LPG KABLO

starex güncel yakıt tüketimi

'Starex Forum - Club' forumunda starex2004 tarafından 4 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. sadecenecmi

sadecenecmi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar benim kalabalık bi ailem var ve 95accent glssahibiyim ,
    starex 100hp city van (5+1),
    2002-2003 düşünüyorum yakıt tan ziyade beni yıllık vergisi düşündürüyor,
    bilgilendirirseniz sevinirim,,,,,,,,,,

2. superogretmen

superogretmen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşım benim 2004 orjinal minibüsüm var,ruhsatta hususi araç diye geçiyor,vergiyi iki gün önce bizzat yatırdım,210 ytl temmuz vergisi veriliyor.

3. adem61

adem61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    adem güneş
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON
    2003 tci 5+1 ruhsatta yandan camlı kamyonet olarak geçiyo.bu yıl 845 ytl civarı bişey ödüyoruz.ilk taksidi 422.5 ytlydi

4. kaskey

kaskey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar bu 99 model ithal starexler orjinal minübüslerin yakıtı hakkında bilgisi olan varmı. H100 motoru var diyorlar ve az yaktığını söylüyorlar.

5. 07 AUB 58

07 AUB 58 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam arkadaşlar ben 2006 crdi sahibiyim. Yaklaşık 2 ay kadar önce antalyadan memleketim olan sivasa gidip geldim. Giderken antalyadan depomu fulledim. ortalama 750 km yol gittim. (gidiş yolu sürekli rampa çıkışlı) Az bir mazot takviyesiyle sivasa vardım. Dönüşte yine full depoyla 800 km gelerek antalyaya vardım ve geldikten sonrada 100 km şehiriçi yol yaptım. Toplamda 200 ytl lik bir mazotla 900 km yol yaptım. Hesabını artık siz yapın. Tabiiki bu arada kullanılan mazot çok önemli bence. Sürekli Shel'in euro dizelini kullanıyorum. Tavsiye ederim hepinize. Hayırlı yolculuklar. https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

6. bunyamin55

bunyamin55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2007 crdi şehirler arası 288bin lira şehir içi 325binlira (klima açık) test edildi

7. DOST_6080

DOST_6080 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mahir
    devir ekonomi devri dogru ama kardeşim 2005 starex sv kısa kasa 41000 kullanıyorum memurum işe aracımla gidiyorum şehir içinde 270_300 yakıyorum. yazın gariban tatili için toplamda 400 km yapıyorum Kastamonu Sinop rahat rahat gidip geliyorum memnunum .tek sorunum şehiriçinde park sorunu napim giriyorum bi parka sonucda 2500 motor her şy ayagın altında 2000 2500 devir ideal 100 120 km arasıda gittinmi sorun yok şehir dışında başka ne diim param buna yetiyordu aldım kullanıyorum ve memnunum Minibüs kullanıyorum sonucda [​IMG]

Düzenleyen : DOST_6080

8. Beemer

Beemer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    devir ekonomi devri dogru ama kardeşim 2005 starex sv kısa kasa 41000 kullanıyorum memurum işe aracımla gidiyorum şehir içinde 270_300 yakıyorum. yazın gariban tatili için toplamda 400 km yapıyorum Kastamonu Sinop rahat rahat gidip geliyorum memnunum .tek sorunum şehiriçinde park sorunu napim giriyorum bi parka sonucda 2500 motor her şy ayagın altında 2000 2500 devir ideal 100 120 km arasıda gittinmi sorun yok şehir dışında başka ne diim param buna yetiyordu aldım kullanıyorum ve memnunum Minibüs kullanıyorum sonucda

[/QUOTE]

Sonuna kadar katılıyorum 2000/2500 RPM aralığında kullanırsanız yakıtınız yukarda arkadışımın yazdığı gibidir....

9. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ne kadar yaktığı ortada bence çok değil bazen az bile yakıyor zaten bu araca çok yakıyor diyenler bilmeyenlerdir arızalı olmayıpta bu aracın özelliklerini göz önünde bulundurarak yakıt değerlendirmesini yapan hiçbir kullanıcı çok yakıyor demez.

10. feridun 34

feridun 34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    kesinlikle söylediğiniz çok doğru.şunuda ilave etmkte yarar var.starex çok yakıyor diyenlerin yüzde 90 ı starex koltuğuna oturmamıştır.....

11. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yani hep kulaktan dolma bilgilerle bu sözler söylenmişhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif
    Düzenleyen : Davtor

12. ankara30

ankara30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar STAREX lerin yakıtında, lastik ebatlarına müdahale ile iyileştirme yapılabilirmi.

13. yelman1

yelman1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam arkadaşlar
    2006 model space tci kulanıyorum
    ben birçok lastik ebadı ve jant denedim
    205 den daha düşük taban ölçülerinde tutunma, fren ve patinaj sorunları oluyor
    daha üst ülçülerde sessiz seyahat ve reflex manevra kabiliyetinizi yitiriyorsunuz
    bence en iyisi standart lastik ebedında 4 mevsim özellikli ve mutlaka kaliteli lastik kullanın
    yakıta etki eden bir değişikliğe rastlamadım

14. yelman1

yelman1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yakt verilerin crdı için yüksek
    bence sübab ayarlarını,
    mazot pompa ve ekipmanlarını,
    enjektör takımlarını
    kontrol ettirmelisin

15. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yakıta lastik ebatı bir etki yapmaz lastik ebatını artırırsan misal orjinal taban 205 sen 235 yaparsan yakıtı çok az da olsa artırır ama her zaman orjinal iyidir starex alamyı düşünüpyakıtından endişeleniyosanz yukarıyı okuyun.

16. excellent32

excellent32 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    öncelikle herkese iyi günler 2004 tci vip stareximi 2 yıl kullanımdan sonr sattım mesleğimin şöför olmasından dolayı eksilerini ve artılaını yazmak istedim öncelikle sağlam ve masrafsız bakımı ucuz bi araçtı ikinci el almama rağmen bi sorun yaşamadım yakıt konusundada yakıtın kalitesinin çok şey değiştirdiğini gördüm ama düşündüğünüz gibi değil kaliteli diye aldığım markalı mazotları veya aynı yerden aldığım mazotta parti değişiminde çok yaktığını gördüm belki uygun değil ama ucuz mazot diye satılan yerden denemek için aldığım mazotla karma olarak bi depoyla 600 km yaptı aynı yerden doldurup sırf şehir içi 550 km yaptım zannedersem kalın mazotu daha az yakıyo performansıda pek etkilemiyo

17. antalya

antalya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Benim 2005 model starex TCİ var özel hususi olarak kullanıyorum.Uzun yoldada yani şehir dışındada çok yaktığına inanıyorum.275 km de 100TL yaktı.birde bir depo mazotla 430 km yol yaptım.Bana göre çok yakıyor geldi.Aracı alalı henüz 2 ay oldu.Aracımda bir anormallik varmı?

18. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB

Hayırlı olsun öncelikle....
    Ankara'ya bayram tatili için gidiş geliş yaptım. Giderken, yaklaşık 350-400kg ağırlık ile tek başıma Adana/Ankara arasında (motosiklet+6 kasa) 482km yolu 3/4 depo ile gittim. Ortaotobanda ve düzlüklerde yer yer hızım 100-110 km arasında, arasıra 120 ve üzerinde idi. Ölçümde ortalama 100km'de 9.8 litre yakıt tükettim.

Dönüşte yaklaşık aynı ağırlık ile yine (4 kişi + meşhur motosiklet+ kasalar valizler v.s.)yine aynı km ile bu sefer 110-120 km hızla 100km'de9 litre yakıt tükettim (depo yarım ile 3/4 arasında idi)

Bu tüketim değerleri otm. TCİ uzun şase içindir.

Aracınızı ne şekilde kullandığınızı, bakımların olup olmadığını, duman, güç düşüklüğü olup olmadığını, lastik ölçülerinin orjinal oluo olmadığını paylaşırsanız daha net cevaplar alabilirsiniz.

Bu araçlar çok yakmaz....Nereden mi biliyorum....Bende de var... :)
    Düzenleyen : tolgakmg

19. antalya

antalya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aracımın tüm bakımları yapıldı.herhangi bir problem yok.lastikler yeni.

20. starexci

starexci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende 2006 panelvan var.şehiriçi 28 kuruş yakıyor.

Bu Sayfayı Paylaş