10 Kasım LPG KABLO

Starex Alacam Ama Çok Kötülüyorlar

'Starex Forum - Club' forumunda BARANZ tarafından 29 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Baranz arkadaşım benim verdiğim verileri o araçtan hemen bekleme dediğim gibi zamanlayapabilirsin ama tavsiye etmem çünkü yüksek hız demek yüksek tehlike demektirama sen sordu ben de en üst sınırı söyledimbu arada sen aldın mı ne yaptın paylaşırsan sevinirim.

gereksiz mesajlarımız silindi, mesajınızın içeriğinde bu nedenle düzeltme yaptım.
    Düzenleyen : MSC

2. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Davut bey aslında gerçekten gereksiz yere tartışıyoruz. Sadece belirtmek istediğim, aracın yapabilecekleri üzerinde bir şeyin beklenmesi, ileride araçtan soğumanıza ve gereksiz yere zarar etmenize neden oluyor. Siz gerçekten yapmış olabilirsiniz. Zaten itiraz etmiyorum. Ama ben bu aracı alırken aracın düz vites yada eğri vites farketmez, düz yolda 160km hızı geçemeyeceğini bilerek aldım. Tıpkı km'de 500krş yakacağına, ocağımı söndüreceğine inanmayıp, beklentilerimin tam karşılığını bulduğum gibi...

3. tolgakmg

tolgakmg Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    93
    Ad Soyad:
    Tolga
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Baran bey...Sizin için bu araçtan beklentiniz sadece160-180km'leri rahat yapıyor olması ise, konu zaten yeterince açıklandı. Karar sizin. Alırsınız, yüksek süratlerde bir süre kadar kullanır, yeterince devirlendirir ve bu sürate ulaşırsanız bizimle paylaşırsınız.Davut bey 180km yaptığını, bende km'de 250-300krş (şehir içinde) civarında yaktığını aktardık. Benim dediğime inanır bu aracın bu performansı veremeyeceğine kanaat getirir, yada başka kullanıcıların 500krş yaktığına inanır bizlerin doğru aktarmadığını düşünürseniz, yine siz bilirsiniz. Kararınız hayırlı olsun.

4. alusta

alusta Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Starex TCI (1997-2008)
    Merhaba, starexe ferrari muamelesi yapılmaya başlanmış ya.. Oh ne ala. Hız tutkunu arkadaş, amacına uygun görüp starexe yönelmiş. İyi de etmiş.
    Starex sahibi olmak ayrıcalıktır.
    Bence hız felakettir ancak gerektiğinde araç fırlamalı. Starex bu amaca hizmet eder. Bahsedilen hızlara da çıkar. Tabii ki, şartlar uygun olursa. Uygun şartları da bu işleri İYİ BİLENimiz açıklamış.
    Eee! Daha ne duruyorsunuz? Al starexi, bak keyfine. Selamlar.

5. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Tolga Bey evet gereksiz tartışıyoruz da bikonuyu açıklığa kavuşturalım ben aracı devirli kullanırsan 100 hp ise 110 hp olur demek istemedim bu iş tamamen kullanım şekli ile alakalı ve dikkat edrseniz kulandığım cümle bu aracın MAX.HIZI demişimdir yani bundan ilerisi yok en uygun şartlarda 2476 cc 100 hp ancak bu hıza ulaşabilir diyorum bunun da öyle hemen yapılamayacağını söyledim yani kimsenin hayal kurmasına gerek yok ama mesele inanmak değl de oki siz bu aracın ne yapabildceğine şahit olmamışsınız ben size bu video ile göstereyim yani bilseydim bu şekilde konuşulacağını ben çekerdim videosunu http://www.g-tunnel.com/index.php/1010110A/5ca836daf2a543d511611ee652cc076bd4605f7e48503c31d20b8b2b7a929088a27d8bff40ebf4bd17684
    Alusta arkadaşım burda ferrari muamelesi yaptığımız yok sadece ben piyasada bu aracı çekemeyen arkasından duman yuttuğu için karalayanlara inat bu aracın son limitini yaptım ve bu bir gerçek ve bunu sadece benim yapmadığım da videoda sabittir ve çok iyi değinmişsin evet starex sahibi olmak bir ayrıcalıktır benim içinde hız felakettir her gün kaza atlatmış ve 1 kez de kaza yapmış biri olarak artık ben alışığım felakete ve benim sağ ayağım yerinde olduğu müddetçe ben arabamla sonuna kadar basarım hele ki starex in gaza dokunuşu bmbaşka ben o tadı kompresörde bulamıyorum bakın bu da yanlış anlaşılmasın hız değil tad dedim.
    Düzenleyen : Davtor

6. gunesmubin

gunesmubin Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  7. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Güzel bir tartışma var burada:) Araçların teknik verilerindeki maksimum hız kavramı O aracın sürekli gidebileceği hız limitidir.
    Örneğin;Renault kangoo
    Motor gücü:85 bg
    Maksimum hız:140 km
    Çıkabildiği en yüksek hız(Düz yolda)175 km
    Bu aracı sürekli 170 kilometrede kullanırsan motorun 50.000'i göremez.Ancak fabrika verilerine sadık kalarak kullanırsak 300.000'i görürüz.
    Starex crdi gerektiği anlarda sizi satmadan hızlanıp yavaşlayabilen bir araç.Yeterki limitleri içinde kalsın.Hepimizi bekleyen insanlar var.Dikkatli olalım,VW'cilerin gazına gelmiyelim :) Allah'a emanet olun.

8. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ser41 arkadaşım katılıyorum ve ekliyorum kimsenin gazına gelmiyoruz hele o bahsettiklerinin hiç zaten onlar olsun olmasın ben yolda bastınmı kimseyi tanımam ve onları hız ve son hız konusunda rakip saymıyorumki nasıl gazlarına geleyim ama kaşınanlarını da defalarca kaşıdığım olmuştur ama genelde starexin son hızına güvendiğim için binekler yol verir ama buiş çok tehlikeliher an bir dengesis uykusuz sürücü(kamyon ve tırlar genelde)ze kırabilir o sebeple en ideal hız 120 dir.Sen de ALLAH'a emanet ol yolculuk felan mı var?

9. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İşim gereği çok sık yolculuk yaparımda.https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley1.gifPazartesi'de nasipse Arhavi'ye kadar gidicem.(Senelik aşağı yukarı 140.000km)

10. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Starex le mi gidiyorsunuz arhavi nerenin çıkaramadım ve bu kadar yol yaptığınıza göre km niz baya fazladır ben de kendimi yol yapıyorum zannediyordum 140bin beni 3 e katlar.

11. Beemer

Beemer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhabalar,

15 gün kadar önce 2006 Model Tci Starex aldık.Araç 40.000 Km'de.Almadan önce o kadar çok şey söylendi ki.En büyük probleminin yakıtı olduğu hatta kilometrede 50 kuruş yaktığı söylendi.Aracı aldığım gün bir arkadaşım ''ne yaptın sen 60 kuruş yakar bunlar kilometrede dedi.
    Bir haftadır aracı servis işimizde kullanıyorum.Bakımını 160 TL'ye yaptırdım.2500 Rpm'yi geçmemeye dikkat ederek kullandığımda şehir içinde 0.30-0.32 kuruş yaktığını gördüm.Yakıt konusunda söylenenlerin çoğu yanlış bilgilerden oluşuyor.Çok yaktığını söyleyen arkadaşlar için konuşuyorum.Bu araçları otomobil kullanır gibi kullanırsanız o yakıt tüketiminiz artar doğal olarak.Aracın motoru güçlü ne kadar gaza basarsanız o kadarda gidiyor.Yokuşlarda performansının düşük olduğunu söyleyenler oldu.1500Rpm'nin altına düşmediğiniz süre içerisinde hiç sorun yaşamazsınız.
    Bütün herşeyaracı kullanan kişiye bağlı.Yakıtı az ya da çok yaktırmak onun elinde.Şimdi mantıklı düşünmek gerekşu anki araç piyasasında Starex gibidonanımlı ve modeli yüksekbir aracın(Klima,Airbag,Abs,Elektrikli ayna vecam kumandaları,sis lambaları)fiyatları malum.10-15.000 TL daha fazla ödeme yapmanız halinde bu araçlara ulaşabilirsiniz.Yakıt olarak biraz daha az yakarsanız doğru.Ancak servis-bakım ücretleri çok pahalı.

Bir de önemli bir husus bu aracın bakımını zamanında yaptırmazsanız yakıtı çok yakar.Ve mutlaka hava filtesini orjinal kullanın.Yan sanayi filtre kullanırsanız filtre içeride şekil değiştiriyor ve motora giden havayı engelliyor.Sizde gaza biraz daha fazla basıyorsunuz ve yakıt artışı oluyor.
    SAYGILAR
    Düzenleyen : Beemer

12. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşım öncelikle hoşgeldin ve Starex in de hayırlı olsun kazsız sürüşler dilerim hyundainin ülkemizde üretimini yaptığı starex i ne yazıkki yine ülkemiz tek karalayan ülkedir tabi kimlerin karaladığını biliyoruz çoğu arabanın a sından anlamayan veya bu aracı bir kez bile kullanmamış kulaktan dolma sözlerle atıp tutanlar bu aracın hakkınageçti ve piyasası şu an donanımına göre çok uygun ama gerçek hayatta bu aracın abartıldığı gibi değilde motor ve boyutları düşünüldüğünde iyi bir performansı normal bir sarfiyatla elde ettiğini görüyoruz iyiki siz o kişilere inanmamışsınız ve artık starex in kalitesi ile tanışmışsınız bu açıdan bütün sözleri bir kenara bırakıp keyfini çıkarın.

13. mahsuni

mahsuni Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    KOLTUKLU AL KARDEŞ VANLARIN VERGİSİ ÇOK

14. cuneytkeser

cuneytkeser Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende 2006 tci var şehir içi 280 yakıyor kesin sonuç euro dizelle tabi ama araba süper tavsiye ederim

15. mahsuni

mahsuni Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selamlar ...starex hakkında hiç bilgim yoktu duruşu ve fiyatının cazip oluşu beni beni kendine çekti ancak aldıktan sonra herkezin yorumu bide forumun yorumu herkes petrolmü açtın dediler eyvah ben ne yaptım dedim.istanbuldan memlekete giderken fulledim durmaksızın 120-140 bastım 151km sonra girdim bir petrole bir daha fulledim 33.00tl zor aldı buyrun siz hesaplayın benim hesabıma göre 1.6 benzinliyle aynı bayagı abartmışlar yakıtla alakalı endişem gitti şuanki sıkıntı sadece vergisinin çok oluşu başkada birşeyiyok gayet memnunum ...her şeyin hayırlısı.....iyi günler....
    Düzenleyen : Coşkun Uçar

16. mehmet

mehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    starex çok yakıyo diyenler bence hiç gerçekçi değiller en son kenid stareximle 830 km yaptım ve 70 litre yaktım ve çok rahat bir yolculuk oldu

bence her eve bi starex lazım

17. mahsuni

mahsuni Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    yıllardır brodwaya sıkışıp kalmışız

18. chiptuner

chiptuner Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    Can BAŞEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Starexle yaptıgım son yolculukta toplamda 1100km olmak üzere ortalama 100 km için8.3 litre yakıt tükettim buda 221 bin lira yapıyor eski para ile.. ve araçta 800-900 kg civarında yük vardı. araç kısa şase starex space 2005 model crdi.. 140ps olanlardan + birde chiptuning uygulaması yaptım araca 175ps civarında.. Kullanım kesinlikle cok önemli ben bu yakıt tüketimini devamlı 100-120 arası gelerek elde ettim.. 160-180 devamlı gittigimde istanbul ankara arasında araç 11.7 litre yakıt tüketmişti.. ama gücünün hakkınıda fazlasıyla vermişti.. üzmedi hiç :)

19. Davtor

Davtor Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Mahsuni ve diğer kullanıcıların söyledikleri herşeyi açıklıyor bence bol keseden atanların bu araçla öbür tarafta bol bol hesaplaşacağı kesin ve gerçekler ortada.Can arkadaşım sen chıpli ile o değerleri o hızlarda elde etmişsinki taktir edilir bir durum bence hani 90 ı geçince her aracın çok yakacağı söylenir demekki siz 90 ı geçmeseniz bu rakamlar daha da düşecek.

20. ser41

ser41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    <table ="tableBorder" style="table-layout: fixed;" align="center" cellpadding="3" cellspacing="1"><t><tr ="msgOddTableRow"><tr ="msgOddTableRow"><td ="msgLineDevider" valign="top" height="150">

<div ="msg" style="overflow: auto; : left;">
    Arhavi Artin'in Rize tarafındaki ilk ilçesi.Hayır Starex ile
    gitmiyorum.Yağlı paslı bakım malzemeleri minibüsümle sevk için uygun
    yükler değil.Daha dün Rize Ardeşen'de torna işleri yapan değerli
    abimiz var ona uğradım.Ondada Starex Space 140 crdi uzun şase
    var.Tekerlerini filan yenilemiş(215x75x15)ölçülerinde kış lastikleri
    taktırmış.Sordum yakıtında neler değişti?diye.Tahmin ettiğim cevabı
    aldım.65 lt ile 800km.Daha ne olsunki.Hala az yakıt diye ısrar edenler
    Aksınlar 4x4 bi eşek olsun bitsin.Ver yemi tamam.https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley4.gif

</td></tr></tr></t></table>

Bu Sayfayı Paylaş