LPG KABLO

Trafik Cezası Hakkında

'Sohbet' forumunda Sarıaslan tarafından 1 Ağustos 2022 tarihinde açılan konu

1. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    833
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Herkese merhabalar.
    Dün akşam İstanbul’dan Fethiye Ölüdeniz istikametinde yola çıktım. İzmit-Bozüyük-Kütahya-Afyonkarahisar-Sandıklı-Keçiborlu-Burdur-Fethiye güzergahını kullandım. Sabah 8 sularında Burdur da iken trafik cezası maili geldi.
    Afyonkarahisar - Burdur yolunun 28.km sinde hız sınırını %10-%30 arası ihlal etmişim, radara girmişim. Bölünmüş iki şeritli yollarda hız sınırı 110+%10 km/s diye biliyorum. Gayet uyanık bir şekilde geldim. Zaten hız sabitleyici kullanıp hızımı 110 km/s hıza sabitlemiştim o istikamette. İhlal saati 05:50 yazıyor. Ben 05:38 de Keçiborlu da benzin istasyonun da LPG aldım. Arabayı kenara çekip enerji içeceği aldım yanında da 3 adet sigara içtim. Hatta arabaya binince eşime yarım saattir buradaymışım dedim. İstasyondan çıkınca hızımı yine 110 a sabitledim. 10-15 dk sonra radar tabelası gördüm ve biraz sonra radar otosunun önünden geçtim ve geçerken kadrana baktım hızım 109 idi. Yani ben 05:50 de benzin istasyonundaydım. Öncesinde ihlal yapma ihtimalimde yok hızım sabit. Bu otoyolun 28.km si neresi oluyor tam olarak nasıl öğrenebilirim. Sizce bu durumda ne yapayım? Tanıdık bir trafik polisine sordum. İhlal saatinde o bölgede değilsen itiraz edebilirsin. Ama o saatlerde o bölgeden geçtiysen itiraz etmende kabul etmezler. Bilgisayar ı haksız görmüyorlar dedi.

Son düzenleme: 1 Ağustos 2022
    sigortamibul bunu beğendi.
  2. üstün küçük

üstün küçük Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    159
    Ad Soyad:
    üstün küçük
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    geçmiş olsun. minimumdan yemişsiniz. muhtemelen 90'lık yerden geçerken yediniz. yol bölünmüşse 110, bölünmemişse 90'dır sınır.
    son 4-5 senedir nerede nasıl gitmem gerektiğini ben de bilmiyorum.
    düz, dümdüz yolda giderken hız sınırı birden 70 hatta 50'lere düşebiliyor.
    oradan geçmişsiniz, itirazda haksız çıkarsınız bence.

adgny ve Sarıaslan bunu beğendi.
  3. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Bölünmüş yol da olsa yerleşim yeri giriş çıkış bölgelerinde mücavir alan içinde hız sınırı düşmektedir ve tabela ile bildirilmektedir. Dolayısı ile radar önünden geçtiğiniz esnada yazılmıştır. Çok bir fayda etmez itiraz etmek.

Sarıaslan bunu beğendi.
  4. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    833
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Evet köy içinden geçerken zınk diye 50 ye düşüyor hız sınırı. Bende tabiki hızımı düşürüyorum ama takdir edersiniz ki zınk diye 50 ye düşemiyoruz yavaş yavaş düşüyoruz. Tam tabeladan 10 mt sonra radar koydularsa bu artniyete girer ama.

gokhan06 bunu beğendi.
  5. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hız sınırı 50 olmuyor yerine göre 80 90 civarına düşüyor. Nitekim sizde 109 ile radardan geçtim demişsiniz ve ilk kademede ceza yemişsiniz.
    Tabi haklısınız sürekli radar var mı yok mu takibi yapmak hem yoruyor hem de dikkat dağıtıyor.

6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    e devletten ayrıntılı ceza tutanağını görebilirsiniz herhalde. burada hangi hızla girdiğiniz yazar. sulh ceza mahkemelerine itiraz edilebiliyor. bildiğim kadarıyla itiraz etmenin de bir masrafı yok. siz cezayı ödeyin ve itiraz edin. iptal olan çok ceza oluyor.
    radarın sizi gördüğü uzak mesafeden yanınızda sizi sollayan başka bir araç yerine sizin ceza yeme ihtimaliniz az da olsa var.

D@rk34 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. D@rk34

D@rk34 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,254
    Ad Soyad:
    Tansu Tansu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Bana gelen cezadan sonra biraz araştırmıştım eğer davayı kaybederseniz mahkeme masrafları da ödetiliyormuş eğer itiraz edecekseniz sağlam deliller sunmak gerekir

8. kadobay

kadobay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    357
    Ad Soyad:
    Kadir Baykal
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Yerleşim yerleri dışında bölünmüş yollarda her ne kadar 110 km/s hız sınırı olsa da bazı bölgelerde bu hız düşürülüyor ve belirli aralıklarda hız tabelası oluyor. Hız sınırının kalktığına dair ortadan siyah diyagonal şeritli yuvarlak tabeladan itibaren tekrar 110 km/s ye yükseliyor (otomobiller için)

Aydın-Denizli arasındaki yolda da bu durum var. Aydın-Nazilli-Kuyucak-Buharkent-Sarayköy-(Kumkısık)-Denizli güzergahında (yerleşim yeri dışında) Aydın'dan Kuyucak civarına kadar (yerleşim yeri dışı) bölünmüş yol hız sınırı 90 km ve aralıklarla tabela ile sürücüler uyarılıyor, Kuyucak-Kumkısık arasında ise hız sınırı 110 km uygulanıyor.

Muhtemelen bölünmüş yol da olsa hız sınırının 90 km/s ye düşürüldüğü yerden geçmiş te olabilirsiniz.

9. üstün küçük

üstün küçük Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    159
    Ad Soyad:
    üstün küçük
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    adını telaffuz etmek istemediğim bir yer var, haberlere şikayetlere konu olmuş. bu bir takım evlerin bir araya gelerek oluşturduğu muhitin belediyesi düpedüz kanunları arkasına alarak gelenden geçenden yasa adı altında haraç kesmektedir. bu kesilen haraç haramdır ve kimin payı varsa boğazında kalmasını dilerim.

grup üyelerine tavsiyem varsa imkanınız bu şehrin 360km civarından dolanın yine de içinden geçmeyin. ben bu şehirden hem gidiş hem de dönüş yolunda geçerken ceza yedim, hakkımı helal etmiyorum.

https://www.sikayetvar.com/emniyet-...durlugu-usak-banaz-eds-trafik-cezasi-sikayeti
    https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/suruculere-2-kilometrelik-yolda-ceza-yagdi/495901
    https://sonsoz.com.tr/eds-banaz-78/

10. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,194
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    @Sarıaslan internette dilekce ornekleri var. Mahkemeyi kaybederseniz bir sey odemiyorsunuz ama cikan karara itiraz da edemiyorsunuz. Karar son ve kesin karar oluyor.

11. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Radar görünce işaret yoksa bile hızı düşürün garantiye alın. Yaya geçidi vardır vesaire vardır gözünüzden kaçar.

12. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Valla Antalya -Bucak arasında, bucak girişinde orta refüjdeki eds flaşı suratıma patladığından beri tabela takip etmekten ne yola ne trafiğe bakabiliyorum, yıldım artık. 110 olan yol bir anda 70e düşüyor o yolda ve ben 81'le eds'ye poz verdim. Dediğim gibi tabela takip ediyorum, 50mi? 50-55 arası, 70mi? 70-75 arası hızla gidiyorum, bomboş şehirlerarası yol ama yapacak da bişey yok. Geçmiş olsun valla ne diyim...

Sarıaslan bunu beğendi.
  13. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    833
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Radarda hızı kaça düşüreceğimi şaşırdım. Radar tabelası görüyorum. Bölünmüş 2 şeritli yoldayım. Sınır 110 km. Yol ortasında u dönüşü veya köy sapakları oluyor. Önce 70 sonra 50 sonra 30 tabelası oluyor. Abi 110 ile giderken orada nasıl 30 a düşeyim. Ben 115 ile giderken 70-50-30 a düşersem arkadan gelen bana geçirir. Herkes kurallara uymuyor ki. Arabada hanım var çocuk var. Bazı ilçelerde 82 bazılarında 70 bazılarında 50. Çok saçma bir sistem.

Marmaramar ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  14. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,519
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Tüm bu karmaşanın temeli , vatandaşa ceza giydirme çabası hocam , maalesef arabası olanlar devleti finanse ediyor.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

Sarıaslan ve Marmaramar bunu beğendi.
  15. eyp

eyp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    79
    Ad Soyad:
    yılmaz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Bende 2016’da Çorlu askeriyenin orada yemiştim.O zamanlar bu sistem yeniydi.Önümdeki araçlar niye bu kadar yavaş gidiyor diye solladım.1 hafta sonra postacı cezayı getirdi.50’lik yolda 68’le geçmişim.O zamanın parasıyla 425 lira geldi.Erken ödeyip 385 mi 395 mi ne ödemiştim.Acısı hala içimden çıkmaz.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  16. Fgocmen

Fgocmen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    390
    Ad Soyad:
    Fatih GÖÇMEN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Bende bekliyorum bakalım
    Gerede-İstanbul Otoyolu HGS öncesi EDS Flash yapıp resmimi Çekti Otoban girişindeki Tabelalar ve Yandex 130 km/h gösteriyordu 120 ye sabitledim ve bir anda flaşh patladı. Adamlar otoban girisinden once hız tabelalarını koymuşlar fakat bölünmüş yolda hız sınırı 110km/h miş. 2 gün oldu ceza gelmedi E-devlete de düşmedi bekliyoruz bakalım. Bizdeki Cezalar Caydırma amaçlı değil de Gelir amaçlı kullanılıyor.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş