araba bastınmı fazla yakacaktır ben şahsen ilk starex imi almadan önce binek kullanıyordum ve binek araçlar kadar konforlu idi benimkive yakıtı tabiki bineğe göre fazlaydı bu normal ama bi de diğer rakiplerinin yakıtları ve o diğer özelliklerine bakarsanız aslında bu rakamların çok bile olmadığını göreceksiniz şu bi transitin ne yaktığından haberiniz var mı o da ticri ama her şey cüssesine göre bunu da anlamak gerekir ve yine diyorum starex ler ortalama 8-9 litre gibi rakamlarla çok değil bence az bile yakıyorlar.

10. Misafir

Misafir Guest

Arkadaşlar starexsiniz varsa bide 100 beygirse çak yakması normal. Ama biz onunda çaresini bulduk sadece kore araçlarında yakıt tasarufu ve ayarı yapıyoruz istiyen olursa tlfon açabilir araç nerdeyse orda ayarlarını yaparız. TL. 05323503576 yı arayın ve kurtulun

11. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Atlanılan bir nokta daha var.İşte efendim VW az yakıyor.Nereye az yakıyor?Abi bi depoyla 800-900km gidiyorum.İyi.Peki bir depo dediğinde kaç litre alıyor?85-90 litre abi.Nerde kaldı az yakması?Starex crdi otomatik 72 lt şehir dışı zaten 800'ü deviriyor.VW 85-90 litre ile 900 yapıyor.Çarpın bölün ikiside aynı yaktı şimdi.
    Al bitane daha.Reno trafik.Abi yakıtı çok az.Yapma ya.Eee kaç kilometre gidiyon?şehir dışı 1000km.Doğru.Peki kaç litre depo?100lt.
    kilometreye bakınca daha uzun yol yapıyorlar.Depoyu doldurduklarında ödedikleri parayı sorunca duruyorlar.Ortalama bu sınıftaki araçların hepsi 7-13 litre arasında geziyor.

12. rdmaksl

rdmaksl Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    şu an 170.000 km de olan,2.5 tci 105 bg,2002 svx aracımda bahsettiğiniz hiç bir sıkıntıtyı ben yaşamadım,(özellikle konfor konusunda)benzer konu başlıklarındada yakıt tüketimim ile ilgili net rakamlarımı vermiştim,sürekli ş.dışı yol gidiyorum,ve 100 km de 8.3 lt yakıt tüketimim var,2800 devir civarı 110-120 km ile yolculuk yaptığımda 8.5 lt nin üstüne çıkmadım,ki kışın ve yazın kaloriferlerim ve klimalarım yolun çoğunda açıktır
    bundan önce yaklaşık 3 sene 100.000 km vw 2.4 combi L,5 silindirli koltuklu olan aracımda sadece 100 km de 1.5 lt daha az yakıyor idi,
    vw bir depo ile tabiiki daha çok gider 80 lt lik depo var kendilerinde,bizde ise 60 lt,

13. rdmaksl

rdmaksl Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    çok yakan 100 bg tci aracımdaki ş.dışı 8.3 lt olan tüketimimi ne kadar düşürebilirsiniz?net bir bilgi paylaşırsanız sevinirim, https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

14. Misafir

Misafir Guest

yüzde 20 oranda yakıtı düşürüyoruz artı yüzde 20 çikiş artıyor parça takmadan ve parça sökmeden sadece ayar yapıyoruz motorunuza hiç bir şekilde zararı yoktur

15. 10-UR

10-UR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aracım starex 2005 crdi otomatik .
    en son hesaplamalıma göre fazla kasmadan 12 lt civarı yakıyor.bana biraz fazla geldi.

Bu Sayfayı Paylaş