LPG KABLO

starex cam açıp koltuk takma

'Starex Forum - Club' forumunda mahir tarafından 19 Kasım 2007 tarihinde açılan konu

1. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Ağustos ayından beri araç dönüşüm işlemleri oldukça zorlaştı. Ama hala devam etmekte...Tabiki belirli kurallar çerçevesinde. Abs zorunluluğu koltukla alakalı değil. Sadece minibüs dönüşümünde geçerli....Benim aracım 2+1 den 5+1 kamyonete dönüştürüldü. bu işlem için ABS şartı aranmadı....

Karavan statüsünü bilmiyorum. Ancak araçların sınıflandırılması tamamen vergilendirme ile alakalı. Aracınız 5+1 kamyonet olup koltuğu yatar olabilir....Zira benimki öyle....Önemli olan kişi sayısı kadar koltuğun araçta belgelendirilmiş olması gerekiyor.

Koltuk eksiltmede ABS şartı aranmaz. Zİra belirttiğim gibi sadece minibüs için ABS şartı aranıyor.

Ancak aracınız hangi statüye sahip olursa olsun koltukları eksiltilip yad artırılıp amacı dışında kullanılamaz. 9+1 projeli bir minibüsün bir sırasını söküp kanepe koyamazsınız....Tüm koltuklar yatar kalkar ama....koltuk eksiltemezsiniz...

2. erdenbay

erdenbay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bir karavan forumundaki araç proje ve tadilat bilgileriyle tanıdığımız makina mühendisinden yeni öğrendiğim bilgileregöre:

1/01/2009 tarihinden itibaren araçlardan koltuk çıkarmak yada ilave etmek ve de yolcu sayısını azaltıp eksiltmedeki en önemli etken, eğer aracınız 2500 Kiloyu geçiyor ise yeni proje çizip onaylatabilmek için araçtaABS nin şart olduğunu, 2500 kilo altının ise böyle bir şart aranmadığını ve kendilerinin böyle projelere onay aldıklarını söyledi.

Bu konu ile çok arkadaşınilgili olduğunu bildiğimden , bu dönüşüm ve projeleri çizen mühendislik bürosunun internet adresini ,faydalı olacağını düşündüğüm için vermek istedim.
    http://www.yenermuhendislik.com/
    İlgili makina mühendisi Cevdet Çelikörs bey...

3. EgeTim

EgeTim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

verdiğin linki inceledim bende arıyordum h100 panelvanımı cityvana çevirmek için bu verdiğin linkteki firmada benim evin 2 sokak ilerisiymişhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gifburnumuzun dibinden haberimiz yokmuşhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley9.gifteşekkürler...

4. antalya

antalya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba,
    Bende yeni bir forum açtım gerekli bilgi alamadım.benimde 9+1 kısa şase minibüsüm var hususi olarak ruhsata kayıtlı.ortadaki ikili koltuğu söktürdüm arkada 3 lü koltuk kaldı yani karavan türü kullanmak istiyorum yazın tatile çıktığımda aracımı bu şekilde kullanıp eksik koltukla muayeneye girebilirmiyim veya proje çizdirip 7+1 hususi minibüs olarak yaptırabilirmiyim.

5. erdenbay

erdenbay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Bir önceki yazılanları okursanız anlarsınız !!!!

6. grcyln

grcyln Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,

Starex crdi 2005 model hususi 8+1 minibüs istanbul için zorunlu trafik sigortası ne kadardır?

teşekkürler...

7. bufeci42

bufeci42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hocam bende yenı starex crdı aldım ruhsatta kamyonet gecıyo aldıgım kısı yan camları komple actırmıs ruhsatta işli 4+1 ama . bubenım kafama takıldı aracı nasıl 9+1yaparım dıye sorusturmaya basladım bana malıyetı 630 liraymıs.
    350 proje
    180 vıze
    100 lırada ruhsat yenıleme hepsı bu
    hıc olmazsa arac terfı ederek mınubus oluyo
    ancak abs sartı var hyundaı bayısınden abs vardır yazısı alamak gerekıyo
    benım aracımda zaten 10 koltuk oldugu ıcın onu masraf yazmadım koltugu olmayanlar dusunsun.

8. okkaren

okkaren Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selam arkadaşlar bende daha yeni 2007 crdi starex araç aldim mutivay kople camlı 4+1 kişilik ama ruhsatta kapalı kasa kamyonet yazıyor bunların hepsi ruhsatta buşekildemi geçiyor muaynede sorun olurmu diye kafama çok takıyorum bu arada araç açma deyil orjinal fabrika çıkış camlı van

9. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhaba;
    bu firma ile işlem yapan varmı acaba bende 9+1 den 2li koltuğu eksiltmeyi düşünüyorum ...eksiltmede aracın cinsi ne oluyor 7+1 minübüsmü,kamyonetmi veya panelvanmı oluyor cins değişirse vergilendirmede değişecek herhalde...işlem yapan varsa paylaşırsa memnun olacağım...maliyeti,ve prosedürü hakkında bilgi verirse çok makbule geçecek....

10. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    İlhan Abi Kamyonet Olarak Geçerse 850 Lira Vergi Ödüyorsunuz..
    Benimki Space Modeli 5+1 Ortadan Camlı En Arkada Cam Yok Kamyonet Olarak Geçiyor 850 Lira Vergisi Var..

11. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    ok,
    minübüs tarifesi nerdeyse yarısı ama trafik sigortası pahalı dengeye geliyor ,,helede ist plaka ise 1000 tl gibi trafik sigortası var ben plakayı değiştirip az riskli il sınıfı olan muğla iline geçirdim 325 tl ye düştü..
    acaba eksiltme olunca cinsi ne oluyor aracın hangi sınıfa giriyor..bu işlemi proje çizdiripde yasal şekilde cins değişikliği yapan varsa bilgilendirirse çok makbule geçecek bende şu an zaten eksik çıkardım evde duruyor ama yolda çevirmede 500 küsür ceza yeme riski var tabi.....

12. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Vallahi Abi Benimki 2008 Model 500 Küsür Liraydı Trafik Sigortası ..Kasko 1300 Mü Neydi Tam Hatırlamıyorum https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley18.gif Ek Olarak Panelvan Olmuyor Kamyonet Diye Geçiyor Bunlar...

13. fazlı

fazlı Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bir yanlışlık var, space s abs crdi 5+1 benimkide aynı fakat motor 1900cc üstü grup deyip yıllık 977tl ödüyorum sürekli!?

14. sabah-sabah

sabah-sabah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim aracım camlı ruhsatda kamyonet geçiyor koltuk olurmu

15. sabah-sabah

sabah-sabah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    starex koltuğu ist.da nerden alabilirim

16. tahrikk

tahrikk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aracınız camlı van ise koltuklu kullanmak için mutlaka proje hazırlatmanız ve koltukları ruhsata işletmeniz gerekir. Koltuk için Starex'in olmasına gerek yok. Döşemecilerde falan çeşitli koltuklar vardır, onlardan alabilirsiniz.

17. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Yeni Konu Açmak İstemedim Bende Full Yapıştırma Cama Çevirmeyi Düşünüyorum Son Zamanda Çıkan Masraf Nedir ?

Araç Yarım Açık En Arka Kısım Açılacak ( Açmayacam Üstüne Direk Cam Yapıştıracam)

Yapıştırma Camların Fiyatı Nedir Sürgülü Sürgüsüz ?
    Proje Fiyatı Nedir ?
    Arka Kısımdaki Camların Hepsi Filmli Olsa Ne Gibi Bir Sorun Olur Sonuçta Ticari Araç Bu ?

18. izdusum53

izdusum53 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2006 model tci starex kapalı kasa ankaradan aldım rizede oto dizayn yapan arkadaşıma bunu camlı yapalım dedim sadece camlarını açıp işletmesi 750.00tl tuttu içerisinede 1.250tl masraf ettim koltuk,tavan kaplama ve komple halıfleks giydirme artı tabana mdf koydurup üzerini kaplattım totalde 2.000 tl ye citivan oldu...

19. oldcoyoteinc

oldcoyoteinc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Hasan Oğuz
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Starex CRDI(1997-2008)
    Arkadaşlar öncelikle forum çok güzel ve harika paylaşımlar var, starex hakkında bulabildiğim en geniş kapsamlı forum bu oldu. Hazırlayan ve emeği geçen herkese öncelikle teşekkür ederim.
    2006 model starex crdi bir araç aldım panelvandan açma fakat açtıran arkadaş tek sıra cam açtırmış ve arkaya 3 kişilik bir koltuk koyup ruhsata işlettirmiş. Ruhsatta "Yandan Camlı Çift Sıra Koltuklu" diye bir ibare yer alıyor. Ben arkaya bir sıra daha cam açtırsam bunu tekrardan ruhsata işletmek gerekirmi yoksa ruhsatta yazan bu ibare benim için yeterli olurmu? Şimdiden teşekkürler ve herkese iyi forumlar.

20. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Hosgeldiniz , sadece starex degil tum hyundailer hakkinda en genis en kapsamli forumuz , diger isminde hyundai gecen sitelerde toplasaniz 10 tane hyundai konusu cikmaz .Gerisi ; Sohbet ,hikaye ,bos muhabbetdir..

HTC Wildfire S A510e cihazımdan gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş