10 Kasım LPG KABLO

Starex alımı

'Starex Forum - Club' forumunda EgeTim tarafından 5 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. aysimeren

aysimeren Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İlgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Yol 1400 km civarında. Genelde 120-130 km süratle geldim. Hesabıma göre 320 kr yakıyor. 100 km de 10 lt. Gece isısı -5 ila -15 dereceydi.
    Lastikler 245/40 ZR18

1.Bu ısının etkisi var mıdır?
    2. Lastiklerin etkisi nedir?
    2. Vites kolunda bir düğme var. 90 km üzerindegaza basıp düğmeye bastığımdaaracın ivmesi çok hızla artarak (gaza yüklenmeyle doğru orantılı) yüksek hıza çabuk erişiyor.
    Ayağımı gazdankaldırıp bastığımda ise motorfreni yapıyor. Bu düğme manuel turbo mudur?
    Sorularım genel bilgilenme ve bilgilendirme amacıyladır.
    Diğer araçlarla kıyaslamaktan ziyade araç ihtiyaçlarımızı karşılıyor mu?Çünkü 4 kişilik bir aile için tatil, gezi ve kullanımıyla amacıyla keyif verici bir canavar!!!!!
    Forumlarda starex"in farklı modelleri birbirine karıştırılarak tartışılıyor, Her modelin kullanım amacı farklı. SVX 140 ların yolcu taşımak amacıyla tasarlandığı unutulmamalıdır.

2. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Büyük Jant Ve Geniş Lastik Yakıta Olumsuz Olarak Etki Yapacaktır + Havanın Soguk Olmasıda Yakıt Tüketimini Arttırır.. Birde Aracınız Otomatik.. Ben Manuel Starex Space CRDİ İle İstanbulda 9 Litre Yakıyorum..
    Vites Kolundaki Dügme O/D Dügmesi Zannedersem. Tam Olarak Bilmiyorum Ama Aracın Son Vitese Çıkmasını Engelliyordu Diye Biliyorum Bu Şekilde Daha Seri Hızlanma Saglayabiliyor..Yokuşlarda Araç Sollamalarda Falan Kullanılıyor

3. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhaba;
    borpower ile herhalde kulaktan dolma bilgilere sahipsin ersin kardeş,NNT BOR POWER denilen ürün gerçekten türkiye adına gurur duyulacak bir ürün dünyaya satılıyor ve teknolojisi türk olan bir ürün...http://www.nnt.com.tr/Urunler.html
    bu linkden gerekli bilgiye ulaşabilirsin ben hem mercedes hemde starex aracıma koydum 2008 yılında...piyasada taklitleride çok ciddi firmalardan almak lazım ve starex araca gold pover S600 kullanmak gerekli gerek motor hacmi yağ kapasitesi açısından hemde 60000 km dayanıklı bu ürünü yağ filitre değişimi sonrası motora koyacak ve bence bir uzun yol yapacaksın prospektüsünde 20-25 dk çalıştır deniyor ama uzun yol yapılırsa motor içi bor alaşımla kaplanıyor ürün bor ve elmas madenlerinden oluşan nano teknoloji bir ürün saç telinin binlerce defa inceliğinde mikron ötesi şeklinde motor içinde kılcal çizkleri dahi dolduruyor ve %60 kaplanıyor kalanı yağ içinde yüzüyor vs vs vs ...biraz uzun oldu ama bence TÜRKİYE nin gurur duyacağı bir ürün herşeyi ile türk teknolojisi...piyasada başka markalarda varmı bilmiyorum ama ben 2008 de çok araştırdım ve arabalarıma koydum NNT BOR POWER ürünü...verdiğim linkde her türlü açıklama var ilgilenen forumdaşlar okuyup fikir sahibi olabilirler......herkese kazasız günler diliyorum.....

4. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Vallahi Şu Zamana Kadar Hiç Bir Zaman Koymadık Hiçbir Eksiklikte Hissetmedim..
    Peki Siz Koymuşsunuz Ne Degisiklik Hissettiniz ?

5. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    merhaba bu linkdeki aracımı aldınız?
    hayırlı olsun kazssız günlerde kullanın.
    araç 9+1 minübüs ruhsatlı ama vip olmuş 3+2 arka2+1 önde araç 8 kişi 7+1 olmuş ruhsatda bir işlem yapılmışmı bu koltuk sayısı ile araç minübüs formatından çıkıyor çünkü proje çizdirilip herhalde yandan camlı kamyonet formuna girecek bu işlem yapılmışmı acaba? veya eksik koltukla nasıl trafiğe çıkıyor acaba?kazasız günler......

6. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    :) şunu hissettim dersem yalan olur ben fazla yol yapan bir insan değilim.şunu söyleyebilirim starex 42000 kmde sıfır gibi ama mercedes arabam 232000 km de 2000 km yol yaptım yağ eksilmedi !!! seri araçlar genelde eksiltir ....ama yineliyorum NNT BOR POWER ürünü iyi inceleyin ve bu ürünle ilgili mesela örnek vereyim hepsiburda .com da 900 yorum var %95 i olumlu bu misal olarak verdim bu ürünü mercedes-benz almanya dahi test etmiş..ama çok mantıklı bir ürün kafadan ön yargılı yaklaştığın için bu yazıyı yazdım.... benim akrabam falanda deği lhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gifama benim inandığım bir ürün ve %100 türk teknolojisi olup dünyaya ihraç edildiği içinde gurur duyuyorum...boş zamanında siteyi incelersen üretmi.. teknolojisi nano teknoloji hakkında bilgilenirsin..sana faydası olur aracına yaptığın işlemlerle ilgili yazıları okuyorum yaratıcı becerikli meraklı birisine benziyorsun ...kullanmasanda bilgi olarak aklının bir tarafına yazarsın ....hoşçakal...

7. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Teşekkürler :)
    Şimdilik Daha 39000 Km Deyim Yag Eksiltme Falan Yok Ama Mercedeste Kestiyse Güzel Bir Ürün...
    Bizim Motorlar 7 Lt Yag Alıyor Ufagıda Kurtarmıyor Maalesef Büyük Boyunu Almak Gerekiyor..Şimdi Sırada Amortisör Var Bora Sıra Gelmedi https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gif

8. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    <H4 ="toggler ui-accordion-er ed" =0 jQuery1297600532394="27">2) BORPOWER ® kullanımının aracıma ve bana sağladığı fayda ve kazanımlar nelerdir?</H4>
    <DIV style="DISPLAY: block; HEIGHT: auto; OVERFLOW: " oldblock="block" jQuery1297600532394="7">

BORPOWER ® olağanüstü etkileri olan bir nano yağlayıcıdır.

BORPOWER ® motordaki aşırı ısınmayı önleyerek, yağ yakmayı ve buharlaşmadan kaynaklanan yağ kaybını önler, yağın kullanım ömrünü artırır ve bu ısı dengelemesi ile optimal bir verim sunar.

BORPOWER ® sürtünme ve aşınmaları azaltarak; yakit tüketimini azaltir, motorun kullanım ömrünü artırır ve motorun daha sessiz çalışmasını sağlar.

BORPOWER ® egzoz gazlarını minimum seviyeye indirerek ekolojik dengeye fayda sağlar.

BORPOWER ® motor iç yüzeyini 9 Mohs sertliğinde ve 6-8 atom kalınlığında bir film tabakası ile kaplayarak; ısı ve yüksek basınçtan oluşan dislokasyon hareketlerini tamamen önler ve Metalin Dinamik-Termik direncini artırır, Sürtünme ve Aşınmayı azaltan bu etkili koruma oluşan enerji kayıplarını tamamen kazanıma dönüştürerek performans artışı sağlar

<H4 ="toggler ui-accordion-er ed" =0 jQuery1297600532394="25">9) BORPOWER ® motor içerisinde nasıl çalışır?</H4>
    <DIV style="DISPLAY: block; HEIGHT: auto; OVERFLOW: " oldblock="block" jQuery1297600532394="14">

BORPOWER ® aktif madde olarak bor elmas tozu (MCDP) ve nanobor (NBN) içerir. MCDP-Kristalleri yüksek basınç altında pürüzlü metal yüzeylere sıkıca preslenir, mikron mertebesinde boşlukları doldururlar ve elmas sertliğinde, pürüzsüz koruyucu bir film tabakası oluştururlar. Nanobor bu yüzeyleri kaplayan MCDP katmanları arasında ayrıyeten bir kati yağlayıcı etkisi gösterir.

Preslenmemiş olan MCDP-kristalleri MCDP tabakaları arasında bilye yatağında gibi yuvarlanarak sürtünmeyi daha da azaltır. MCDP-kristallerinin çapı 0,5 ila 5 nanometre arasındadır

<H4 ="toggler ui-accordion-er ed" =0 jQuery1297600532394="33">10) BORPOWER’ın araçtaki ömrü ne kadardır yeni ürünü ne zaman koymam gerekir?</H4>
    <DIV style="DISPLAY: block; HEIGHT: auto; OVERFLOW: " oldblock="block" jQuery1297600532394="15">

BORPOWER ürünleri, motor içerisine yapışıp sıvanarak dolgu yapıp kalmaz. Bu özelliği ile, çaptan düşmüş rektifiye gerektiren motorlarda kullanılması istenmezken, sıfır motorlarda bile güvenle kullanılan, dünyadaki tek fiziksel görev yapan nano yağlayıcıdır. Bu nedenledir ki; uygulamadan sonra kullanım ile birlikte içerisinde bulunan 4,5 nanometre boyutlarında ve küresel yapıdaki, yaklaşık 450 Katrilyon adet Bor Elmas Kristallerinin yaklaşık %60 kadarı hareketli parçalar arasına yerleşip sıralanarak görev yaparken, geri kalan yaklaşık %40 lık bölümü de yağ ile birlikte dolaşarak fiziksel görev yaparken aynı zamanda ısı transferine de destek olurlar. Yağın sıcaklığının düşmesi ve aşınmaların azalması ile birlikte yağın ömrü de iki katına çıkmaktadır. Hareketli parçalar arasındaki sürtünmenin ciddi oranlarda azalması ile birlikte performans artışı, yakıt tüketiminde azalma ve diğer etkilerin de görülmesi kaçınılmazdır. Bir kısmı motor yağı ile beraber dolaşan ve fiziksel görev yapan ürünümüz, boşaltılan motor yağı ile birlikte motordan eksildiği için, yağ değişimi ile birlikte yeni ürün de konulması gerekmektedir. Bu durumda kullandığınız yağın değişim ömrü BORPower kullandığınız taktirde iki katına çıkmaktadır, ürünümüzün ömrü kullandığınız motor yağının ömrüne göre belirlenir. Örneğin; sizin aracınızda 10.000Km de bir değişilen yağ, BORPower koyduğunuz taktirde bu kilometreye geldiğinizde değişim yapmayıp atlayarak, yağ değişiminizi 20.000Km de yapabilirsiniz. Kimyasal bir dolgu malzemesi olmadığı için, fazlasının da hiçbir zararı yoktur. Normal yağ değişim periyotlarında da ilave edilebilir. Ürünün

9. EgeTim

EgeTim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bor mor hikaye eğer faydası olsa her araç markası fabrika çıkışı koyar aracına ben daha önce 2 kez kullandım 2 H100 ümde de hiç bir faydasını görmedim hatta bir süre sonra motorun daha fazla titrediğini farkettim tamircim çok uyardı koyma diye dinlemedim pişman oldum neyse aracı değiştirdim zaten şimdi ki aracıma değil para verip almak üstüne para verseler koymam zaten turbolu araçlara hiç önermiyorlar siz aracınızın pedriyotik bakımını zamanında yapın iyi yağ kullanın zaten birşey olmaz ne gerek var böyle şeylere.

10. PENTAGRAM

PENTAGRAM Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Kesinlikle kullanılması gereken ürün NNT Borpower Kanımca....

11. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    İyi geceler diliyorum öncelikle. Aracınızı kazasız belasız güle güle kullanmanızı dilerim.
    1- Yakıt tüketiminiz yol koşullarına bağlı olarak normal. Zira 245 gibi bir lastik tabanı kullanıyorsunuz. Bunun en az %10 etkisi vardır. Gerek hızlanırken gerekse hızınızı korumak adına daha fazla gaza basacaksınız. bu nedenle tüketiminizi 8.5-9 civarında tutmanız mümkün. Isının çok fazla etkisi yoktur. Zira uzun yoldasınız ve aracınız her şartta 80 derec sıcaklığı korur. Ama -15 gibi değerlerde mazotun viskositesi düşeceğinden yakıt oranının ayarlanması bir miktar zor olacaktır.
    2- OD tuşunu normal şartlarda da kullanabilirsiniz. Mesela Şehir içinde OD tuşunu kapalı tutarsanız, aracınız sadece 1-2-3. vitesleri kullanır ve gereksiz yere 4. vitesi kullanarak kendini yormamış olur. Ayrıca OD bir nevi 4. vites gibidir ancak diğer viteslerde aracın motor fireninden yararlanmasını da sağlar. Hzılanmalarda OD yerine ayağınızı hızlıca gaz pedalına basarak da aynı işlevi görebilirsiniz. Bu düğme turbo yada roket değildir. Sadece aracın OD fonksiyonunu, diğer bir ifade ile 4. vitesini iptal eder.

12. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    İyi geceler...
    Belirtilen ölçüde aracınızın yerden yüksekliği artar. Lastik çapı büyür ve aracınız kalkışlarda zorlanır. Yakıt tüketiminiz artar ve km saatiniz %4 eksik gösterir.

13. aysimeren

aysimeren Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu aracı aldım.İstanbul da VİP haliyle muayeneden geçmiş. Arka 4 başlıklı ama 3 kişi rahat oturur. Araç bu haliyle 8+1 orijinal hususi minibüs. Çevirme değil. Finike de temmuzda muayeneye girecek, bakalım ne diyecekler. Hatırlatırsanız iletirim.

14. aysimeren

aysimeren Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bor power konusu kulaktan dolma bilgilerle, sanayiide bunu test etme imkanı olamayan ustalarla tartışılmamalıdır. NNT com tr sitesini inceledim. Uzun yıllardır borun kullanım alanlarını bilimsel yayınlardar takip ediyorum. Ululararası şirketlerin ham maddesi çok çok ucuza alıp, işlenmişini çok çok pahalı sattıklarını bu yayınlardan izliyorum.
    Gerçekten bunun test sonuçlarına ulaşan arkadaşların bilgilerini paylaşmasını diliyorum.
    50 yaşındayım. Ancak bu araca bindiğimde kendimi genç delikanlılar gibi hissediyorum.
    Gerçek bilgi doğru yolu gösterir. Sevgiyle kalınız.

15. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba Arkadaşlar, forumda birçok arkadaş beni bilir. Ben15 yıl bir otomotiv firmasında Eğitim departman sorumlusu ve sonrasında daNNT Borpower da Genel Müdür yardımcısı olarak çalışmıştım. Şu anda Servislerin ihtiyacı olan kaporta boya ekipmanları ithal eden ve birçok markanın kaporta eğitimlerinin verildiği eğitim merkezi olan bir firmada teknik servis müdürlüğü yapıyorum.

Bu seviyeli forum sitesinde daha önce Borpower Hakkında bir konu açılmıştı. https://www.hyundaiclubtr.com/forum/forum_posts.asp?TID=10429&amp;KW=borpowerbu linkten Borpowerile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Lütfen ürünü araştırmadan, sertifikalarınıincelemeden ve en önemlisi NNT Nanoteknolojinin yaptığı çalışmaları bilmeden yorum ve mukayese yaparak başkalarınında yanıltılmasına sebep olmayınız.

Saygılarımla.

16. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    muayenede inşallah sorun yaşamazsınız! ama ruhsatda 9+1 görünüyorda araç 8+1 ise yolda çevirmede ceza yeme şansınız yüksek.benim 9+1 orjinal arka aradaki 2li sökmüştüm ses tesisatımı rahat taşımak için çevirmede sorun yaşamıştım koltukları tek tek sayıyorlar muayenede ise yerine takmak zorunda kalmıştım.ve artık çıkarmıyorum..sizinde ruhsat 8+1 ise sorun yaşamazsınız ama 9+1 ise problem! ! ! ! ... koltuk artırma ve aksiltmede proje çizilmesi gerekiyor ve cins değişikliği oluyor bildiğim kadar.......kazasız günler aracınız tekrar hayırlı olsun......

17. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley32.gifdoğru bir cevap......

18. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    [/QUOTE]
    İyi geceler diliyorum öncelikle. Aracınızı kazasız belasız güle güle kullanmanızı dilerim.
    1- Yakıt tüketiminiz yol koşullarına bağlı olarak normal. Zira 245 gibi bir lastik tabanı kullanıyorsunuz. Bunun en az %10 etkisi vardır. Gerek hızlanırken gerekse hızınızı korumak adına daha fazla gaza basacaksınız. bu nedenle tüketiminizi 8.5-9 civarında tutmanız mümkün. Isının çok fazla etkisi yoktur. Zira uzun yoldasınız ve aracınız her şartta 80 derec sıcaklığı korur. Ama -15 gibi değerlerde mazotun viskositesi düşeceğinden yakıt oranının ayarlanması bir miktar zor olacaktır.
    2- OD tuşunu normal şartlarda da kullanabilirsiniz. Mesela Şehir içinde OD tuşunu kapalı tutarsanız, aracınız sadece 1-2-3. vitesleri kullanır ve gereksiz yere 4. vitesi kullanarak kendini yormamış olur. Ayrıca OD bir nevi 4. vites gibidir ancak diğer viteslerde aracın motor fireninden yararlanmasını da sağlar. Hzılanmalarda OD yerine ayağınızı hızlıca gaz pedalına basarak da aynı işlevi görebilirsiniz. Bu düğme turbo yada roket değildir. Sadece aracın OD fonksiyonunu, diğer bir ifade ile 4. vitesini iptal eder. [/QUOTE]

tolga bey merhaba;
    2- OD tuşunu normal şartlarda da kullanabilirsiniz. Mesela Şehir içinde OD tuşunu kapalı tutarsanız, aracınız sadece 1-2-3. vitesleri kullanır ve gereksiz yere 4. vitesi kullanarak kendini yormamış olur...diyorsunuz sorması ayıp değil bir şey öğrenmek istiyorum ben genelde 20 +20 km lik gidiş geliş mesafesinde şehirdışı yolda aracımı 75-80 km hızda kullandığımda OD tuşu kapalı olsa yani 4. vitese geçmeden kullanılması mı doğru yoksa OD tuşu açık olup 4. vitese geçmiş ama tork konvertörünün kilitlenemediği bir şekilde yol almak mı doğru olur?
    1-yakıt tüketimi açısından
    2-aracın sağlığı açısından
    ODkapalı olursa devir artacak OD açık olursa devir düşecek hangisi doğru?
    görüşlerinizi belirtirseniz memnun olurum...
    Düzenleyen : toporomboz

19. AcarBey

AcarBey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    O/D (OverDriver) off tuşu yüksek hızı kapatmak için kullanılır. Genellikle yokuş inişlerde motor kompresyonundan faydalanmak ve aracın sürekli hızlanmasını engellemek amacıyla ve ayrıca kaygan ve buzlu yollarda aracın patinaja düşerek aniden vites büyütüp yoldan çıkmasını engellemek için de kullanılır (normal şartlarda kaygan ve buzlu yollarda zaten aşırı sürat yapamazsınız ancak burada kastedilen, köprü, viyadük yada rüzgarı fazla alan yollarda meydana gelen gizli buzlanma ihtimali yüksek olan bölgeler için geçerlidir). Bu tuşa basıldığında vites küçülür ve yüksek vitese geçmesi engellenir. Yokuş çıkarken ve ani sollamalarda da kısa süreli bu tuş devreye sokulup çıkarılarak kullanılabilir. Ancak uzun süre basılı unutularak kullanılması büyük vites kullanılamayacağından yakıt tüketiminin de artmasına sebep olur.<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" />

20. toporomboz

toporomboz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    İLHAN DEVRİM
    Yaşadığınız Şehir:
    48-MUĞLA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    teşekkürler....buz ve kaygan yolda kullanıldığını bilmiyordum ben sollamalarda kullanıyordum.bildiğiniz gibi 100 km yi geçmedende tork konvertörü kilitlenmiyor bu arabada,, ben onun içiin sormuştum OD tuşunu..anca 100 km üzeri hissediyorsunuz araba birden rahatlıyor ve devir düşüyor ama bizim segmentteki arabada bu hızlarda gitmek RADAR ve hız limitlerine uymuyor ...o zaman OD tuşu basılı olmayacak ve bu şekilde kullanacağız. kazasız günler dileğiyle

Bu Sayfayı Paylaş