LPG KABLO

starex otomatik vites kullanan varmı

'Starex Forum - Club' forumunda mehmet tarafından 6 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. reis_6152

reis_6152 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bizde 1.hyundai h-1 2009 model 2. hyundai strex manuel 140 bg kısa saşe 2005 model 3. hyundai starex otomatik var 2007 model
    otomatik hiç iyi değil abi ne seri bizde başka otomatik araclarda var ama böyle deil vites geçisini çok hissettiriyo ama şehir içi dehşet hiç vitesle uğrasma

2. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Otomotik olan tcı mi?

3. fazlı

fazlı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Çok araç kullandım, fakat crdi otomatik starex büyüleyici, yakıt ort. 7lt uzunyol, eski toyotamdan az yakıyor, konforlu vede vitesleri hiç hissetirmemesi de artılarıdır. İvmelemelerinde gayet seridir, selamlar

4. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Bende genelde memnunum ama....aahh şu şanzumanı gaza biraz fazla bastığımda vites düşmese....Bir gün bir rampada satacağım....görecek gününü

5. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hocam bu durumayarlanabiliyor diye biliyorum.

6. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)

işte budur..fazla söze gerek yok evet büyüleyici :) tamamına katılıyorum binek aracım mrcds 200E den bile mükemmel....CRDİ otomatik vites starex herşeyi ile mükemmel bir araç kusur bulan aracını kontrol ettirsin sorun kendi aracında olabilir..saygılarımla

7. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Merak ediyorumda nasıl 7 litre yaktırabiliyorsun?Manualleri bile bu kadar az yakamazken.Hesabında yanlış olan birşey var yada uzun yolda 60-70 km hızı geçmiyorsun.Rampa gibi yerlerde geberse bile motora gaz vermiyorsun.

8. fazlı

fazlı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşım zaten hız lim. max 80km aşmamaya çalışıyorum, yani ekonomik kullanımla tabiiki, teknik kullanılırsa bu sonuçlar çıkıyor.Bir önceki aracımda manuel, aynıkasa, 2007 crdi idi. Onda dahada (6,5lt) düşüyordu. slm

9. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Mantıklı.Yavaş git yakmasınhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

10. 10-UR

10-UR Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2005 starex crdi otomatik araç aldım 1 ay oldu yaklaşık..
    yakıt tüketimini 7-8 yazan arkadaşlar var .bu şu anki fiyatlarla bile 210-240 kuruş yapıyor..

benim yakıt değerlerim ise 11-12 lt civarı ş.içi-ş.dışı karışık..yani yaklaşık 330-360 kuruş arası ..
    bu kadar az yakmayı ,hatta neredeyse binek bir dizel araç kadar az yakmayı nasıl başarıyorsunuz merak ediyorum..yoksa hesaplardamı hata yapıyoruz acaba ??

11. Blackpearl

Blackpearl Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    slm,, haziran ayında 5 seneyi doldurucam kısmet ederse :)
    vites geçişleri,
    yol tutusu,
    kalkışı ve hızı (200 km) mükemmel ötesi, yanlız fren sistemi yetersiz buluyorum ben :)

12. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Starex crdi otom. vitesi hiç kullanmadım ama bu sözlerden sonra merak ettim gerçi bizdeki vıp bu da çok iyi ama otom. nasıldır kullanmak isterim doğrusu.
    Düzenleyen : Davtor

13. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    güzel bir söz vardır aşk yaşanır anlatılmaz diye.....bir şekilde temizini bulup binecek ve kullanacaksınız olay budur işte..daha önce yazdığım gibi keyif olarak kullandığım mrcds 200e aracımdan bile teknoloji olarak üstün ve geçişleri hissedilmiyor ben ticari amaçla kullanmadığım için bunu daha iyi hissedebiliyorum sadece hyundai starex araca bu kadar geç sahip olduğum için üzgünüm....geleceğini zannetmiyorum ama h1 orjinal minübüs veya multivan versiyonu türkiyeye getirilirse otomatik vitesde olursa herhalde o zaman yatay geçiş yaparım starex den h1'e......hyundai starex piyasadaki emsallerine görsel olarak hiç benzemeyen bir araç farkıda burda zaten diğerleri az yakar çok kaçarmış konularına hiç girmeye zaten lüzum yok heybeti kilosu motor gücü ile ne yakıyorsa helal olsun.ben arabama yer mekiği adını taktım......herkese kazasız arızasız günler...

14. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    slm uygun hızda kullanılırsa idare eder herhalde frenleri.. 200 kmhızla 2,5 tonluk araba içinparaşüt lazım herhalde istediğiniz anda durması için :)))))))))))

15. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    İlhan Bey yani otom. starexin o kadar da iyi olduğunu bilmiyordum özellikle teknolojik olarak 200e den iyi diyorsunuz yani daha ne denilebilirki starex maceram benim 2005 te başladı bende keşke daha önce tanısaydım bu aracı diyorum şu angarajdayatıyor 2 tanevıp vararada bi uzun yola giderken seyahat amaçlı kullanıyoruz yoksa ihtiyaç fazlası ama satmaya kıyamıyacağım bir araç o tipi yokmu gerçekten emsallerinden en büyük farkı karizmatik büyük limuzinsi bir tipi var heleki koyu renkli yerli üretimse içimdeki amerikan hastalığını bastırıyor tam bir amerikan aracı gibi hem güçlü hem duruşu var hem de ağır abi bir araç.
    Düzenleyen : Davtor

16. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Vites kutusu özellikleri konusunda haklısınız. Gerçekten geçişleri çok net ve çok pürüzsüz.Kullanımı rahat. Oldukça da hassas.... Geçişlerde vites düşmeme derdiniz yok. Gaza bastığınızda tepki veriyor. Ama 4 ileri olması...büyük eksiklik. Bu araç kesinlikle 5 vitesli otomatik olacaktı. Zİra ilk 1. vites ile 2. vites arasında boşluk var ve 4. vitesten 3. vitese düştüğünde (yine aradaki oran farkının uzun olmasından) araç yığılıp kalıyor. Mesela 100-110km gibi hızla giderken (bu aradadevir 2250-2300 gibi) gaza biraz fazla basarsam, araç 3. vitese düşüp 3500-3750 devirlere dayanıyor. Bu devirde tork üretmesi mümkün olmadığından araç yığılıp kalıyor. Bu nedenle keşke 5. vitesi olsaydı....

17. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhaba; onayladığınız teşekkürler..sizin tci benim crdi son yazdığınız kısımda bende tersi oluyor yani100 -110 gibi 4 e geçiyor ve araç birden rahatlıyor ve devir 1900 2000 gibi oluyor acaba tci-crdi farkımı crdi de 4 vitese 100km üzeri geçiyor çünkü ..ben çokda hız yapmadığım için 5. vitesi aramıyorum dersem yalan olmaz ama 85-90 kmde 4.vitese geçse tork konvertörü kilitlenebilse herhalde çift katlı ekmek kadayıfı olacak :))) insan arabasını severse böyle oluyor işte kusurlarını görmüyor evlilik gibihttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley17.gif

18. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sizin aracınızla benim aracımın vites kutuları oranları ile birlikte aynı. Ancak bizimkilerde 3.9 diferansiyel tahvili varken, sizde 3.35 gibi oldukça kısa bir oran var. Buda ancak 2000 devirde 100km hıza ulaşmanızı sağlıyor. Bizde 2000 devirde 85-90 km arası bir değer oluyor. Tork kilitlemesi sonrası yarım gazda bile hızlanması güzel. Benim sıkıntım, aracı hızlandırmak için gaz verdiğimde araç mevcut gücünü kullanabilecekken gereksiz vites düşüp zaten oran olarak yetersiz olan bir alt vitese geçmesi. Onun dışında TCİ olmasından bile çok memnunum. Eğer 90-100km geçmez isem 8.5-9.5 arasında tüketim değerini yakalayabiliyorum. Hatta 110-120 gibi gidersem 10 litre dolayında yakıyor.

Mesela yokuşlarda çok sıkıntı oluyor bana. Örneğin 90-100km hızla yokuşun başına geldiğimde, aracın gazına yavaş yavaş basmaya başlıyorum. Biliyorum...araç bu gazda hızını koruyarak gidebilecek. Ama biraz fazla bassam...küt....3. vitese geçiyor. başlıyor yırtınmaya...Aracımı kim kullanırsa, bu araç gitmiyor rampada vites düşüyor diyor. Örneğin Adana-Pozantı rampasında yol müsaitse ben sadece bir tek yerde 3. vitese geçiyorum. Onun dışşında hep 90 ve üzeri tırmanıyor. ama acemi birisi geçerse....vah haline aracın...

Benim 5. vitesteki tabirim mevcut oranın uzaması değil, oranın 5'e bölünmesi....Böylece araç az bir devir farkı ile daha iyi hızlanabilecekken, çok fazla devir yükseltip sıkıntı yaratıyor.
    Düzenleyen : tolgakmg

19. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    slm bu yokuşda vites düşmesi enteresan ben hiç denemedim ama marmaris muğla arası sakar yokuşunda deneyeceğim birgün crdi de bu sorun varmı acaba?
    peki düz yolda tork konvertörü kilitlendikden sonra araç rahatladıkdan sonra yani gazı köklerseniz aynı şeyi yapıyormu ben bunu denedim düz yolda vites düşmedi araç seri bir şekilde hızlandı acaba sizin over drive düğmesindemi sorun var ben70-80 ile giderken bastığımda bir alt vitese geçiyor sollamalarda çok iyi oluyor...birde ben forumda konu açtım ama sizin bilginiz varmı (CRDİ)2005 ile 06-07-08 modeller arasında yazılım farkı varmı yakıt performansı açısından

Bu Sayfayı Paylaş