LPG KABLO

starex enjektör

'Starex Forum - Club' forumunda mehmet tarafından 5 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. mehmet

mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mrh
    arkadaşlar aracımın motor sıcakken marşı geç oluyor dişye servise gittim enjektörler arızalı söylenti
    enjektörleri bosh servisinde yaptırtık halen aynı sorun devam ediyor marşı geç alıyor sebeb başka bişey olabilirmi lütfen mesa yazın

2. Dimitri

Dimitri Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    189
    Ad Soyad:
    Özhan Tok
    Kompresörden Olabilir Mi acaba ?

3. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Merhabalar...
    aracınız CRDİ modeli mi, TCİ modelimi?
    Aracınızın geç çalışmasına neden olarak arızayı enjektörde aramaları ilk başta olası bir neden. Zamanla kurum bağlayan enjektörler özellikle sıcak havalarda motoru stop ettirdiğinizde tam olarak kapanmayarak damlatma yapar ve aracın akabinde tekrar çalıştırlmasını güçleştirir. Ayrıca yanma odasında oluşan kurum da aracın performans ve çalışma düzenini bozar.

Ancak arızalı enjektörler çekiş düşüklüğü, tüketim artışıve gaz kesmelerde duman atma sorununu da beraberinde getirir. Bu sorunlarınız yoksa, CRDİ modellerinde rölanti motoru, gaz kelebeği motoru, TCİ modellerinde ise su harareti ile çalışanrölanti devresikontrol edilmelidir.

TCİ modellerinde bahsi geçen yer şekilde gösterilmiştir.

Uploaded with ImageShack.us
    Düzenleyen : tolgakmg

4. seko_can

seko_can Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende crdi full minibüs var rölantide motor sarsıntılı çalışıyor sebebi ne olabilir?

5. salih66

salih66 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhabalar tolga hocam size bir sorum olacaktı çok acil yardıma ihtiyacım var bende 2004 model starex var crdi motor 140 bg 3/4 sabahtır çalımamazlık yapıyor aama araçta siyah duman falan atma yok artı bir kere çalışınca akşama kadar sorun yok çalışması ğüzel ısıtıcılardandır dediler ğittim deyiştirdim hepsini şimdi enjektördendir diyo burdaki usta ama siz de bilirsiniz duman atması falan yokk şaşırdım kaldım sizce ne yapmalıyım veya neden olabir birde ısınıca çalışıyor dedim ya hemen almıyor tak diye biraz geç alıyorr lütfenn yardımmm

6. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ateşlemeyle ilgili sıkıntı olabilir ya da akü. Eğer enjektörlerde tıkanıklık varsa ve kırsal motorin alıyorsanız eurodiesel'e geçmenizi öneririm. Hatta depoyu temizlemesi maksadıyla da depo boşalınca bir depo GTL alın, enjektörlere faydası olur.

7. salih66

salih66 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    akü bir senelik yeni ısıtıcıları bu hafta sonu 4 tanesinide yeniledim kırsal motorın hiç kulanılmadı ist oturuyorum ve euro dizeesel kulanıyorum bu ğün enjektörleri kontrol ettirdim 1 tanesindde sorun varmış bu hafta sonu komple temizleticem bakalım yine yapacakmı çalışmamazlıkkk arabada hiç sevmediğim şey çalışmaması her şeyine baktırırım o kadar titizim ama çalışmayınca soğuyorum soğdumm şu arabadan daha 2 ay oldu yaa

8. ibo_speed

ibo_speed Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    crdi lerde böle bi sorun yok TCI lerde çok oluyo enjektörler neden tıkanmış tahlil şart 1 haftada anca sonuç alırsınız yetkili servis söylüyor bunları euro diesel hikaye yanianlıcanız..

9. salih66

salih66 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Böyle bir sorun yok da hocam benim araç sabahları almıyor ama bir kere çalışınca tmm sorunn yokk neden olacak ilk ısıtıcılardan dediler deyiştirdim yine aynı sonra enjektörlerden dediler aracı bu ğün teste ğönderdim birtanesi sorunluymuş bu hafta sonu onuda yaptırıcam ama kafama takılan 1 enjektörde sorun varsa sabah çalışması lazım diyerleri sağlamm kafama takılann buu işteee birde benim araç dumanda atmıyor enjektörler tıkalı olsa siyah duman atmazmıı ne yapıcam şaşırdımm yaa ısıtıcılardan diyen servistiii araba yine çalışmadı

10. merikemal

merikemal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    tolgakmg bu işlerden iyi anlıyor sana mutlaka fikir verirdi fakat uzun zamandır online göremiyorum onu

11. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    O zaman aldığınız mazotta sorun olabilir. Eurodisel de olsa hepsi temiz olmayabiliyor. konvekta hocam, TCi Starex'inde enjektör temizliği için birinci kalite yağ kullandığını söylüyor ama siz denemeyin.

12. salih66

salih66 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    valla bende tokga hocaya sormak için mj yazdım ama cevap alamadım acaba ulaşacagımız mail adresi falan yokmu yada tf numarası bulamazmıyız bir yerden tolga bey baya uzman bu konuda

13. admira 22

admira 22 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    büyük bir ihtimal kızdırma da bi sorun var kızdırma bujilerini değiştirmelisin

14. sdiect

sdiect Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Hakan Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Selamlar,crdi starex aracımın,dururken veya hareket halindeyken gaz pedalına bastığımda teybin oralardan yüksek olmasada duyulacak seviyede bir ses geliyor,gazı bıraktımı kesiliyor.
    sanki motora yakıtı veren küçük bir motor sesi gibi(vızırdama)şeklinde bir ses.
    Bu ses normalmidir? saygılar...

15. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Normal Normal Beyinden Geliyor Bendede Var Korkulcak Bir Sey Degil..

16. karmen

karmen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    iyi akşamlar arkadaşlar bende de starex tci modeli var geçenlerde yakıttan dolayı enjektörlerini temizlettim ayar yapıldı ancak ertesi sabah aracım zor çalışır oldu sadece sabahları ilk basmada almıyor uzun süreli marşta alıyor çalıştıktan sonra bir problem yok yapan firmaya gittim sorunu atlattım bizlik problem yok bujilerde sorun var dediler ama bujilerde sorun olsa devamlı zor çalışmazmı araç bilgisi olna varmı

17. salih66

salih66 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley14.gifmerhaba arkadaşım sorunu okudum bende crdi 140 beygir var benimde sabaahları zor çalışıyordu yada hiç çalışmıyordu ilk ısıtıcıları değiştirdim ondan dediler sonra enjektörden dediler temizlettim şimdi yarım kontakta çalışıyor başka bir enjöktörcüye baktır bence bujileri değiştirmeden sonra değiştirirsin buda olmazsa ısıtıcıları deiştireceksin oda 150 ytl haber verirsin iyi ğünler

18. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Isıtıcı Dediginiz Şey Zaten Bujidir..https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley20.gif Farklı Şeyler Degil..Isıtma Bujisi

19. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sorun %90 yakıt filtresinden. Mazot filtresini değiştirin, sorun düzelecektir. Ayrıca eurodisel bile olsa, marka fark etmez; güvendiğiniz bir yerden mazot alın. Ben Total'den alıyorum genelde ama burdaki bayi iyi olduğu için; başka yerde ve şehirlerde Opet'ten şaşmam ve devamlı eurodiesel alrıım.

Düzenleyen : tahrikk

20. karmen

karmen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkür ederim bilgileriniz için arkadaşlar

Bu Sayfayı Paylaş