LPG KABLO

Starex yakıt tartışması - 2

'Starex Forum - Club' forumunda starexci tarafından 21 Ocak 2008 tarihinde açılan konu

1. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    a.s. umarım sizide aramızda görürüz bundan sonra. bendede 2004 model crdi 140 hp lik bi starex var ben almadan öncede herkes aman uzak dur parçası pahalı aman çok yakar gibi bi sürü şey söylendi ama aldım vede şuana kadar bazı talihsizlikler hariç hiç bir sorun yaşamadım konfor olarak aracın ön kısmı çok rahat gerçekten bi otomobili aratmaz fakatbu araçlar ticarı olarak üretildiklerinden arka makasları çok sert ve arka tarafta oturanlara kum veya taş döktürebilirler ben aile aracı olarak kullandığım için makasları değiştirdim şimdi çok daha rahat yakıt konusuna gelirsek şehir içi biraz normal biraz agresif kullanımda ve rölantide uzun süreli çalışmada litresi 2.49 dan 5o tl lik eoru dizel almıştım100 km oldu hala ışık falan yanmadı öyle abartıldığı kadar çok yakmıyo çünkü bu araçlar 2500 cc ve 140 hp bir araç bence çok nprmal değerlerde tüketiyo performans konusu ise muhteşem gerçekten yakıtının hakkını veren bir araçbu araçlarda yakıt tamamen kullanıcıya bağlı.
    umarım biraz faydam olmuştur.bence binilecek bi araçhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

2. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    son ölçümüm depomu doldurdum bi araç ne kadar agresif kullanılıa bilirse kullandım şehir içi 120 km yol yaptım tekrar doldurayım bakalım ne yakmış dedim 14 litre yakıt aldı yani kaç litre yakmışoldu ? sizce bu değer çokmu?
    Düzenleyen : BaDBoY27

3. wosha

wosha Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sağolasın kardeş teknik bilgilerini aldım ama adı çıkmış 9 a inmez sekize ya işte öyle olmuş araca bence kesin kararımı verdim bu araçların 140 crdi olan orjinal fabrika çıkışlı citivan uzun şase olanından bulabilirsem alacağım inşaallah. zaten hafif yük taşıyacağız Hayırlısı nasip olur inşaallah.. sizede teşekür ederim.. sağolun..

4. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    eğer hafif yük taşıyacaksanız bence kısa şasi alın bende crdi kısa şasi crdi var ( bu arada sadece crdi motorlar 140 beygir aklınızda olsun ) bunların yakıtı biraz daha düşük oluyo hemde park sorununuz fazla olmuyo ancak hem kısa şasi hemde crdi piyasade pek satışta pek bulunmuyo çünkü kullananlar kesinlikle satmak istemiyo https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

5. wosha

wosha Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    s.a BaDBoY27 kardeş teşekür ederim ilginize . ben textil işi yapıyorum sade kumaş taşımak için ürünleri teslim etmek için kullanacağım vede aile içi kısalar daha hoş kibar lakin kumaşımın uzunluğu 160 cm kısaya sanki sığmaz gibi geliyor citvan olanlara o nedenle uzun bakıyorum . kardeş birde bu araç uzun veya kısa olanınnın arasında yakıt farkı varmıdır. şehir içinde nekadar yakar yardımcı olurmusunuz..
    birde bugün arkadaşımda opel vivaro var şirketlerinin bana dedi 200 lira yakıyor dedi inanmadım 1.9 motoru varmış kocaman araba sizce doğrumudur bilginiz varsa sevinirim. ama aracın tasarımı hiç hoşuma gitmedi aslan kafası gibi önü şişirmişler kıçı ufacık acyip bişey. starexinde tasarımı on numara .. ona nazaran.. saygılarımla

6. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    ne demek hocam elimden geldiği dilim döndüğü kadar sonuna kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. benim araç crdi ş.içi 280 krş yakıyo fakat agresif kullanımda. sakin kullanımda 250 krş altına düşebileceğini sanıyorum.kısa şasi olanları uzunlarına oranla 36 cm daha kısa buda ağırlığına mutlaka etki ediyodur aracın doğal olarakta yakıtına.fakat starex gerçekten çok güçlü bir araç o bahsettiğiniz araçta 1.9 motor varken starex daha çok ticari amaçla üretildiği için 2.5 motor var yakıt değerinin doğru olduğunu düşünüyorum ama şekil sağlamlık parça ucuzluğu servis ucuzluğu kullanım konforu olarak starexi tek geçerim

7. Zafom

Zafom Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar ancak fırsat buldum.Beni aydınlatırmısınız.aldığımStarex aldım.2004 model. Ruhsatta h-1 starex s Motor gücü 73.5 kw Motor 2476,Yandan camlı çift sıra Koltuk yazıyor.Bu araç hakkında beni bilgilendirirmisiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

8. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun. Yeni aracınızla ilgili burada istediğiniz her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Aracınızın ruhsatı sanırım yeni tip. Sanırım AB yasaları gereğiartık ruhsatlarda motor gücü KiloWatt olarak belirtiliyor. Aracınız 100hp olup KW cinsinden karşılığı 100/1.36= 73.5 kw dir.

Aracınız kapalı kasa kamyonet yandan camlı çift sıralı olmasına karşın panelvan sınıfındadır. Bu şekilde senede bir defa muayeneye gidersiniz ve vergi dilimizin yıllık 870 YTl civarındadır. Onun dışında herhangi bir farklılığı yoktur.

Aklınıza takılanlar varsa, yinede yardımcı olmaya çalışalım

9. efe1988

efe1988 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    herkese selam yardım lazım bana üniversiteden arkadaşlarla starex kiralayıp kapadokya turu yapacağız sizce 1 günlük kira kaç para olmalı ve konyadan oraya toplamda ne kadar mazot yakarız

10. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    50-75 YTl arasında olabilir. Tahmini olarak 10 kişi ve dolu bagajla itinalı olarak sürdüğünüzü ve klimayı açtığınızı varsayarsak, TCİ ile 9-10 litre/100km, CRDi (ki bunun kirası pahalıdır) 8-9 litre/100km gibi bir rakam tüketirsiniz. Bu değerler 100km hızı geçtiğinizde 1 litre daha artış gösterir.

11. efe1988

efe1988 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley17.gifvallahi ben 100 lira mazotu gözden çıkarmıştım... kiralama firması 100 lira demiş arkadaşa sizce nasıl... ben biraz indirmeyi düşünüyorum... ya ben ısuzu md 27 Sa dahil çok araç kullandım H100 starex ama bende B ehliyet var yolda sorun olmaz değilmi? zaten 80 90 geze geze gideceğiz şoför benim

12. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    bendekide b hocam rahat rahat geze bilirsiniz bi sorun yok trafikten yana https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

13. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    tolga hocam sizi bulmuşken bişey sormak istiyorum bizim araç şehir içi 9 litra yakarken şehirler arası 90 100 km hız arası 12 litre yakmış bu nasıl oluyo? (klima falanda kapalı )

14. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Minibüste B sınıfı sorun olmuyor. 100 YTl ile ortalama 450 km yol yapabilirsiniz.

15. efe1988

efe1988 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    eyvallah çok sağolun arkadaşlarıda kıramadım ama polis çocuğu olduğum için içime kurt düştü sonuçta can taşıyacağız yolda sorun çıksın istemedim... peki sizce fiyat nasıl 100 lira araç kirası nasıl

16. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bir ölçüm hatası olmalı sanırım. TCi'nin şehir içinde 10 litrenin altına inmesi, 90 km hızlarda klimasız 12 litreye çıkması mümkün değil gibi.

Tabiki, şehir içinde itinalı olarak 4 ve 5. viteslerde sürekli açık yollarda 50-70 km hızlarda seyredilirse, yüksüz 9 litre yakması normal. Ama şehir dışındaki tüketimde mazot tankınızda hileli yakıt doldurulması da bir ihtimal gibi.

17. efe1988

efe1988 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    yok 100 lira aracın kirası o nasıl sizce

18. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Fiyat için bir şey sözylemek zor. Ama 75 -100 arası normal bir fiyat gibi.

19. BaDBoY27

BaDBoY27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    hilelei yakıt derken hocam? bizim araç crdi enjektörlerde bi sorun olmuşmudur eğer öyleyse ?babamla ben şok olduk hesap yaptıktan sonra şehir içi 8 ile 10 litre arası yakmıştık ancak şehirler arası yolda 12 litreye çıktı araç içinde 5 kişi vardı

20. efe1988

efe1988 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    çok soru sordum biliyorum ama kafama takıldı euro dizel mi alayım starexe yoksa normal mazot iş görür mü

Bu Sayfayı Paylaş