LPG KABLO

Tgdi Lpg Uyumu

'LPG Sistemleri' forumunda rifatt80 tarafından 18 Mayıs 2021 tarihinde açılan konu

1. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    LPG asla pişmanlık değildir. Kötü işçilik pişman eder. Atiker, prins gibi markalardan şaşmamak lazım. 3 senedir LPG kullanıyorum çok şükür filtre değişimi harici bişey yapmadım.

Hasan Tarık ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. ErdoganT

ErdoganT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Ad Soyad:
    Erdogan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Kaç km yaptınız?

3. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    70 bin km den fazla yol yaptım. Aktif olarak da yapmaya devam ediyorum. Kit Atiker , montaj yapan yer çok profesyonel bir yer. Maşallah gazda mı benzinde mi anlamak imkansız.

4. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Öncelikle çok geçmiş olsun, umarım en az hasarla bir çözüm bulunur. Ben en son ilk şahsi aracım olan 98 corsa’da LPG kullandım, ailemde de ya dizel oldu ya benzinli, bir sene boyunca zerre sorun yaşamadım, sadece benden önceki sahibi montajda çok büyük bir hata yapmış, LPG hatlarını egsoz kanalından geçirmiş, muayenede fark edip anında LPG servisinde soluğu aldım, onun harici dediğim gibi sorunsuzdu. Ha, LPG kullanır mıyım? Kullanmam. Tamamen tercih. Ama arkadaşların da dediği gibi olay tamamen işçilik, doğru bir montaj ve yazılımla LPG sorunsuz kullanılabilir. Siz çok acil sağlam bir servis bulup gönlünüzdeki gibi bir LPG montajıyla keyifle binin, aracınızın bir suçu yok :)

rifatt80 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. Oknbzk

Oknbzk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    151
    Ad Soyad:
    Okan bozkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Hyundai era 1.4 aracımda 10 senedir gizli montaj, lavoto marka lpg kullanıyorum, 120bin km oldu, bir yada 2 kere filtre değişti, gazı mecbur kalmadıkça shell dışında almıyorum. Yüksek devirlerde de kullanıyorum bazen ışıklardan kalkarken:) 4000-5500. Ne yağ yakma sorunu nede farklı bir arıza yaptı lpgden dolayı çok şükür. Ben hala sıcak bakıyorum lpg işine, kasap ustalara gelmemek lazım bu lpg işinde...

umutd07 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Bravo hocam güle güle kullan , mesajınızın sonunda “ ……… lpg montaj istasyonu sahibiyim “ diyeceğinizi sandım. Evet lpg biraz da şans işi , her arabada verimli ve sorunsuz olmuyor. Diğer yandan her 20 binde bir filtre değiştirmeniz gerekmiyor mu ?

Tapatalk kullanarak iPhoneX aracılığıyla gönderildi

umutd07 bunu beğendi.
  7. Oknbzk

Oknbzk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    151
    Ad Soyad:
    Okan bozkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Hocam, ilk seneler ucuzdu, ucuz derken o filtrenin edeceği değer kadardı montajı. keyfi değiştirtmiştim. İncelenmiştim iyice hafif yağımsı birsey dışında hic birsey yoktu tertemiz. Sonra lpg montaj yerleri bana göre fırsatçılık yapmaya başladı 10. 000 kmde bile değişmesi gerek diyen yerler var. 10-20 TL lik filtrenin 100-150 TL montajı vardı, şuan kaç bilmiyorum. En son taktırdığım çocuk hatta, abi bunun ayarı var onu açayım 10. 000 olunca alarm verir gel değiştireyim dedi, aman kalsın dedim :) sıvı halde olan benzin filtresini bile kaç binde bir değişiyorki, ondan cok daha temiz bi yakıt olan lpg filtresi 10000 - 20000 de değişsin, bence minimum 50.000 km değişim yapılmalı, bilindik istasyonlardan almak kaydıyla :)) Tabii bu benim şahsi görüşüm.

mechanical ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  8. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    lpg pişmanlık değildir, kendi kendine bir çözüm bulamayanlar için pişmanlık olabilir. aynı şey dizel için de geçerli, dizel dpf yüzünden sürekli arıza yaşayanlar olduğu gibi trafikte her gün 20 milyon araç dizel olarak yüzbinlerce km yol yapar.

turbo araçların yakıt haritası atmosferiğe göre çok daha karışık. üstelik çok sayıda ilave kontrol var, lpg ise benzin haritasına göre çalışıyor, ama lpg beyni bu haritaya uyum sağlaması için mutlaka çok üst düzey olmalı. turbo benzinli araca lpg takacaksanız mutlaka iyi markaların üst düzey kitleri takılmalı.

sadece kit değil tabii ki, montaj işçiliği de küçük hataların büyük arızaya dönüşmesine yol açar. ülkemizde 3-5 tane iyi lpg takan işletme var, kalanların büyük kısmı kasap.

rifatt80, Burak&Buse, umutd07 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. cebelislam

cebelislam Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Emre ÖZDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    LPG Candır yeter ki doğru usta doğru motora doğru marka taksın. Bu açıdan fabrika çıkışlı LPG ler bir başkadır. Benim i10 2017 Fabrika çıkışlı LPG li var. Performansında da yakıtından da çok memnunum. Hiç bir sıkıntısına da şahit olmadım. Öyle ki; Şehir Dışı 6,4 lt/100km 130-140 km hızlarda gittiğinizde 7 lt yi bile bulmaz. 6,8 lt/100km yakar. Millet deposunu 800-1000 TL ye doldurduğu yerde ben 270-350 TL ye dolduruyorum.

Not:

(Fatsa-Samsun Arası Git Gel 202 km Düz asfalt da 100 km 5 lt yaktı. 100 TL ye samsuna gidip geldim. Çok şaşırdım.)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 28 Kasım 2022
    Burak&Buse ve Coolwhisper bunu beğendi.
  10. cebelislam

cebelislam Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Ad Soyad:
    Emre ÖZDEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Yeni İ10 (2013-201X)
    İlk aracım fabrika lpg li benzinli. (Sessizlik konfor, dizel işkence.) Benim bir huyum vardır. Eğer bir şey almışsam detaylı öğrenmek ve bilinçli bir şekilde kullanmayı severim. Yoksa içim rahat etmez. :) O yüzden mantıken katkısız olan saf gazın daha sağlıklı ve temiz olduğuna hükmederek her otogaz firması ile irtibata geçip katkılı olup olmadıklarını bir şekilde öğrendim. Ülkemizde katkısız olarak 3 otogaz var. Moil, Total ve Po Gaz. Mutlaka bunlardan (ucuz veya fazla km yapan hangisi veya hangi istasyonu ise) alırım. Nadir aytemizden aldığımda olur. En az katkılı olan Aytemiz, en fazla katkılı olanda Opet. O yüzden opetin önünden bile geçmem. :) Bilginiz olsun istedim. :)

Oknbzk, Burak&Buse ve gokhan06 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş