LPG KABLO

Vites D De Ayak Frendeken Ve P Konumunudayken Araç Sallanıyor

'İX35 Forum - Club' forumunda Geronimo tarafından 2 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. Geronimo

Geronimo Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Savaş temur
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    iyi akşamlar. Benim söyle bir sorun başladı arabada. Işık'ta yada herhangi bir durumda vites D konumundayken frene basılı tuttuğumda araç sanki içinde biri ileri geri sallanıyormuş gibi sallanıyor devir saati bazen çok az oynuyor bazende olduğu gibi duruyor. Bu günde araca binip çalıştırdım ve vites P deyken bayağı bi sarsıldı araba devir saatinde oynama oldu. Daha sonra normale döndü D ye alıp frene basılı olarak durduğumda yine hafif sallantı yapıyor. Araç 2013 model elit lanidrenzo lpg takılı ve 123bin km de. Acaba sebep ne olabilir.

2. ozanoz93

ozanoz93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    416
    Ad Soyad:
    ozan öz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Benim tek aklıma gelen lpg ayarlarında sorun yoksa. Boğaz kelebeği kirlenmiştir. 1 2 gün benzine kullanın benzindede yapıyorsa boğaz kelebeğidir.

Bide hyundaide bilmiyorum forda başıma geldi maf senaörünü balata sipreyiyle temizlemiştim düzelmişti.

Şuan dizel aracım var hyundai aynı senin yaşadığın sorunlar vardı bende hava filtresini değişince düzeldi.

Geronimo ve Under Ground bunu beğendi.
  3. Geronimo

Geronimo Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Savaş temur
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Yanıt icin teşekkürler öncelikle bu gün benzinde biraz kullandim. Ayağım frende bekledim ama herhangi bir sarsıntı hissetmedim.motor kulağı olsa her halükarda titreme yapar diye biliyorum. Boğaz kelebeği de devir saatinde oynamalar olması gerekir belki daha yeni basliyor o yüzden böyledir bilemiyorun. Bir kaç gün daha benzinde kullanıp kontrol edeyim eğer bi sıkıntı yoksa LPG yi bu kontrol ettirip bakarim.
    Şu da var ilk calistirmada Zaten benzinle çalışıyor sonuçta dün sallanıp bu gün yapmaması da ilginç.

4. ozanoz93

ozanoz93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    416
    Ad Soyad:
    ozan öz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    İstanbuldaysan çevreotogaza git maslakta sorunu çözerler

Burak&Buse bunu beğendi.
  5. mkaragul40

mkaragul40 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Murat Karagül
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Aynı sorun bende de vardı. LPG enjektörleri tıkanmış. Malesef pahalı. Sarısı değil de siyah başlıklısı daha ucuz. Benim 3"ü sarı, 1'i siyah. Ellerinde 3 tane varmış. Sonra 1'ini internetten aldım ve kendim taktım. Distribütör ısrarla sarı, siyah ikisi de aynı dedi.

https://www.emirotomativ.com/index.php?route=product/product&path=29_180&product_id=1121

Bu Sayfayı Paylaş