LPG KABLO

starex güncel yakıt tüketimi

'Starex Forum - Club' forumunda starex2004 tarafından 4 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. starex ci

starex ci Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    her ikinize de ayrıntılı bilgileriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim, beyin sorunundan bende şüphelenmiştim onada baktıracağız..
    düzdün bir kullanımla maksimum 12 LT/100 KM ye inersek şehir içi artık normal diye kabul edeceğiz, otomatik olduğu için bu fark kabul edilebilir

2. fazlı

fazlı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar selamlar
    Sizlerle paylaşmak istediğim bir trabzon gezisi var. Aracım kısa, crdi ve otomatik Van-Trb. arası 735km yol gittim, fakat ekonomik kullanımla 48L yaktım. Ortalama 80 ile devam ettim ve 1500-2000 devir aralığında gittim Aracımda ortalama 1 ton yük vardı, lastik havalarım da 45 idi. Ayrıca yollar kötü olduğundan bayağı dur kalk yaptık.

3. adana murat

adana murat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    gaza çekinmeden basarakbir depoyla sadece şehir içinde 510 km yol yapıyorum
    not: benim araç,2004 tci 100hp

4. rdmaksl

rdmaksl Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif
    Düzenleyen : rdmaksl

5. AR147

AR147 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    eeeeeee daha ne olsun mazotun fiyatı düşünülürse cok normal bence

6. Onur-d

Onur-d Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ad Soyad:
    Onur Dursun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    arkadasta cok yakıyor demedıkı zaten aynı seyı soylemek ıstıyor yanıhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

7. HaYLaZzZ

HaYLaZzZ Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşlar dikkat edin 2004 yılında cıkan starexler şimdiki cıkan starexlere göre daha cok yakıyor bu bir gercek .
    Zaten üretici firma bu şikayetlerden sıkıldığı icin motor seceneklerini ve yapısınıda değiştirdi. 2006 -2007 -2008 de cıkan starexlerin daha az yaktığı gercek sorun bu kadar kolay . Bunun sebebide ilk cıkan starexlerle sonra cıkan starexlerin motorlarının aynı olmayışı.

8. raif

raif Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Daha az yakıt sarfiyatı için otomatik vitesi uygun eğimli yol kesimlerinde(Pozantı otoyolunda Adana'ya doğru inerken) vitesi boşa almak araca veya vites kutusuna herhangi bir zarar verir mi? Yolda seyir halinde iken klimayı çalıştırmak için klima düğmesine motor hangi devirde iken basılmalı? Motor yüksek devirde iken klimayı açmak motora veya klimaya zarar verir mi?

9. serhan

serhan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ad Soyad:
    Anıl Serhan ALPHAN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    otomatiklerde boşa aldığın zaman bildiğim kadarıyla şanzıman yağmayı kesiyormuş buda pek sağlıklı değilmiş
    ayrıca enjeksiyonlularda geçerli olan cut off denilen gaza basmadığında devir 1750rpm den düşük değilse araç benzin yakmıyor yol bilgisayarından kontrol edebilirsin muhtemelen senin araçtada aynı şey geçerlidir bi denemende yarar var ama boşa alman pek sağlıklı olmaz ister otomatik olsun ister manuel

10. recep1438

recep1438 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    valla arkadaşlar bende 2006 tci var 400 bin yakıyo yakıtımı fazla yoksa araçtamı anormalli war anlamış değilim bakımlarınıda yeni yaptırdım:S

11. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Merhabalar. Öncelikle hoşgeldiniz. Aracınızın tüketim değeri ne yazıkki çok yanıltıcı bir değer. Zira benim aracım da geçen ay (Eurodiesel 3.4 lira iken) 400krş yakıyordu. Ancak bugün aldığım yakıta göre 340 krş yakıyor. bu nedenle sizi yanıltan krş verisi yerine litre olarak verirseniz, yada bir depo ile şehir içi yada dışı tüketim değerinizi verirseniz çok daha net yorum yapabiliriz. Benimde aracım TCi ve otm. Şehir içi 11.5-12.5 litre arası (şehir içi) tüketimi vardır. Bu değer eurodiesel 3.4 lira iken 390-425krş iken, bugün normal diesel 2.88 e göre 330-360 krş arası değişiyor.

12. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selamlar benim kullandığım crdi otomatik 100 km sabit hızla (2000d.d.) şehir dışı 9 lt,şehir içi karışık 13 lt ,90 km sabit hızla (2300d.d.) şehir dışı 12 lt.verdiğim veriler 2007 temmuz ayı alanya - g.antep arasındaki gezi hattında denenmiş ve gündüz verileridir.geceleri yada havanın soğuk olması durumunda % 5 kadar fazla yakıyor.şimdi motorda tadilat yapılıyor.kapak exsantrik sübab v.b. bittiğinde chip tuning yapmadan 180 bg e çıkacak o zamanki verileri tekrar sizlerle paylaşıcam.

Unutmadan aracım iki kere egr valfini bozdu en sonunda bende bıktım ve emme manifolduna bağlanan noktadan körledim izmit sanayide dinamometrede 153 bg çıktı ama yakıtta bi değişme olmuyor.yanlız ani ivmelenmelerdeki dumanın çıkması ile egr açılıyor ve biraz geç toplama oluyordu onu ortadan kaldırıyor.eksoz emisyon değeride artıyor

Düzenleyen : ser41

13. starex2004

starex2004 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    demekki otomatik olan araçlar daha çok yakıyor benin araç 2004 tci en zor şartlarda kışın tam yüklü şehir içi 11,7 lt yi geçmedi uzun yoldada 8,7 lt ye kadar düşüyor.

14. GhosTon

GhosTon Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    günaydın abi :D otomatik arabalar her zaman fazla yakar

15. cool62

cool62 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam
    aranıza yeni katıldım starex almayı düşününce etrafa nasıldır diye sormaya başladım ilk aldığım cevap çok yakar oldu hemde yüz ifadeleri genelde bir kamyonun tüketimi gibiydi tabi tatmin olmadım birazda interneti araştırıyim dedim kafam iyice karıştı ve sonunda burayı buldum yanlış anlamayın kimseyi tanımadığım için özellikle bazı sitelerde bazı marka reklamı yapıldığına şahit olduğumdan burayı ön yargılı okudum bi süre ama burda starex hakkında doğru yazıldığı kanısına vardım hoş şüphelerim olsada daha önce ww kullanıp hayran kalmış biri olarak bütçemin ww almaya yetmemesi yüzünden crdi motorunda beni memnun edeceğini düşünerek starexde karar kıldım
    işim için tam starex özelliklerinde bir araç gerekli uzun olmalı sürüş konforu olmalı falan ama yakıt konusundada ekonomik olmalı çünki kazancım tamamen buna bağlı bu özelliklere uyan iki ticari araç var bütçemde ww ye yetmiyo daha doğrusu 7-8 yaşında bi araç almak yerine aynı fiyata 2 yaşında bi araç almak bana cazip geliyor
    ne olur açıkça crdi motorlu düz bi starex ne kadar yakar yazarmısınız(bu arada yollarda crdi araç kovalıyom durdurup sorim diye ama93 kartalla yetişmek mümkün değil :)) )bütün siteyi okudum anlayamadım herkesin dediği gibi kamyon gibi yakmıyosa yarın hemen aramaya başlıcam..
    aracı sormak için sevise gittiğimde bana h1 satmaya çalıştılar okuduğum kadar aynı motorun 170 bg kullanıyor neden 18-19 bin ytl vermek duruken sırf kasa için 32 bin ytl veriyim diye düşünüyorum velasıl cevap bulamadım kiralayıp kendim test ediyim dedim kiralama firmalarındada hep tci motorluları var oda çözüm değil ortada kaldım kesin yakıt konusunda bi cavap veren olurda beni tatmin ederse hemen bende statex sahibi olarak aranıza katılıcam :))

16. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Merhaba. Öncelikle hoşgeldiniz. Starex'in gerek yakıtı gerekse kullanan kişilerin görüşleri konusunda burada istemediğiniz kadar bilgi bulabilirsiniz. Sadece bu sayfada bile CRDi yada TCİ'nin tüketimini bulabilirsiniz. Bu nedenle kafanıza takılan soruyu tam olarak yansıtmalısınız. Yukarıda yada starex başlığı altındaki tüketim değerleri size az yada çok gelmesi ayrı bir konudur ama, hala aklınızda "buradaki yazılan rakamlar, sürüş değerlendirmeleriacaba gerçekten doğrumu?" tereddütünüz varsa,starex hiçbir zaman sizin için ekonomik olamaz. Bunu sizi tenkit etmek amacı ile söylemiyorum. Lütfen yanlış anlamayın. Eski VW kullanıcısınız. Bu arabaya duyduğunuz hayranlık ve güven,aracın genel özellikleri içerisinde yer alan, mesela "dayanıksız, çok pahalı servis ücretleri v.s" gibi değerlendirmelerin sizin için geçersiz olmasına neden olur. Aynı şekilde starex için kafanızdaki "bu araba yakar" fikrini atar, başka marka sahiplerinin eleştirilerine kulak asmazsanız çok daha net fikir elde edebilirsiniz.

Kısaca şöyle bir fikir vereyim. Aracım 2008 model otomatik TCİ, bilimum 3 rakamlı her konfor var.Bugün satsam verilen para galeride 15.000, piyasada 17.000YTL. Bu fiyata 1997-2000model transporter alabiliyorsunuz. Klima yok. ABS yok. en az 180.000km'de. Bu iki araba yan yana galeride satılık olsa, hangisini alırsınız?

Bir süredir aracım büyük geldiği için değiştirmeyi düşünüyorum. Sıfır km doblo benzinli ve fiorino benzinli - diesel seçeneklerine baktım. Hiçbir aksesuarı olmayan araçlar için aracımı başa baş bile takas etmeye gönlüm razı olmuyor. Aracımın yarısını yaksa bile. Çünkü benim için genç yaşı (daha bebek ohttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif), ayağımın altındaki muhteşem gücü, konforu, güveni....hep ağır basıyor.
    Düzenleyen : tolgakmg

17. adem61

adem61 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    adem güneş
    Yaşadığınız Şehir:
    61-TRABZON

18. cool62

cool62 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam

verdiğiniz cevap için çok teşşekkür ederim iş için istanbula geldim anca okudum.
    sonunda bu gün sabah 8.30 da tam istediğim panelvan crdi düz bi starex kullanıcısını park ederken yakaladım dövsede sorucam dedim https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif
    sabah sabah ne düşündü bilmem ama aracı tekrar açıp yakıt göstergesinide gösterdi uzun yolda klima açık 250 ytl yakıyormuş 65 litre bi depoyla 900 km gidiyorum dedi sizin cevabınızıda okuyunca karar verdim alıcam.
    2006 2007 crdi bi starex arıyorum https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

19. yelman1

yelman1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar
    bende 2006 tci space var
    yakıtı çok değişken ben bu araçla 65 lt mazot alarak 730 km yaptığım oldu
    ancak gene 65 litre yakıtla 510km yaptığımda oldu
    üstelik kullanım şartlarıda aynı bence biraz da alınan yakıtın kalitesiönem taşıyor
    hani burada isim vermek iyi değil ama özellikle iki şirket var mazotuna ve her istasyondaki kalitesine önem veren
    gerçekten bunlardan farklı yatıt aldığımda farkı hissediyorum

20. alusta

alusta Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    Merhaba, yakıtı araç yakmaz, sürücü yaktırır. Buna o kadar çok şey sebep oluyor ki say say bitmez.
    Ustaların tavsiyelerine kulak asmak yeterli.

Bu Sayfayı Paylaş