LPG KABLO

Yakıt Pompasının Bar Değeri

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda idaciturk tarafından 16 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. idaciturk

idaciturk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Emre İDACITÜRK
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Arkadaşlar merhaba,

geçen cumartesi günü Admire 1,3 benzin+lpg li aracımın arızalı yakıt pompasını yenisi ile değiştirdim. Arabayı aldığımdan bu yana zaten 3. kez değiştirdim, kronik bir sorun olduğunu sanırım yazmama gerek yok. Depoda çeyrek depo olmasına rağmen yine de pompa yandı. Sormak istediğim bir detay var. Benzin pompasının bar değeri binek araçlarda kaç olmalı? Usta 3 barlık taktı, benzinde yine çalışmadı. 5 bar taktı o zaman çalıştı. Ancak sonra forumda okudum. 5 bar çok geleceği için distribütörü yakar yazmışlar. Benden 150 tl lik işçilik aldı. 60 tl de yakıt pompası, şamandıranın sıfırı 240 tl idi. Alıp kendim taksaydım dedim. Ona da cesaret edemedim. Bir şeyi yanlış yaparım sıkıntı olur diye. Araç şu anda çalışıyor, röle de taktırmadım. Kimisi röle iyi değil taktırma yazmış. Şamandırayı 5 bar dan dolayı komple değiştirmeli miyim?

2. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    Bildiğim kadarıyla fabrika çıkışı olarak 49.8 psi = 3.43 bar olarak ayarlanıyor.

idaciturk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş