10 Kasım LPG KABLO

Ttnet Nakil Sorunu Ve Cayma Bedeli Tehtidi

'Bilgisayar / Teknoloji / Bilim / İnternet' forumunda ahmetakif34 tarafından 21 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    4 kere denedim en yüksek bu çıktı. Buna 3 telefon vs bağlansa bu da aynı vasat olur.

Bu da Wifi, biraz yüksek çıktı genelde 3 küsür çıkıyor ama başka cihaz da bağlı. Diğerlerini kapatıp denesem 7-8 verir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Vale0

Vale0 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    180
    Ad Soyad:
    Selim
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Konuyu baştan sona okumadım... Fakat konuyu açan arkadaş için,

Hepsi aynı...
    Ülkede adam gibi ISS yok... Halen berbat alyapı halen tahhaüt işleri... Kendilerinin ne olduklarını bildikleri için taahhüt ettiriyorlar... Ben bu yüzden TurkNet e geçtim... Size arkadaşını getir şifresi verebilirim... En azından taahhüt yok... Kendi altyapıları varsa YAPA dedikleri sistemi eğer kendi altyapıları yoksa Telekom u kullanıyorlar...

Turkcell fiber iyi diyorlar ama pahalı ve kotalı... Ben 35 Mbs kullanıyorum.... Altyapı müsait ise 100Mbs e kadar hız veriyor Turknet...

arkadaşını getir kampanyasında 1 ay ücretsiz yararlanıyorsunuz... Tahahüt zaten yok... Beğenmezseniz cayma hakkınız var...

Ülkeye baştan sona iyi bir altyapılı ISS lazım...

3. Fırat Ö.

Fırat Ö. Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,185
    Ad Soyad:
    Fırat Ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    32-ISPARTA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Böyle olmaması lazım aslında. Hızın çok düşük. Şaşırdım valla.benim telin lte testi.

Son düzenleme: 24 Haziran 2020
  4. ahmetakif34

ahmetakif34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    444
    Ad Soyad:
    seyfullah
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Konuyu hortlatayım. Benim nakil talebim cevap görmeyince tlf dan abonelik iptali için ön kayıt oluşturmuştum. Bunun üzerine genel md.ten araeılar süreci anlattım, il müdürlüğüne gidip nakil talebinde bulunmamı, aynı fiyattan taahhüdüm bitene kadar (kasım 2020) kullanabileceğimi söylediler. Ben de gittim nakil talebinde bulundum 22 haziranda. 5 temmuzda hattım açıldı.

Sürprizler:
    1) 22 haziranda yaptığım nakil başvurusu 2 temmuzda işleme alındığı için haziran faturam tam geldi(8 gün kesinti olmalıydı)

2) nakil talebinde bulunduğum halde yeni abonelik işlemi başlatmışlar ayda 55 tl olan faturam 74 tl ye çıkarılmış, sınırsız int. Paketim 100 gb la sınırlanmış ve kasım 2020 de bitecek taahhüdüm ağustos 2022 olmuş.

3) İptal edersem 350 tl gibi bi cayma bedeli çıkacakmış. O bedelde asıl sürpriz eski adresimde bana heriye diye gönderdikleri modemi taksitlendirmişler 30 tl si de onun kalan borcuymuş.

Bu kadar başıboş kayıtdışı lakayt bir kurum görmedim. Tam bir hüsran ve pişmanlık. İnt bol bir cep tlf almak eve int bağlatmaktan iyi. En azından numara taşıyınca eskisiyle bağınız kalmıyor.

5. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Ttnet kibarlıktan anlamaz bir üst hızlı tarifeye ücretsiz geçilir. İnternetin kötü olduğu bir yerde (1 mbit) hızımı düşürmek zorunda kaldılar. Arkadaşın İnterneti arıza kaydı var diye yükseltmiyorlarmış. Dedim saydır bunlar bu dilden anlar. Aradı yükseltmişler.
    Tahaddütüm bu Nisan ayında bitti turkcell fibernete (Yeni altyapı kuruldu) pandemi yüzünden geçmek istemedik. Malesef 2 sene daha ttnet devam.

Müşteri hizmetleri çok boş işler için arayabiliyor. Bilgisayar öğretmeniyim ne nedir bilirim. Mesela benim modemden daha dandik modemi satmaya çalıştılar. Airties 5650 benim modem. (Zamanının en iyi modemlerinden)
    Geçen de hızı artırmak için aradılar 16 mbitten 24 mbit yapmak istiyorlar. İstedikleri fark 20 TL olunca istemedim. Kullanmadığım hız için fazladan para vermek mantıklı gelmedi.

Neyse bunlar bu tekele devam ettiği sürece bizi sömürmeye devam ederler. İnternet de ucuzlamaz.

6. yesil_09

yesil_09 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,186
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    TTnet pişmanlıktır,geçin süperonline dayıya keyfinize bakın :)

Bu Sayfayı Paylaş