LPG KABLO

Starex alımı

'Starex Forum - Club' forumunda EgeTim tarafından 5 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Rica ederim... Yüksek vitese geçmek için illa 100Km/h hıza ulaşmak gerekmiyor. Otomatik viteslerde vites geçişleri yol ve yük durumunun yanında gaza basma miktarına göre de değişiklik gösterir. Şöyle ki gaza çok basıp motoru çok devirli kullanırsanız, konrol ünitesi aracı spor modda kullandığınızı algılayarak vites geçişlerini yüksek hızlarda yapar, gaza az basıdığı durumlarda aracın ekonomik modda kullandığınızı algıladığından bir üst viteslere daha düşük hızlarda geçecektir. Eklediğim örnek grafikte gaza basma miktarına göre viteslerin büyüme ve düşme hızı aralıklarını inceleyebilirsiniz. Grafiğin solunda yukarı doğru olan kısım gaza basma oranını alt yatay kısım da aracın hızını göstermektedir. Üst kısımda da vites geçiş durumları ifade edilmektedir.
    http://img602.imageshack.us/i/otomatikvitesgeileri.jpg/
    Düzenleyen : AcarBey

2. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    tekrar teşekkürler grafikde görünüyor....70-80 lede giderken 4. vites kullanılıyor ama örnek vereyim 60 ile 110 km arası yavaş yavaş hızınızı arttırdığınızda devir yükseliyor hız arttıkça ama 100 ile 110 km arasında öyle bir şey oluyorki araba birden rahatlıyor sanki vites büyültmüşsünüz hissini veriyor ve mesela 2000 devirdeyse 1700- 1800 e düşüyor ve araç ipini koparmış gibi rahat vaziyette seyrediyor bu olay tork konvertörü kilitlenmesi olayı değilmi araç sabit 4. vitesde kalıyor doğrumu ifade ediyorum daha düşük km lerde sürekli 3 ile 4 arası geçişmi oluyor.bunu anlamak istiyorum.....hoşçakalın

3. yasarakdeniz

yasarakdeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  4. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet o hissetiğiniz şeyde tork konvertör içerisindeki LockUp kavramaları birleşiyor ve motordan gelen hareket 1:1 oranında şanzımana kayıpsız iletiliyor. Bu şekilde yakıt ekonomisi de sağlanıyor. Ayrıca bu durumda şanzıman içerisindeki kavramalarda kaydırma ve sürtünme olmadığından şanzıman yağının da soğumasına yardımcı oluyor.

5. aysimeren

aysimeren Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sanırımaracı almadan önce sizinletelefon sohbeti yapmıştık. İnternetteki aracınızın altına yazdığınız uzun bilgiler doğrultusunda. Gerçekten bilgiler aydınlatıcı oldu. Teşekkür ederim.

6. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    ilginize teşekkürler;doğrudur sizin gibi en azından 10 kişi ile böyle sohbet yaptık ve ne alacaklarına karar vermelerinde yardımcı oldum ilanda yazdıklarım starex orjinal 9+1 almak isteyenlere bir fikir veriyor..ÇÜNKÜ HALA İÇİNDE 9+1 KOLTUK OLAN ARAÇLARI ORJİNAL MİNÜBÜS ZANNEDEN VATANDAŞ ÇOĞUNLUKDA ..en azından bu tür insanlara faydası olur....fiyatda 35000 tl yazınca acaba neymiş diye izleniyor iyi okuyan bunun bilgilendirme ilanı olduğunu anlıyor ama birde içinde ne özellikleri var diye merak edende aramıyor değil...daha iyisini bulmadanda asla satmayı düşünmüyorum bana keyif ve heyecan veren bir araba starex....bu arada sizde güzel bir araba satın aldınız kazasız günlerde kullanın allah hepimizi yoldaki şaşkınlardan korusun hoşçakalın....
    not:sizin gibi crdi 140bg svx orjinal 9+1 minübüs almayı düşünenler için ilan linkini veriyorum....
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-hyundai-starex-orijinal-crdi-140-beygir-svx-full-starex-34540217/detay

7. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    otomatik vites konusunda bilgilenmeye devam :)
    keşke bu motordan gelen hareket 80-90 kmarasında 1:1 oranında şanzımana kayıpsız iletilebilse...benim kullanma şekli ve hızına göre (70-90 km arası) hem yakıt ekonomisi olmuyor hemde şanzıman yağı fazladan ısınıyor....ama başka çarede yok herhalde.....ya 110 km ile kullanıp hız limiti aşıp radar ve ceza riski ile kullanmak yada biraz fazla yakıt harcamak.....başka alternatif yok gibi....size en başında onun için yzmıştım O/D düğmesikapalı 70-90 arası kullanıp 3. vitesde 4. vitese geçme teşebbüsünde bulunmaya fırsat vermeyen tarzda acaba araba için daha doğrusu şanzıman için daha faydalımı olur...neticede böylede çok yakacak öylede çok yakacak bu şekildedevir artacak O/D akapalı iken devir düşecek bu iki şekilden hangisi motor ve şanzıman için daha sıhhatli sürüş şekli olacak ben yakıtını asla düşünmüyorum...(ticari kullanmadığım için senede 3-5 bin km için değmez)hoşçakalın kazasız günler.....
    Düzenleyen : toporomboz

8. turan41

turan41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    iyi akşamlar.öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.2005 starex crdi 9+1 arıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim..

9. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    rica ederim faydalı olursa ne mutlu insanların aradığı aracı bulması kandırılmadan sonradan yapılıp içine 9 koltuk konmuş araçları ayırt etmesi açısından verdiğim ilandaki özellikleri incelerseniz aradığınız aracı bulabilirsiniz...ben uçuk rakam koydum ki izlensin diye gerçektende faydalı oldu...siz fiyatı haricinde özelliklerine bakın ve arayın araba.com ve sahinden.com siteleri verimli bu bakımdan...
    not:9+1 araçlar genelde servisde ve turizmde kullanılmış yüksek kmdeki araçlar tektük kalabalık ailelerin kullandığı araçlar var bence onlardan bakın derim fiyat olarakda 21-22 üzeri olanlara bakın sonra aradaki farkı servislerde tamirhanelerde aracın eksikliklerini gidermek için ödemeyin :) ucuzsa vardır illeti pahalıysa vardır hikmeti demişler bence çok doğru ...bir ürüm hem iyi hemde ucuz o-l-m-a-z (ihtiyaçdan hariç allah kimseyi malını ihtiyaçdan satacak durumada düşürmesin)...bulduğunuz aracın linkini gönderin forumdaki arkadaşlarda fikirlerini belirtirler......
    kazasız günler

10. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-minibus-midibus-sahibinden-cok-temiz-cift-klimali-crdi-svx-full-full-minibustur-46655971/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-minibus-midibus-sifirdan-farksiz-19000-km-46319203/detay

bu araba sizin memleketinizde kocaelinde .....

bence bu tip arabalardan arayın km az.......

11. turan41

turan41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkür ederim öneriler için :) biz 2005 model 17 lira civarına bişeyler bulmaya çalışıyoruz.malum bütçe kısıtlı..

12. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhaba;inşallah o bütçenize göre bulursunuz diyeceğim ama çok zor bence......100 lük kesin bulursunuz.....acil ihtiyaçdan satılık haricinde o rakama bulsanız dahi ya km çok yüksek servis tur aracıdır yada bir sorunu vardır..oda size aldıktan sonra kesin ek maliyet getirecektir.......
    hayırlısı olsun........

13. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Abi Benimde Bu Sinirime Gidiyor... 8 MM İnşaat Demirli Direksiyonu Olan Teneke Mitsubishi L300 Lere 100000 Km Üstü 20000 22000 İstiyolar... Ama Starexe 15000 Tl Normal Görülüyor Ben Bu Olaya Sinir Oluyorum....
    Bence Forumdaki Starex Kullanıcıları Olarak Üçkağıtçı Galericilere Karşı Piyasayı Yükseltmeliyiz.. . Ne Kadar Starex Kullanan Varsa Keyiften Satılıga Çıkarsın 20000 Gibi Rakamlara Bakın O Zaman Piyasa Nasıl Yükselecek..

Düzenleyen : Ersin Cerrah

14. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    aynen dediğin gibi ersin kardeş....ben bu işi 7 ay önce başlattım bile 35000 tl den satılık :)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-hyundai-starex-orijinal-crdi-140-beygir-svx-full-starex-34540217/detay

benim bildiğim 3 kişi bu ilandan faydalanıp doğru araç satın aldılar( orjinal 9+1)
    bana bir sürü telefon geliyor rakam yanlışmı acaba 13500 mü diye :) bende bilgilendirme ilanı olduğunu anlatana kadar göbeğim çatlıyor çünkü açıklamanın sonunda yazıyor ama sazanlar kafadan acaba 13500 e alırmıyız diye arıyorlar :)
    yineliyorum 40000 tl de verseler arabamı satmam...
    allah böyle keyiften ilan vermeyi nasip etti ama hep söylerim acil ihtiyaçdan satacak duruma düşürmesin kimseyi........
    kazasız günler....

15. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    O İlanı Gördüm.. Sonra Burada Görüncede Sizin Oldugunu Anladım..Yoksa Sahibinden.com Dan Mesaj Atıp Tebrik Edecektimhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gif
    Ölücü Çok Hem İyiye Hemde Ucuza Sahip Olmayı Çok İsterler Ama Yok..Ben Starexi 19000 E Koydum 2008 Space Modeli Güvenlik Paketli 40000 Kmde CRDİ Yakıt Sistemli.. 19000 Bile Az Geldi 20000 Yazacaktım.. Bende Sonra Fiyatlar Biraz Yükseldi..
    Mesaj Atıyolar Şu Fiyata Bu Fiyata Olurmu Bende Git L300 Al H100 Al Diyorum..
    1.3 ,1.6 Admireleri 16 Ya Satıyolar...
    Bu CRDİ Starex Onlardan Bile Az Yakıyor Ama Bizde Ölücü Çok Oldugu Ve Arabadan Anlayan Profesörler Çok Oldugu İçin Bu Araç Çok Yakar.. Beyin Sabittir Almak İstemez

Düzenleyen : Ersin Cerrah

16. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    örnek olarak bu ilanın amacını anlayan 2 kişinin mesajını veriyorum

<DIV style="HEIGHT: 16px" sizset="35" sizcache="6" has="2">
    <DIV ="gri" sizset="35" sizcache="6" has="2">timota33
    <DIV ="gri"><NOBR>15-03-2011 18:32</NOBR>

<DIV ="f14" has="2">
    ben sadece bir sahıbınden com uyesi olarak sizi şahsım adıma kutlamak ısterim aracınız hakkında ve sızın aracınızdan olanlar için bile boylesıne ayrıntılı bir yazı emek ettiğiniz için saygılarımı sunarım kolay gelsin

<TABLE style="MARGIN-TOP: 5px" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" sizset="35" sizcache="6" has="2"><T sizset="35" sizcache="6" has="2">

<TR has="2">
    <TD vAlign=top width=14 has="2">[​IMG]
    <TD style="LINE-HEIGHT: 3px; BORDER-TOP: #ecebeb 1px solid" width="100%" has="2">
    <TD vAlign=top width=14>[​IMG]
    <TR sizset="35" sizcache="6" has="2">
    <TD style="BORDER-LEFT: #ecebeb 1px solid" height="100%" has="2">
    <TD style="PADDING-BOTTOM: 0px; PADDING-LEFT: 5px; PADDING-RIGHT: 5px; PADDING-TOP: 0px" sizset="35" sizcache="6" has="2">
    <DIV ="f14" has="2">

<DIV ="gri" sizset="35" sizcache="6" has="2">konyaliprosperity /images/icons/cebinden_onayli_icon.gif
    <DIV ="gri"><NOBR>16-03-2011 23:05</NOBR>

<DIV ="f14" has="2">
    ilanınızdaki arabanızı ifade ve sunumuzu çok başarılı buldum gerçekten tebrik ederim.saçma gelebiliri ama valla ne yalan söyleyeyim ihtiyacım olmadığı halde talip olasım geldi.arbabanızı bu kadar yakın takip edip özelliklerini bilmenizitakdir ediyorum.allah hayırlı müşteri nasip etsin
    işte böyle açıklamayı iyi okuyan tebrik ediyor okumayan 13500 e almaya niyetleniyor :)
    Düzenleyen : toporomboz

17. damien

damien Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Işık Cirit
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    selamlar herkese

2. el starex aramaktayım. tercihim orjinal crdi svx minübüs. turizm işi yapacağım. ama muhtemelen bütçem yetmeyecek buna. ortalama 15bin lira bütçem var. biraz daha zorlayabilirimde belki. daha önce ümraniye pazarına giden olduysa, tahmini kaç liralara kadar bulabilirim bu minübüsü? tecrübesi olan varmı bununla ilgili?
    herkese saygılar..

18. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    15 Liraya H100 Alın..

19. damien

damien Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Işık Cirit
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    peki
    bumudur yardım?

20. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    15 Liraya 9+1 Çift Klimalı Starex Ve CRDİ...
    İşte Bu Yüzden Starex Piyasası Yerlerde

Bu Sayfayı Paylaş