LPG KABLO

Starex alımı

'Starex Forum - Club' forumunda EgeTim tarafından 5 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Süper Olur .. Ben Askıya Almıştım Hemen Çıkarıp 22000 Tlye Çıkartırım.. Bu Aracın 8mm İnşaat Demirinden Direksiyonu Olan L300 Le Aynı Fiyatta Veya Daha Altında Satılmasına Gönlüm El Vermiyor

2. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Aslında İlhan Abi Sadece Satanlar Degil Forumdaki Starex Kullanıcılarıda Bunu Yapsa Çok İyi Olur Maksat Satmak Degil.. Benim Gibi Telefon Numarasını Koymazlar Olur Biter

3. EgeTim

EgeTim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İlhan abi sana birkaç soru soracam
    1.bakırköy de mi oturuyorsun 2.TCI starexleri neden bu kadar kötülüyorsunuz 3.ilan açıklamasında TCI ile CRDi değilde Şoförler arasında fark yapsanız daha uygun olmazmı?

4. EgeTim

EgeTim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Starexlerde çok yakma sorunu yok aslında gerek TCI gerekse CRDI olsun yakıtları bence gayet makul bende 2003 model TCI starex var son yakıt ölçümüm 750 km. yaklaşık 100-150 km.si şehir içi 205 tl yaktı. ortalama hız 95-100

5. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Vallahi Abi Sende Çıkart Satılıgahttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif Piyasa Canlansın

6. mirkan

mirkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    403
    Ad Soyad:
    Mirkan Şenol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ortalama hız 100-110'du abi benim gözüm ibredeydi sürekli :) ... burda panelvanı olan biri var anlatıyorum deli oluyor , o kiloyla o yükle nasıl benden az yakıyorsunuz diye :) ... 6 kişi bizdik 65kg de arabam ... 7 de ...

7. sazlı

sazlı Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    arkadaşlar bende 2004 uzun şase tci multiway var 110-120-130 km civarı gidince 10 lt yakıyo uzun yolda.ama 170-180 basayım dersen 14 ltreyi gördüm.şehir içi ise 12 lt yakıyor.net ve doğru değerler.neye göre fazla yakıyo diyolar merak ediyorum ? saygılar :)

8. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    1.5 Kangooya 1.3 Dobloya Göre Fazla Yakıyor..https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

9. mirkan

mirkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    403
    Ad Soyad:
    Mirkan Şenol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hocam sürük karakteristliği yakıtda çok farkettiriyor ... Özgür abi (egetim) ile yaptığımız yolculuk boyunca araç kullanımını takip ettim ... konvoy halinde yapmasaydık bu yolculuğu eminim 800-830kmye dayanırdık o mazot ile ...

10. sazlı

sazlı Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif bizim insanların hyundai ön yargısını anlamış değilim.böyle söylentiler yüzünden araçarımzın değeri düşüyo.2004 te transportla starex arasında 3.600 fark vardı sıfırda.istesem transport alırdım ama starexin dizaynı çok hoşma gitmişti.şimdi benim araba 10,000 tl ediyo transporter minimum 20,000 ediyo aynı modelde kmde olanları şimdide keşke transporter alsaymışım diyorum malesef sadece bu yüzden https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley7.gif

11. sazlı

sazlı Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    kesinlikle kardeşim benim starexe 15 litre yaktırdı.ki basmadı ama agresif ve devirsiz kullandı sürücü çok etkiliyor

12. mirkan

mirkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    403
    Ad Soyad:
    Mirkan Şenol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ama bilmiyorsunuzki o transportera binenler her 40.000de 2500 liraya baskı balata her 50.000 de 2800 liraya turbo değiştiriyor :) ... araştırın bakalım özellikle 2004 2005 transporterleri ...

13. sazlı

sazlı Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    allah allah hiç öyle bişey duymadım.baskı balata 40,000 de bitermi yaa kullanıcı hatası değilse eğer.bizim arkadaş 120,000 de turboya masraf etti.her işte bi hayır vardır diyelim :)

ayrıca geçende şikayetlerde bi yazı okudum adam 2011 transporter almış.araç acayip takırtılı çalışıyormuş.servise götürmüş.bunlar böyle yapacak bişey yok demiş servis.harbiden dikkatimi çekti yeni transportlr bile traktör gibi çalışıyo.benim starexim 155,000 e dayandı maşallah saat gibi :)

14. merikemal

merikemal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Lak luk zart zurt bildik bilmedik konusmayın arkadaslar. kullananalar konussun kulaktan dolma burda ahkam kesmeyın.yeni memlekete gbittim geldim sehırıcı yok uzun yolda 30 kurus yaktı bu arac daha yeni beyin, degıstı 30 kurus yaktı varsa daha fazla yakar dıyen bana gelsın ıspatlayayayım.2120 kg racın kendı agırlıgı aracın ıcındede 6 kısı vardı otobanda 160 normal cıft serıtte 100 km gecmedım 0.30 kurus yaktı o kadar!!

15. merikemal

merikemal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ayrıca öyle sacma sapan sekıllerde olcmedım yakıt degerını full depoya full depo ölçtüm yok arkadas benımkı fazla yakıyor dıyen varsada ASLAN BESLEYEN ETINI DÜŞÜNMEZ diyorum ........

16. mirkan

mirkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    403
    Ad Soyad:
    Mirkan Şenol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Sakin ol kimse birşey demedi ... starexin yakıtına çok diyen 1.6 civice binsin önce :) ...

17. sazlı

sazlı Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif

18. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    ::) BENCEDE YAPABİLEN YAPSIN HİÇ TANIMADIĞIM BİRİ İNSAN BENİM İLANIMDAN ETKİLENİP SAhibinden com da ne kadar starex ilanı varsa bana gönderdiği msj ı göndermiş SSB diye starex sahipleri birliği azimli bir arkadaş.......bence yapılmalı bu fiyatları gören galerici ve esnaf da ona göre fiyat ister mecburiyetten hatta ben 10 gün önce bir hyundai yetkili servisinin 2. el araç satışında aynı sitede 27000 tl satış fiyatını gördüm.
    birde **HYUNDAİCLUBTR**etkili ve ciddi bir forum DENEMEYE DEĞER BİR ÇALIŞMA OLUR...........

19. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhaba;
    1.senede 15 gün gibi geliyorum herhalde 10 gün içinde geleceğim...
    2,TCİ starex leri kötülemek gibi bir durum yok birde gerçek varki starex araçların bu kadar kötü nam sahibi olmasının sebeplerinden birisi TCİ modellerdir...insanlar pompaları ile oynadılar bir sürü abidik gubidik işlemler yaptılar arabalarına az yaksın diye belki bu mazot pompa ayarları ile oynamalar motorada zarar verdi ....ayrıca altlarındaki arabaya otomobil muamelesi yaptılar ...ve gerçekten 100 tci ile 140 crdi arasında performans çok farklı 40 BG fark ve CRDİ farkı geçen sene akrabam tci otomatik kiraladı 1 aylığına bende bindim performans çekiş ilk kalkış kıyas kabul etmez..benim otomatik olduğu halde biraz sert kalkış (power modunda)yapsam patinaj çekiyor..
    3.ilanı iyi okursan böyle bir fark ve tci kötüleme yok sadece CRDİ özellikleri anlatılıyor ki çoğu insan hala 140 bg aracın farkında değiller ..bence sizde ilan verin ersin kardeşin dediği gibi sizde tci özelliklerini anlatın ..
    birde gerçek bir olayı anlatayım ben aracımı alırken hyundai ekspertize götürdüğümde işlem sonrası servis şefinin söylediği doğru seçim eğer 100 tci olsaydı size almanız için tavsiye etmezdim demişti..buda o servis şefinin görüşü tabiki....neticede iki araçda farklı fiyatlarda satılıyor ve ikiside starex...bugün kia sorentolarda H1 motoru müşterek kullanılıyor 2007 ye kadar starex 140CRDİ kullanılıyordu zaman teknoloji sürekli gelişiyor ilerliyor...demekki H1 deki teknoloji 140 CRDİ den daha iyiki kia da onu kullanıyor işte bu kadar basit zaman herşeyi değiştiriyor...
    kazasız günler...
    Düzenleyen : toporomboz

20. Beemer

Beemer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Selamlar,

Maalesef Tci'ler için piyasada kötü bir izlenim var.Doğrudur Tci 100HP.CRDİ 140 HP'dir.Dolayısıyla CRDİ tabi iki kalkerken patinaj çeker.Neredeyse yarı yarıya güç farkı var.Ben de aracımı alırken CRDİ alacaktım.Ancak Enjektör fiyatlarını görünce vazgeçtim.Bir adetinin fiyatı 1250 TL'idi.Bende TCİ'ye dönüş yaptım.Ne yapalım.Ancak memnunum ben aracımdan....Basit olan iyidir.Allah korusun bir pompa enjektör sorununuz olsa öyle kolay kolay her yer tamir edemez ve ciddi paralar ödersiniz.Ancak her ikiside güzel bence sonuçta bu kadar donanımlı araçları o fiyatlara başka türlü alamaz kimse...

Bu Sayfayı Paylaş