LPG KABLO

Tucson Klima Sorunu

'Tucson Forum - Club' forumunda Sckaraoglu tarafından 1 Haziran 2023 tarihinde açılan konu

1. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,433
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    klima açınca motor devri 100 devir artıyor mu?

Sckaraoglu bunu beğendi.
  2. Sckaraoglu

Sckaraoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Sedat Cem Karaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Hissedilir bir değişim oluyor kesinlikle fakat 100 devir artmıyor sanırım

Bağlantılarla ilgili bir problem olduğunu düşünmeme ana sebep a/c klima role hatası veriyor olması ve ara sıra klima açık olmamasına rağmen

açılmış gibi soğuk hava üfleyip tuhaf bir şeyler yapıyor olması. O nasıl olur ki öyle bir şey olmaz diyorlar ama oluyor

Yani bağımsız zamanlarda devreye giriyor veya devreden çıkıyor gibi bir problemleri var hissiyatı veriyor teknik olarak ne kadar mümkün veya ne olursa böyle olur bilemiyorum

gittiğim ustalarda anlam veremiyor o yüzden bir çözüme kavuşamıyorum

Hiçbir elektrikçi ustayı da kabloları ve sigortaları baştan sona kopuk/yanık vs. var mı diye kontrol etmeye ikna edemedim

zaman kaybına bir bedel belirle bir şey bulamazsan bile onu ödeyeyim dememe rağmen öyle bir şeyden olmaz ağğbii deyip gaz basalım veya kompersörü değiştirelime bağlıyorlar konuyu :)

3. Sckaraoglu

Sckaraoglu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    41
    Ad Soyad:
    Sedat Cem Karaoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2004-2009)
    Bugün arife günü dolayısıyla (dükkan kapanmak üzere, kapattım kapatıyorum, bugün git yarın gel vs. vs.) verimsiz bir koşuşturmacanın ardından sorunun "kompresörün zayıf olduğu" fikrine kanaat getirdik artık

Burada sadece kompresör değiştirerek bir denenebileceği daha az maliyetli olacağı fikri var bir de radyatör vs. ne varsa değişmeli fikri

Çıkma al olduğu kadar yap diyen de var gerçi de o baya riskli 14 komplesine fiyat verilmişken çıkma vs. 8-9 binler diyorlar o risk alınmaz gibi..

Bakalım bir aksiyon alıp çözüme ulaşırsam benzer sorunlar yaşan olursa diye yazacağım..

Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş