10 Kasım LPG KABLO

starex güncel yakıt tüketimi

'Starex Forum - Club' forumunda starex2004 tarafından 4 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. seko_can

seko_can Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    izlenimlerimi tekrar aktaracağım. otobanda da deneyeceğim.. bence bu değerler maximum, her ne şartta olursa olsun bundan fazla yakacağını zannetmiyorum.amcaoğlumda 2001 model 1.6 bora var onda da şehir içi ortalama 10.5-11 lt benzin yakıyor (yol bilgisayarında öyle gösteriyor).otobanda 8 lt civarına düşüyor.hesaplamalarıma göre bora ile starex aşağı yukarı aynı yakıyor. 14lt*3.11tl=43.54tl 43.54tl/100km=0.43kr starex yakıyor.(şehiriçi) 11lt*3.75tl=41.25tl 41.25tl/100km=0.41kr vw bora yakıyor. (şehiriçi) bu tip kıyaslamaları yaparsak bence daha aydınlatıcı olur.

2. DOST_6080

DOST_6080 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mahir
    Hocam cevap yukarda bende husisi kullanıyorum günlük 26 km yolum var şehir içinde 280 TL şehir dışı 210 Tl
    Km ve devir saatini hissederek ayagının altındakine bas .(yani 3500 4500 d/dak gidersen sonuç senin dediğin gibidir)

3. alusta

alusta Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    DOST 6080 sizi tebrik ediyorum. Ne yaptınız da starex gazlı bir araç gibi yakıyor. CRDİ olsa belki. Şayet ucuz mazot veya yağ yakmıyorsanız verdiğiniz rakamları bir daha gözden geçirin derim. 1 lt mazot ile şehiriçi 11km, şehirdışı 14 km, üstelik kastamonu gibi engebeli bir arazide...

4. kesikbas

kesikbas Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben geçen hafta bilecikten istanbula ev eşyası götürdüm yaklaşık 1500 kg civarı dolu gidip boş geri döndüm 431 km. yolda tam 130 tl euro aldım euro litre fiyatı 3.10 idi buda 0,30 krş/km ye denk geliyo. abartılacak kadar fazla bir yakıt yok yaniiiiii

5. creatiwe_147

creatiwe_147 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar bende starex kullanıorum 2004 model ve 40.000kmde nerdeyse hiç kullanmadım araba ticari olarak hiç kullanılmadı ve çok memnunum tek sorun aile için buyuk bi araba ve yolda olsun sehir içinde olsun cok rahat bi araba diğer sitelerde çekişten düşüo yazmıslar ben onu diyenin söförlüğünden süpheliyim onca kullandım hiç düşmedi yokuş yukarı 140-150 banamısın demıo almak isteyen varsa eger 05068448251 numaralı telefondan bana ulaşşın fiyat 18-20 arası arac gercekten temızdır garantisi verilir eskişehirdedir araç...

6. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    İlan Vermek İçin 2.El Bölümünü Kullanırsanız Satma Şansınız Artar..

7. powergenc

powergenc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif bu bölümdeki yazılanları okudukdan sonra,anladimki en az yakan starex bende . 2001 model uzunşasi kore yapımı ithal svx minibüsüm var 12 kişilik çif klimalı olanlardan . starex : 56 litre ile 840 km .inanması güçmü.
    iki litre aşağı ve yukarısı toleranslı olmak,sürücü de ben olmak şartıyla ,arabasına iddiaya girmek isteyen beni arasın.tlf 05359653034

8. konvekta

konvekta Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    Bahadır
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    .
    Düzenleyen : konvekta

9. ibrahim06

ibrahim06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    slm arkadaşlar 2 ay önce 2004 100 bg pnaelvan starex aldım şehir içi 45 krş uzun yol 22 krş yakıyor sakin kullanım depo agzına kadar doldu km yapıldıktan sonra yine agzına kadar dolarak ölçüldü mazot litre 3 tl

10. bufeci42

bufeci42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    valla cok yakıyo dıenler kulaktan dolma dıyorlar depoyu fulledım 100 km gıttım (bunu 3 kere yaptım) 26 liralık euro dızelı zor aldı.
    aracım 2005 mınubus crdı 140 bg starex
    Düzenleyen : bufeci42

11. cbaytan

cbaytan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Tabiiki görüşler farklı sevgili alusta, ben arkadaşa 17.000 liraya bir CRDI VIP alacağım yakında, soğolsun Starex çok yakıyor diyenler sayesinde.

2-Ben bindiğim arabayı asla bir yatırım olarak görmedim. Çünkü başta araca hayatımı ve konforumu emanet ediyorum, çoluk çocuk güvenlik ve konfor söz konusu olduğunda aracı satarken her zaman para kaybetmeyi göz önüne alırım. Ayrıca bugüne kadar da hiç para kaybetmedim, Yakında sattığım, ve alırken bana aman alma satamazsın dedikleri Citroen BX'de dahil. (4500 USDYE aldım 10 sene kullandım 3000USD'ye sattım, senede 150USD amortisman harcaması oldu yani)

3- Bugün mikrop kadar arabalar (mesela ben full Fiat Fiorino Emotion'a Starex'in zafiyet geçirmişi diyorum) 40.000, ikinci eli 30.000 yakın satılırken, geçenlerde kore malı bir TCI internette 11.000 liraya gordüm, kafayı yiyecektim, nerdeyse hanıma beni durdurmasa bir kısa Starex alıyordum.

4- Araç seçimi birazda duygusal, Starex'in baskı balatası 300 liradan azken baskı balatası 1300 lira olan bir Transportercıya asla Starex aldıramazsınız, aslında onlarda biliyor CRDI'nin daha güçlü ve daha ileri teknoloji bir motor olduğunu, çok yakmadığını ama, kendilerini tatmin için, benim malım iyidir psikolojisi içinde bas bas bağırıyorlar aman Starex çok yakar diye. Bende onlara evet sizinkinin 3 misli daha fazla yakıyor deyip, kendilerine içimden teşekkür ediyorum.

O yüzden bu psikolojide olan insanlara bu saatten sonra yok kardeşim Starex çok yakmıyor deseniz ne olur? Bence hiç bir şey olmaz. Arabamım piyasa değeri artarmı? Zannetmiyorum.

Bu nedenlerle, Starex çok yakıyor diyenlere tekrar burdan şükranlarımı sunuyorum.

Starexçilere sevgiler, ve iyi sürüşler diliyorum.

Düzenleyen : cbaytan

12. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hyundainin CRDİ Si Farklı , T5 İn TDİ I Bambaşka Bir Sistem ..Common Rail Bir Sistem Değil Ama Müthiş Gelişmiş Bir Sistem..Pompa Enjektör Sistemi Her Enjektörde Ayrı Pompa Vardır..
    Mesela Boşta Dipgaz Yapınca T5 İn İbre Anında Sona Vurur Ama Starexde Öyle Değil ..0-100 De Starex Geçer Ama 130 Dan Sonra T5 İ Yakalayamaz Starex..
    Yol Tutuşu T5 İn Mükemmel Freni Hatta Şu Zamana Kadar Kullandığım Araçlarn Arasında En İyisiydi Diyebilirim...Konforundan Bahsetmeye Bile Gerek Yok..
    Gel Gelelim Sonuçta O Bir Vw :) Ben 2000 Lira Baskı Balataya Veremem.. Ve Çok Elektronik Ve Ivır Zıvırı Aleti Olan Araba..Ne O Kadar Ivır Zıvır O Kadar Arıza Olasılığı :) Ha Araba Gerçekten Güzel Patinaj Bile Çektiremiyorsunuz Viraja Sert Girin ESP Var Hemen Toparlıyor..Önden Çekiş Olması Biraz Avantaj Ama Yük Olduğunda Dezavantaj..
    2sininde Birbirine Göre Avantajı Dezavantajı Var..(130luktan Bahsediyorum )

Bizde 2 Side Mevcut ..2008 Starex CRDİ Kısa Şase , 2006 T5 130Luk 4 Motion..
    Ama Ve Ama Ben Yinede Starexciyim Bana Starexin Verdiği Sürüş Zevkini Vermiyor Sanki Otobüs Kullanıyor Gibiyim :)

Düzenleyen : Ersin Cerrah

13. cbaytan

cbaytan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Selam, Starex ve hatta H-1 T5'i 130'dan sonra tabiki yakalayamaz çünkü hepsi 5 vites, elektronik hokus pokuslarıda yok, çünkü Starex ve H-1 her zaman bir yük arabası olarak design ediildi, ve satıldı, SVX minibüsleri bile aslında bir modifikasyondur, H-1'in minibüsünü getirmeyip, minibüs alanını Transporter ve dandik Mercedes Vito'ya kaptırmaya çok kararlı Hyundai Türkiye (çok da haksızlık etmeyelim Mercedese, iç plastiği ve koltuklaru daha kaliteli Starex'ten) , onlardan H-1 minibüsü getirmemek için rüşvet aldıklarını bile düşünmeye başladım yavaştan, bu açıkça bir aptallıkmıdır, yoksa bizim vakıf olamadığımız bir pazarlama taktiğimidir onu ilerde anlayacağız.

Size soracağım bir sey var, ben çok kişisel diye düşünüyordum ama o Starex'in verdiği otobüs havasını bende çok seviyorum, Transporter'da o hava yokmu onu merak ettim. Birde Sizin Starex'te Transpoterdan 3 misli fazla yakıyor değilmi?
    Teşekkürler.

14. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Transporterın Konsol Dizaynı Olsun Torpidosu Olsun Biraz Daha Otomobil Tarzı..Starexin 1 Metreden Uzun Torpidosu Var Ve Bu Benim Çok Hoşuma Gidiyor :) Kendimi Güvende Hissediyorum.. Konsolun Yani Teybin Klima Düğmelerinin Sis Farlarının Düğmelerinn Bana Dönüklüğü Çok Güzel..Direksiyonu Aynı Otobüs Direksiyonu Gibi :) Starexin Oturma Pozisyonu Olsun Vs Süper ....
    Yakıt Olarakda T5 Az Falan Yakmıyor :) Bence Yakıt Durumları Aynı Öyle Aman Aman Bir Fark Yok ...
    Hyundai Neden Hala 6 İleri Kullanmıyor Şaşıyorum..5.Viteste 90 Km/h Ye 2000 Devir Denk Geliyor...Yani Biraz Hız Yapayım Derseniz Yakıt Artıyor..T5 De 6 Vites Var(2.5 Motorlarında) Ve Hatta 6 Vites Olmasına Rağmen 5.Vites Oranı Daha Düşük Buda Yakıtı Yine Azaltıyor..

T5 Az Yakar Nasıl Az Yakar 1.9 Motorlu T5 Le Karşılaştırılınca Az Yakar :)Yoksa 2.5 Motorları Öyle Az Yakmıyor...
    Ama Ben Stareximi Seviyorum.. 50 Milyar Param Olsa Ve Minibüs Alacak Olsam Gider Yine Starex Alırım :)
    T5 Bir Sürü Elektronik Oyuncaklara Sahip Sürekli Arıza Yapacak Gibi Geliyor Bana..

Starexin Eksiklikleri ;
    6 İleri Vites
    ESP
    Daha İyi Bir Fren Sistemi
    Arkalarda Makas Sistemine Bir Çözüm Bulunması

15. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Starexin Eksiklikleri ;
    6 İleri Vites
    ESP
    Daha İyi Bir Fren Sistemi
    Arkalarda Makas Sistemine Bir Çözüm Bulunması

Gerçekten bunlar olduğunda kesinlikle Starex mükemmel bir araç olur..
    56 litre ile 840 km yapıyorsanız 100 kmde 6.66 litre tüketiyorsunuz demektir.. Gerçekten bir rekor.. :)

16. cbaytan

cbaytan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Makas sistemi kolay, geçen hafta bana buradaki servis zamanında isteyen herkese 50 TL'ye arka makasları minibüs makası yaptıklarını ama bu yanlışlıklarını merkezin durdurduğunu ve sadece SVX'lere minibüs makası taktıuklarını söyledi sonra bana git ankara Şaşmazda pert olmuş bir SVX'in makasını taktır, 100 liradan da fazla ödeme, yoksa kazıklanmış olursun dediler. Büyük şehirde yaşayanlara duyurulur. Hatta bulursanız banada bir takım kargoyla gönderin. Ciddiyim.

17. bufeci42

bufeci42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    BU MAKAS OLAYI KAFAMA YATTI AMA DETAYLI BILGII VERIRSENIZ SEVINIRIM

18. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Can Hocam Gerçekten Uzun Yolda Bu Rakamları Yakalamak Mümkünhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif
    Bende 1 Depo İle İstanbuldan Orduya Gittim..

19. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Minibüs Makası Takmak Yinede Çok Büyük Birşey Farkettirmeyecek..H100 Grand Saloon'un Makaslarınıda Takıyolar Ama Bu Araç Yine Zıplatıyor Yine Zıplatıyor...Ama Benimde Aklımda Bunu Yaptırmak Var..
    T5 De Arkalardada Helezon+Amortisör Varhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif Bu Yüzden Zıplamıyor..

20. cbaytan

cbaytan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ben bir keresinde Trabzondan yola çıktım ve ve çok yumuşak düşük devirli kullanmaya gayret ettim (1800-2200 devir arası), kalkışlarda yumuşak kalktım ve Gebzede mazot aldım 1021km. Ama aldığım mazot deponun 2 litre fazlası idi yani 67 litre, onuda anlamış değilim. Bence riskli, demekki aracı sert kullansaydım Gebzeye varamayacaktım. İlkönce pompacının sahtekarlık yaptığını bile düşündüm. Sonra borularla birlikte 65 litrenin üstüne çıkabildiğini öğrendim.

1 litreyle 15.2 km uzun yolda ve yumuşak kullanımda, el-insaf. Bu Starexler gerçekten cep yakıyor, yaşasın Transporter. https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

Bu Sayfayı Paylaş