LPG KABLO

Teyp Montajı

'Getz Forum - Club' forumunda adil_lizard tarafından 16 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. adil_lizard

adil_lizard Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben aranıza yeni katıldım 2005 getz aldım fakat acil öğrenmem gereken bir şey var eski aracımda kullandığım sony mp3 playerımı getzmin mp3 playerinin oldugu yere her hangi bir aparat kullanmadan takabilirmiyim mesala aracım palio fiatlarda farklı bir cerceve kullanıyor ama getzlerde nasıl oluyor bilmiyorum ?

2. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Getzde Çerçeveye Gerek Yok..Eskisi Sökülecek Yenisi Direk Takılacak https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif

3. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Orta konsolu söktürmek zorundasınız...

4. veyselas

veyselas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    konu hakkında fikrim yok ama aramıza hoşgeldin demek istedim

5. adil_lizard

adil_lizard Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Cok ugrastırdı ama oldu Tek problem sonynin aparatlarına olmadı bütün kabloları tek tek baglamak zorunda kaldık o biraz ugrastırdı ama oldu sonunda bir de eski teybin kızagını cıkarmak cok ugrastırdı konsol falan iskenceydi resmen :)

Yardımlarınız iiçin teşekkürler...

6. frmerk

frmerk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    teyibi nasıl çıkardın anlatırmısın bende çıkarmak istiyorm

7. mehmetgs

mehmetgs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4

ben anlatayım isterseniz..
    bende aynı teybi çıkardım..admire'den orjinal teyibi çıkardım cd çalar taktım.

orta konsol komple sökülüyor.vida yerleri bardaklıkların arkasında...söküldükten sonra kızak kolay bir şekilde çıkıyor,ancak hangi kablo nerden çıktı yenisine takılırken sorun olmaması için dikkatli birine yaptırmak lazım..yeni teyp için yanlara kapak falan gerekmiyor gayet güzel oturuyor.hiç sırıtmıyor..dediğim gibi dikkatli bağlamak lazım kabloları..mesela radyo anteni açılan giriş yeri önemli.doğru bağlanmalı.

8. benm teybi çıkarması baya zordu

ilk önce torpido kapağı söküldü ksetcalrına rkadan kelepcelir acıldı oradan teybi zar zor itre itre kızağından kurtarıp yebi çıkardık sonra yeni aldığm cd calar koyacaktık ama teybin cercevesi ovaldi oval olan yeri L ile teybe göre kareleştirldi sonra tybin altına kufata dediğimz kre bir madde kondu oval pisliği örtmek için ama teyb dışarıda kaldı bu yüzden 2002 kare cerceveli konsol alıp oraya tekrardan otuturacam..https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

9. kentaur

kentaur Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    valla bendede era var.
    ben sizin kadar hiç uğraşmadım benim aracım expo modeli olduğundan teyp hiç yoktu dolayısıyla içinde kızağıda takılı değildi sony gt430u model teyp aldım ve baktım ki soketleri uymuyor bende topkapı füze çarşısından(teypçiler çarşısı) ara kablolu aparat aldım ve birbirine bağladım teypide kızağı takmadan çift taraflı bant ile orta konsola monte ettim ve sonuç mükemmel, çukura falan girdiğimde hiç ses de çıkmıyor bu sayede...

Düzenleyen : kentaur

10. sedatu

sedatu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    arkadaşlar orta konsolu sökmeyi anlatacak yokmu ama getz için ama 2004 model benim araç. benimde arka sis lambasını açma kapama düğmesinin ampulu bozuldu yanmıyor onu değiştirmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

11. cnyt17

cnyt17 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sedatu, benimde 2005 getzim var arka sis ve klimanın ışıklı dümeleri yanmıyor arada sırada yanıp sönüyor ben servise sordum bunlar tamir olmuyor değişmesi lazım dedi ve tanesine 70TL gibi bir rakam söyledi bende inanmadım, elektrikçi bir arkadaşla konuştum o da aynısını söyledi tamir olmaz değişir bunlar dedi bana hala garip geliyor ama böyleymiş... benimkiler hala yanmıyor https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley6.gif

12. repsol

repsol Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    arkadaşlar dün aksam kafaya koyup getz in ön konsolunu söktüm..

ilk başlarda acayip zor geldi bunalım yaptım resmen, ama biraz uğraşla sistemi çözdüm .tamamen kanırtarak çıkarıyosunuz fakat konsolun tam çıkmasını istyiyosanız kaloriifer tellerini bağlı olduğu yerlerden ayırmalısınız. 1 tel sağ tarafta torpidonun arkasında. 2. ve 3. tel gaz pedalının üstünde sağ tarafta.yalnız tırnakları var dikkat edin çok çekmeyin ve tırnakları eğdikten sonra çekin.teller çıktıktan sonra konsol sizde. bu arada ışık tertibatının soketleride tırnaklı, tırnaklarının üzerine bastırın ve çıkarın.

sıra geldi en önemli kısıma, konsolun toplam 6 adet tırnağı var sol ve sağda yukarıdan asağıya doğru.beyaz renk,onlara çok dikkat edin. ben çıkartırken tecrübesiz olduğum için arka tarafa kaçırdım ve bu yüzden orta konsolu sökmek zorunda kaldım gece gece :)...

o beyaz klipsleri çıkardığınız konsolun üzerine takıp konsolu geri takıcaksınız.burda sorun olan takarken teyibin sorun yapması ,en güzeli teybin 2 yanında 4 tane çeltik var onları bastırıp teybi kendinize doğru çekin ve konsolu takmadan konsolun teyip boşluğundan teybi çıkarın tabi hepsini değil yarım çıkmıs vaziyette.konsolu alttan başlıyarak yerine oturtun ve en son olarak teybi yerine ittirerek oturtun.

işlem bu kadar okuyunca zor gibi geliyor ama işin içine girdiğinizde kolay.

arkadaşlar yineliyorum beyaz klipslere dikkat edin.

kolay gelsin....

13. Levent

Levent Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    levent ünal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Paylaşım için teşekkürler

14. repsol

repsol Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    ne demek :)

15. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    teybim bozulduğunda uşendim sokmeye yukarda çay içerken sokmuşler servistekiler :D

16. casyyy

casyyy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    bende bi tane teyp aldım serviste ne kadara dısarda ne kadara takarlar acaba bilen varmı?_

17. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Ben mediamarkt çalışanına taktırdım 2 gün önce, 25 tl ye.

Coolwhisper bunu beğendi.
  18. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    ıyıde getze teyp baglarken konsolu sokmeyıde nerden cıkardınız. orjınal teybın etrafını saran cerceveyı elle cekınce cıkıyor sonra taybın yanlarından maymuncuk turu bır aparat sokuluyor ve cekıp komple teybı yerınden cıkarıyorsunuz gerıye kalan kabloları baglayıp yenı teybı orjınal yuvaya oturtmak onun ıcınde cıft taraflı ban ıse yarıyor

19. peace

peace Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    bukadar neden kasıyorsunuz kendinizi arkadaşlar..2007 gezt var teyp bozuk deyildi ama ben deyiştirdim cd ile uyrasamam diyee servisi o söküleçek bu çıkaçak dedi biri 50/bide 75 tl istediler oto elektrikçiye girdim onlar galiba anaktar diyo tekini sol teki sağ taraftan soktu teybin 30 snyede çıkardı 1 dk da yenisini taktı..hiç bişi sokmeden çıkarmadan yanı milet para için su çıkaçak bu söküleçek 50 70 tl diyoo.. söküm takıma 10 tl verdimm bide..

Coolwhisper bunu beğendi.
  20. mursel_balci

mursel_balci Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,778
    Ad Soyad:
    Mürsel
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    düğmeleri sök gönder bana ışıklı halde geri göndereyimhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/forum_posts.asp?TID=24063
    detaylı bilgi için bu konuyu inceleyebilirsiniz. burada orjinal ışıkları maviye çevirdik. siz hiç uğraşmadan orjinal ampülünü değiştirseniz yine yanar.
    Düzenleyen : mursel_balci

Bu Sayfayı Paylaş