LPG KABLO

Türkiye'deki Ilk Picanto Testi!

'Otomobil Testleri / Karşılaştırmalar' forumunda ggunes tarafından 26 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    3. nesil Kia Picanto testimi gururla sunuyorum:)

Daha önce hiçbir kişi, kanal vs test etmedi. Oysa araç 2017den beri satışta..
    Keyifli seyirler...

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Picanto ya lafım yok güzel bir otomobil, ancak benim eleştireceğim husus bu şekildeki küçük segment otomobili test ederken amacı doğrultusunda tasarım kabiliyetine yönelik test sürüşü yapılırsa daha uygun olur,

mesela bu tür küçük A segmenti ve B segmenti hatchback otomobiller genellikle şehir içi kısa mesafe sürüşlerde kullanıma hitap etmeye yöneliktir. Ama bu otomobille test yaparken otobanda gazlıyorsunuz ve haliyle titriyor sallanıyor bu durum bu sınıfta bir otomobil için tasarımı nedeniyle çok doğal bir davranış olsada bu testi izleyen ve otomobiller konusunda çok fazla bilgisi olmayan kullanıcılara negatif etki oluşturur. Picanto otobanda gitmez diye birşey yok elbette ama otobanda güzel neticeler vermez.

Benim fikrimi soran olursa: spor otomobiller pistte, uzun aks mesafeli salon sw gibi araçlar otobanda, jipler arazide, küçük araçlar ise şehir içi dar yerlerde test edilerek belgelenmeli ve izlenmeye sunulmalıdır.

sipartacus bunu beğendi.
  3. ggunes

ggunes Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    807
    Ad Soyad:
    GGUNES
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aşırı bir titreme yok aslında, kamerayı tutturdugum yerle ilgili.
    Ayrıca videoda aracın Pratikligiyle ilgili birçok şey anlattım.
    En azından Türkiye'de hiç test edilmemisti, yine de ilgilenenlere faydası olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 26 Haziran 2020
    erenuzel41 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş