10 Kasım LPG KABLO

Starex Crdi Balans Milinin Yeri Bozulursa...

'Starex Forum - Club' forumunda YUCELYUS tarafından 2 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. YUCELYUS

YUCELYUS Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yücel Duymuş
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    H100 (1993-201X)
    Arkadaşlar starex crdi 2007 model aracımda, rolantideyken hafif gaza basınca zincir sesine benzer ses gelmekteydi.
    Bir çok ustaya gösterdim kimi zincir,kimi yatak vuruyo araba,kimide subablardan geliyo diye bir çok farklı yorum getirdiler.Hiçbiri uzlaşamadı.En son hyundai servisinden çıkma ustaya aracı teslim etdim.Zincir değişir diye karar almıştık.
    Motoru açtığında balans millerinin bozulduğunu yerinede zarar verdiğini çözümünün sadece blok almakla olabiliceğini söyledi.Bir anda kafamda aşağı kaynar sular döküldü.

Arabaya bakımlarını hep zamanından önce yaptım.Yağı suyu devamlı kontrol altındaydı.Kullanırken 2000 deviri geçtiğimi hatırlamıyorum.Neden olur diyorum kronik diyor.

Sizce ben ne yapim.Sıfır blok alınırsa masrafın 5 6 bin civarı tutacağını söylüyor işçilik dahil.Çıkma blok alırsak yarı yarıya düşermiş,tabi onuda faturalı alıcaz,ruhsata işleticez.Böyle birşey daha önce başına gelmiş olan varmı?Veya daha uygun şekilde yapma şansımız yokmudur.Yardımlarınızı bekliyorum.

Ayrıca şunuda belirtim.Sadece miller değişirsede geçici bir çözüm olurmuş,bir ay sonra tekrarlar dedi.İstersen milleri takalım öyle satarsın dedi.Ama ben kimsenin başını yakmak istemiyorum.

2. sdiect

sdiect Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    31
    Ad Soyad:
    Hakan Yıldız
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Geçmiş olsun,aracı sıfırmı aldınız kaç kilometrede bilmiyorum fakat balans mili kendiliğinden nasıl bozulduda yuvasını bozdu anlayamadım.Balans milleriyle ilgili benimde kötü bir anım olmuştu 2007 crdi aracımın silindir kapağını değiştirmiştim usta balans mili dişlisinin civatasını sıkmamış yolda giderken balans mili dişlisi yerinden çıkıp alüminyum kapağı delmişti motor yağının büyük kısmı yola boşaldı şanslıydım motoru yakmadım çok şükür tekrar çok geçmiş olsun.

Son düzenleme: 2 Ocak 2016
    salih_karali bunu beğendi.
  3. YUCELYUS

YUCELYUS Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Yücel Duymuş
    Yaşadığınız Şehir:
    10-BALIKESİR
    Araç Modeli:
    H100 (1993-201X)
    Araç 130 binde,ikinci el alındı km ve expertizide kontrol edilerek alınmıştı.Ses başlar başlamazda gitmiştim oysaki.Herhalukarda blok değişecekmi?Yokmu arkadaşlar bilgisi olan.?

4. gogo17

gogo17 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,669
    Ad Soyad:
    İlkay
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    Balansor iptal edilebiliyor bi rektefiyeciye danisin

Bu Sayfayı Paylaş