LPG KABLO

Starex'in en önemli eksiklikleri

'Starex Forum - Club' forumunda cbaytan tarafından 21 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. cbaytan

cbaytan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Sizce Starex'imde ah bunlarda olsaydı dediğiniz oldumu? Benim oldu ilk 4 tanesini yazayim. Düşündüğünüz varsa sizde ekleyin eksiklikleri

1- Korna berbat yerde, hava yastiginin altinda, calinmasi cok zor, resmen hava yastigini yumrukluyorum.

2- 6 vites, bu kadar guce 5 vites cok az geliyor 6 vites olmaliydi halbuki 6. vites H-1'de bile yok. Bence en buyuk eksiklik, herkes devamli agir yuk tasimiyorki Starexle, bari minibus (SVX) versiyonlarina koysalardi diye dusunuyorum

3-Sol arka surgulu kapi kesinlikle olmaliydi Starexte. Bence bu tartismasiz.

4-Daha duz bir gogus. Goguse ortadaki cukur haricinde hicbirsey konamiyor, onunuzdeki hersey top gibi yuvarlak. Halbuki kocaman bir gogus alanı var önümüzde, ozellikle uzun yolda çok ise yarardi o alan eger duz olsaydi (emniyet acisindan sadece koseleri yuvarlak olmak kaydiyla tabii).

Düzenleyen : cbaytan

2. Bleda

Bleda Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    1- kilitli diferansiyel

2- tcs, esp ve daha geniş iz açıklığı

3- mercekli far (xenon için hazırlıkhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif)

4- arabanın yanındayken "bu çok yakıyo" diyenlere hidrolik yumruk sistemihttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif
    Düzenleyen : Bleda

coşkun çevik bunu beğendi.
  3. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    1- 1.8 litre CRDİ motorlu 85hp bir starex
    2- 2.0 litre CRDİ motorlu 100hp bir starex...
    2- İç-dış ısı göstergesi.
    3- Camı kapatan bir güneşlik (sürücü ve yolcu güneşlikleri hi bir işe yaramıyor.)
    4- 6.vitese bende katılıyorum. En azından daha uzun bir 5. vites oranı olmalıyıdı.

4. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Bence bir eksiği yok üretildiği yıla ve fiyatına göre son derece güzel araba.2007 den sonrakilere esp eklenseydi daha iyi olurdu ama hyundai bu beklentiyi h-1 le tamamen karşılıyor.

5. fazlı

fazlı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Üretimi bitmiş,nafile ama
    -asr !
    -esp
    -bol cep,göz
    -önden çekiş *
    - 1.9 veya 2L motor

6. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşım bu model starex yani başka makra başka modellerdeki özelliklerin hepsini bunda göremezsiniz asr esp sine lafım yokta bu araca ne 1.9 ne de 2.0 gider ön çekiş ise bu tarz bir ticari için boşken iyidir ama yüklü iken durum tersine döner bence yapan mühendisler en iyi şekilde yapmışlar.

7. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Başka marka veya modeldeki olanları aramıyoruz. Asr, EPS v.s. güvenlik eksiklikleri. Önden çekişe katılmıyorum. Çünkü bu tür araçlarda kesinlikle arkadan çekiş ön planda olmalıdır. Birde Firmanın elinde 2.0 CRDİ 140HP motor varken gereksiz yere 2.5 litre koyması anlamsız. 2.0 100Hp CRDİ bir motor hem aracın satış fiyatını düşürecek, hemde araç daha az beklentisi olanlara hitap edilebilecekti (özellikle kısa şase için.)

Birde...şu kapıları. Biraz daha çerçeveden yukarıda tasarlanabilirdi. İçine binemiyorum. Binmişken inemiyorum. Işıkta durduğumda kırmızıyı göremiyorum. Araca ilk binen orta kapının üstüne mutlaka kafasını bir defa vuruyor. Tasarımı güzel ama....ben çinli değilim...

8. fazlı

fazlı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Zaten yorumum space serisi içindi! birde aracın oturma pozisyonu çok yüksek!

9. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Tolga arkadaşım zaten yazımı okuduysan ben de esp vb güvenlik donanımlarına karşı olmadığımı söyledim ama bu araca küçük motor gitmez diyorum bunda da ısrar ediyorum neden derseniz şu an piyasa da bu araç hem ticari hem de Vıp olarak yaygın şekilde kullanılıyor nitekim benimki de vıp ve boş ağırlığı 2.5 tona yakın bir araç için 2.0 100 hp 140 hp biraz ayıp kaçar artı vıpını de geçtim ticari de de bu aracın hayvansı gücüne güvenip tonlarca yükü sırtına vuranları hiç te azımsamamalıyız nitekim 3.5 ton yükleyenini biliyorum eğer starex 2.0 gibi bir motora sahip olsaydı şu an sahibi üstüne 3.5-4 ton attım canavar gibi rampa tırmanıyor diye övünemezdi ve bu örnekleri çoğaltmak mümkün hadi kısa şase için 2.0 112hp lik tucson motoru düşünülebilirlerdi mühendisler,ama 2.5 ta karar kılmışlar demekki hyundai çok küçük motorları sevmiyor yani ne diyelim bence en iyisini yapmışlar. Fazlı arkadaşım ilk starex im space idi ve iyiydi bence veo modellerde çift hava yastığı var.

10. cbaytan

cbaytan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Katılıyorum, ben Starex'i daima binek kullanmama rağmen gücünden şikayetçi değilim, sadece gaz pedalı fazla hassas o yüzden biraz fazla harcamamada neden oluyor diye düşünüyorum, biraz az hassas olsaydı daha rahat güç ayarlaması yapardım kalkışlarda, şimdiki durumda 1mm fazla basmanın bile önemi oluyor.

Ayrıca 100BG'lik uzun kasa bir Starex'in daha az yakacağınıda düşünmüyorum, zaten TCI'ların asıl problemide güç düşüklüğünden dolayı motora fazla yüklenenlerden kaynaklanıyor. Kapak ısıdan çatlayıveriyor.

Ayrıca biz hep binek düşünüyoruz sanırım, bu sene İstanbulda gördüğüm Starex'in içini ağzına kadar, hatta Starex'in burnunu havaya kaldıracak kadar karpuz kavun yüklemiş bir tüccar vatandaşıda düşünürseniz, herhalde daha düşük beygirli bir Starex önerseniz adama, adam size hoş şeyler söylemezdi sanırım.

Denildiği gibi taban değil ama ön koltuğun kendiside çok yüksek, koltuk10-15 cm daha aşağıda olsaydı tabii aynı oranda düşük göğüs designiyla birlikte, arabaya daha kolay binilebilirdi, birde 6. vites o zaman değme keyfine, ideal araba olurdu, hep Starex kullanırdım herhalde. Umarım H-1'den sonraki model 6. vites olur belki, hayali bile güzel.

Düzenleyen : cbaytan

11. raif

raif Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    - Otomatik vitesli modellerde yer alan ve ulaşılması zor olan "HOLD-POWER" tuşunun direksiyon civarında konumlanması,
    - Ön yolcu koltuğu altına eşya koyma cekmecesi eklenebilir.

12. starexin e önemli eksiği rakiplerine göre küçük yaw bir transite baıın camlı modeline yada trasnapretin birde satraex space ye bakın..https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley7.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley7.gifhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley7.gif

13. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Doğan arkadaşım starex ile transit rakip değilki yani starex orta ticari araç transit büyük ticari araç sıfına giriyor yani starexino konudan yana bir eksiği yok ama hyundai büyük ticari sınıfında yeni bir model oluşturabilirse tasarımı ve boyutlarıbenden.

14. yok abidayımda transit journey var starex boyutunda kısalrdan içi gayet ferah bu yüzden dedim:(

15. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    2005te kısa şase starex space crdi aldık 0 .. ve hala bizde 32 bin kmde şu anda.. Starexin eksikleri benim gözümde şunlar.. Aslında Türkiyede binek olarak kullanıldıgından sorun oluyor bu tip araçlarda..

Çok sert arka makas sistemi..
    Yol tutuştaki zayıflıgı rakiplerine göre..
    Fren performansının düşük olması..
    6.vites kesinlikle..
    Sol sürgülü kapı..
    Esp de olabilirdi opsiyonel olarak..

Tabiki bunların hepside fiyatını artıracaktı aracın ayrı mesele..

16. feridun 34

feridun 34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bence starexsin eksikleri o kadar büyük göğüse göre oldukça küçük torpido konması.bir diğer eksiklikte her iki ön kapı ceplerine şişelik konmaması.herkese kazasız günler dilerim...

17. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Can arkadaşım arka çok sertse eğer ticari olarak kullanmıyorsanbi makas aldırmanı tavsiye ederim farkı göreceksin mod işlerini iyi biliyorsun sanırım peki bu starexlerim beynine esp yüklemesi yapılamıyor mu?

18. blntylmz

blntylmz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

son şık on numara :))))) müthiş on dakka güldüm :))))))

19. cbaytan

cbaytan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Bence çok yakıyor diyenleri okşayan bir el çıksa daha iyi güzelim konforlu Starexleri ucuz ucuz alıyoruz sayelerinde, onlar gitsin Transporter filan alsın, kilometrede 5 kuruş yaksınlar.

Starex çok yakıyor diyen arkadaşlar gerçekten çok yakıyor sakın almayın.

20. klavuz61

klavuz61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aranıza yeni katıldım arkadaşlar herkeze slm. sizin yorumlarınız sayesinde benimde bir starex crdi oto.minibüs oldu iki aydır biniyorum şehir içi 11,12 lt yakıyor uzun yolda 9 lt düşüyor hyundai den böyle bir araç beklemiyordum süper

Bu Sayfayı Paylaş