LPG KABLO

Ucuz android telefon tavsiyesi

'Sohbet-2' forumunda Mete_han tarafından 10 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Mete_han

Mete_han Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    38
    Ad Soyad:
    Metehan E. Özbey
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Arkadaşlar 3 yıldır kullandıgım telefonum son nefesini verdi.

Uygulama olarak sahibinden, 2 banka uygulaması ve belki whatsup bunun dısında isim olmaz.
    Konusma arada mesajlasma. Kırk yılda bir fotograf.

250-750 bandında ne tercih edilebilir. Piranha var 430 lira ama mesela Sony Xperia E4G 8GB 570 lira falan. Maddi olarak olabildiğince ucuz birşey arıyorum ama tabi ikide bir sorun cıkarıp rezilde etmesin :) Moda tabiriyle fiyat/performans ürünü arayışındayım.

2. Önal

Önal Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    479
    Ad Soyad:
    Önal
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Piranha general mobile gibi dandik markalara sakın bulaşmayın samsung ve ya sony bakın uğraşmayın boşa. Samsung grand neo yada s3 falan işinizi görür. Bence ekranı biraz büyük olursa daha memnun kalırsınız.

3. Ertan

Ertan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    40
    Ad Soyad:
    ertan tiryaki
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    hattınız vodafone ise kesinlikle vodafone smart 6 alın hem kampanyadan hemde cayır cayır telefondur yada samsung e7 kesinlikle tavsiye olunur şarj 2 gün net dayanıyor ve gayet hafif bir telefon kardeşime aldım ve gayet memnun

bide burdan göreseline bakın http://www.vodafone.com.tr/smartailesi/smart6/smart6.html

4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Asus zenfone 5 fiyat performans olarak ideal bir cihaz bence. Ben ona sahip olamadım ancak güç ve fiyat dengesi olarak oldukça iyi, samsung cihazların dayanıklılıklarına ve sorunsuzluklarına güvenmiyorum sayı olarak çok fazlalar ve 10 tanesinden 4-5 tanesinde ufak tefek bir arızası illa çıkabilen cihazlar, ancak samsung un telefon yelpazesi çok geniş çok zengin durumda seçenek fazla. Samsung E serisi özellikle E5 ve E7 kocaman cüssesine göre küçük işlemci ve hafıza ram ine sahip bu sebeple kitkat yada lolipop gibi güncellemelerde çok seri çalışamıyor ingilterede E serisi için 4.4 kitkat güncellemesi durduruldu 512mb ram ile kitkat iyi geçinemedi çünki, A serisi daha iyi ancak pahalı baldız bu ramazan alpha gold aldı dokunmatiği güncellemeden sonra bozuldu cihaz servise verildi, Ben android olsun ne olursa olsun oyundur internettir takılmalık diye bir tane android telefon almak yerine çeşitli fırsatlarla birkaç tane 7 ve 10 inç tablet edindim telefonun vergisini bu şekilde bypass geçtim, geçenlerde 2 ghz işlemcili casper 7 inç tableti istanbul bilişimde 180 liraya sattılar tükendi, lakin tablette whatsup çalışmaz ama banka apk ları gibi diğer uygulamalar çalışıyor.

ucuz telefon arayıp kredi kartına 5 taksit ile falan uğraşılacağı yerde yada peşin para yatırıp almak yerine faturalı bir hat üzerine 24 ay taksit ile ayda 40-50 liraya çok şahane cihazlar alınabiliyor tarife zorunluluğu yok 30-40 liralık istenen ucuz bir tarife seçilebiliyor toplamda 80-90 lira fatura geliyor yani, iki ay kadar önce bu şekilde sony m4 aqua aldım hanıma, hemde kazıkçı dedikleri turkcell üzerinden:) faturaya ilave ayda 55 lira mıydı öyle birşey. Tt net in kampanyası vardı galaxy grand veriyordu hatta iphone 5s bile veriyor internet faturası üzerine 24 ay vadeyle. İthalat mallarına damping vergisi uygulanacağı söylendiği için vestel ve casper ın telefonları diğerlerinden ucuz olacak dediler ancak ben bu duruma pek haz etmemiştim yinede belki işine yarayıp piyasa fiyatlarına bakmak isteyen olursa ucuza performanslı cihaz isterse yerli telefonları incelesin fakat vestel in telefonu çok kötüydü casper lar bi derece.

MUSTAFA KEMAL DEMİRDELEN bunu beğendi.
  5. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    2 Senedir GM Discovery kullanıyorum. 10 larca kez yere düştü , daha bikere camı çatlamadı. Sürekli şantiyelerdeyim en ağır şartlar altında telefona bişey olmadı. Garantiye gönderin 1 gün sonra geri gönderiyorlar. Süreklide Yazılım güncelliyolar.

birolkeser bunu beğendi.
  6. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Zenfone 5 kullaniyorum. Cok memnunum.

ASUS_T00J cihazımdan gönderildi

7. Ayberk A.

Ayberk A. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    150
    Ad Soyad:
    Ayberk AYDIN
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Fiat
    bütçeyi biraz zorlayabilirseniz kesinlikle samsung galaxy e5 derim.Zenfone 2 laser çıktı yeni onu da tercih edebilirsiniz.Xperia M2 de seçenekler arasında.

8. Önal

Önal Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    479
    Ad Soyad:
    Önal
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Bizde aldık şarj yeri kaç kere bozuldu sayısını bilmiyorum anakartı bozuldu en son çöpe attık. Düştü ekranı da kırıldı bir kere değişti vs. kulanım ve şans da etkili ama ben general mobile aldırmam çevreme.

9. Ayberk A.

Ayberk A. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    150
    Ad Soyad:
    Ayberk AYDIN
    Yaşadığınız Şehir:
    77-YALOVA
    Araç Modeli:
    Fiat
    general mobile biraz dsg gibi şansa bağlı bende 2 sene kullandım.Hiçbir sıkıntı yaratmadı zenfone 2 aldığım için telefonu anneme verdim.Hala taş gibi çalışıyor.

10. melisd

melisd Guest

Asus Zenfoneu şiddetle öneriyorum. Fiyat performans açısından gerçekten çok başarılı.

11. Arif M.

Arif M. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    81
    Ad Soyad:
    Arif Milak
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Arada bir A101 de J serisi satılıyor. Piyasaya göre fiyatı uygun.

12. shadow50

shadow50 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    374
    Ad Soyad:
    Özgür Doğan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Konu iyi hortlamış ama yazalım yine de :) Huawei P9 lite 2017 kullanıyorum. Fiyat performans oranı çok yüksek bence.

13. Halil KURT

Halil KURT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,793
    Ad Soyad:
    Halil Kurt
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Xioami (umarım doğru yazmışımdır)
    Bütçenize göre bir model bakabilirsiniz.
    Sonynin uygun versiyonları çok çabuk kasmaya başlıyor ben tavsiye etmem.

14. MUSTAFA KEMAL DEMİRDELEN

MUSTAFA KEMAL DEMİRDELEN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    127
    Ad Soyad:
    MUSTAFA KEMAL DEMİRDELEN
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Zenfone 6 ilk sürüm hâlâ kullanıyorum.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. mursel_balci

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Asus zenfone 5i 3 yıl kadar önce almıştım. kaç kere düşürdüğümü hatırlamıyorum. komple su dolu lastiğin içine düştü yine bişey olmadı. en son camı kırıldı. kendim kasa ile birlikte değişim yaptım. en son batarya da sıkıntı çıkarmaya başlayınca kendime zenfone 3 aldım. Hanıma da zenfone 2 laser ilk çıktığı zaman almıştım. Ayrıca evde 2 tane laptop var ikisi de asus marka ne ısınma ne de donanımsal bir sıkıntısı var gayet memnunum. Fakat hanıma aldığımız telefonda ufak tefek problemler vardı. Yakınlık sensörü tam anlamıyla çalışmıyordu ekran kapanıyor ama açılmıyordu. Titreşimde çalışmıyordu ayrıca ön kameraya geçiş butonu bazen çıkmıyordu. Garantisinin dolmasına 1 ay kala bari garantiden yaptıralım diye asus yetkili servisine göndermeye karar verdim. Bunun için asusun sitesine girdim orada cihazı nasıl garantiye göndermemiz gerektiği maddeler halinde anlatılmış. ayrıca ürünün seri numarası filan istiyorlar. kayıt altına alıp size garanti sürecinde takip edebilmeniz için de numara veriyorlar. Bu numarayı kullanarak internet siteleri üzerinden garanti sürecinde ürünün takibini yapabiliyorsunuz. Buraya kadar herşey çok güzel görünüyor. Tüm talimatlara uyup ürünü UPS kargo ile Asus'a gönderdim. zaten ups ile anlaşmalı ve ücret ödemiyorsunuz. aradan 10 gün kadar bir süre geçti. Tabi ben bu süre içinde bana verilen numaradan ürünün garantideki durumunu sorguluyorum. açıklama bölümünde ürün teknik servise ulaştı şeklinde yazı çıkıyor. ben de tamir sürecinde zannediyorum. fakat 10 gün kadar bir süre geçip hiç değişiklik olmayınca asusu aradım öncelikle ürün hakkında detay girilmemiş biz gerekli yere mail attık 1 gün sonra tekrar arayıp bilgi alabilirsiniz dediler. daha sonra aradığımda ise ürünün teknik servis tarafından kabul edilmeyip göndericiye iade edilmek üzere kargo şirketine verildiğini öğrendim. nedenini sorduğumda ise üründe kargodan kaynaklı bir problemin olabileceği bunun için iade edilmiştir vs tarzı bir şey söylediler. ürünümün bana iade olarak gelmediğini söylediğimde ise ups kargodan takip etmemi söylediler. ups kargoyu aradım onlarda bana biz ürünü 3 defa daha asusa götürdüklerini 3 ün dede asus tarafından kabul edilmediğini ve son olarak göndericiye iade işlemlerinin başladığını ve ürünün iade edileceğini söylediler. aradan yaklaşık 10 gün daha zaman geçti tabi bu süre içinde her gün ups arayıp niye gelmediğini vs soruyorum. en son ups ürünün kaybolmuş olabileceğini ve barkodunun düşmüş olabileceğini inceleme başlattıklarını vs söylediler. Baktım olacak gibi değil ups kargonun mahmutbey aktarma merkezine gittim. sanki hiçbir şey olmamış gibi ürününüz burda getirelim hemen dediler. niye gelmediğini sorduğumda ise cevap verebilecek kimse yok. Ayrıca internet üzerinden biraz araştırma yaptığımda Asus'un cihaz üzerinde kırık ya da çatlak varsa önce bunun ücreti karşılığında tamir ettirilip daha sonra garanti sürecine sokulduğunu öğrendim. hanımın telefonunda üst sol köşesinde ufak bir kırık vardı. ben de göndermekten tamamen vazgeçtim. yakınlık sensörünü iptal ettim o şekilde kullanıyor.
    Yani işin özeti asusun ürünlerinden son derece memnunum ama garanti olayı tam bir muamma.

16. ihsan

ihsan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    ihsan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Sizlere şunu sormak istiyorum ikinci el telefon satarken alan kişi ile bir belge düzenlemek gerekiyormu yani güvenlik açısından media markttan alırken telefon imei numarası benim üzerime fatura kesilmişti sattığımız zaman ilerde başınıza dert açmaması için önlem alınmalımı?

17. mursel_balci

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fatura olduktan sonra sıkıntı olacağını sanmam

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,061
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ben şu dönemde ne ikinci el telefon alırım ne de satarım.

19. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,918
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    geçen biradere K6 note lenova aldık.fiyatına göre iyi tel.

20. ihsan

ihsan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    456
    Ad Soyad:
    ihsan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    B
    Benim adıma fatura var ama sattığımız adam bir suç işlerse telefonun sahibi ben gözüküyor olacağım bu sorunu nasıl hallediyorlar

Bu Sayfayı Paylaş